SaidaAkdenizin kıyısında bulunan Saida, Lübnan'ın en büyük şehirlerinden biridir. Aynı zamandan en kalabalık şehirlerinden biri olan Saida, önemli bir ticaret merkezidir. Tarih boyunca farklı devletlerin himayesi altında olan şehir, Osmanlı hükümdarlığının altına da girmiştir. Akdeniz iklimi görülen bu şehre, mayıs ve ekim ayları arası ziyaret etmek için en uygun aylardır.
 
Mükemmel bir manzaraya sahip olan Sidon Deniz Kalesi, şehrin ön plana çıkan yapılarından biridir. Bu kaleyi kesinlikle ziyaret etmenizi öneririz. St. Louis Kalesi de görülmesi gereken diğer bir kaledir. Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan Debbane Sarayı önemli yerlerden biridir. Khan el Franj kervansarayı, Eshmon Tapınağı, Büyük Cami ve Sidon Sabun Müzesi'de görülmesi gereken diğer yerler arasındadır. Eğer yaz aylarında Sidon'u ziyaret ederseniz, Ziri Adası'nda güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.
 
Ortadoğu'nun en seçkin mutfağı olarak bilinen Lübnan mutfağında birbirinden lezzetli yemek çeşitleri bulunmaktadır. Lübnan mutfağında bolca baharat, maydonoz, kişniş ve nane kullanılmakta. Lahm Mishwi ve Tabbouli'yi mutlaka denemelisiniz. Geniş tepsilerde fırınlanarak sunulan Kebbeh'i de denemenizi tavsiye ederiz. Yerel lezzetlerin yanı sıra Lübnan mutfağından lezzetleri de bulabileceğiniz Saida'da fast food restoranları da oldukça yaygındır. Türk kahvesi satan dükkanlarda görmeniz mümkün.
 
Spinneys ve Bsat Alışveriş Merkezlerinden alışverişinizi dilediğinizce yapabilirsiniz. Aradığınız her şeyi burada bulmanız mümkündür. Dünyaca ünlü markaları ve yerel ürünleri şehir merkezinden ya da Doğu Bulvarı'ndan bulabilirsiniz. Popüler markaların birçoğunu bu şehirde bulmanız mümkün. Lübnan'da alkollü içecek satımı yasak değildir. Ancak bu şehirde gece hayatı fazla hareketli değildir. Şehir merkezinde az sayıda bar ve publar bulunmaktadır. Gece hayatı için şehre yalnızca 1 saatlik mesafede bulunan Beyrut şehrine gitmenizi öneririz. Burada çok sayıda İngiliz tarzı publar bulunmaktadır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim