LinzAvusturya'nın en büyük üçüncü şehri olan Linz, ülkenin kuzeybatısında yer alır. Tuna nehrinin her iki tarafında da bulunmaktadır. Ülkenin en önemli ekonomik merkezlerinden biri olan şehirde karasal iklim hakimdir. Linz'i ziyaret etmek için en uygun aylar haziran ve ağustos ayları arasıdır.
 
Avusturya'nın en güzel şehirlerinden biri olan Linz, ülkenin diğer şehirleri gibi doğasıyla değil tarihi ile ön plana çıkmaktadır. Çok eski bir tarihe sahip olan şehrin gezilecek yerlerinin başında  Lentos Kunstmuseum geliyor. Eğer sanata karşı ilginiz varsa mutlaka bu müzeyi ziyaret etmeniz gerekmektedir. Turistik bölgelerden biri olan Mauthausen Memorial'i de gezmelisiniz. Burası surlarla çevrilmiş bir kale. Avusturya'lılar bu kaleyi oldukça iyi korumuş. Önerebileceğimiz yerler arasında Ars Electronica Center'da var. Mariendom Linz Kilisesi ise Linz'in en önemli dini yerlerinden biridir. Oldukça eski bir tarihe dayanan bu kilise, mükemmel bir büyüklüğe ve mimariye sahip. Ayrıca tarihi eserlerle çevrili olan Hauptplatz'ı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. İstanbul'un Taksim meydanını andırmaktadır. Ayrıca bu meydanda birçok alışveriş merkezide bulunmaktadır. Şehri daha yüksek bir noktadan görmek istiyorsanız, Pöstlingberg Kalesi size yardımcı olacaktır.
 
Yerel lezzetlerden, dünya mutfağına kadar her türlü lezzeti bulabileceğiniz şehrin en ünlü restoranlarından biri Restaurant Ursulinenhof'dur. Buranın macar şarabının tadına mutlaka bakmalısınız. Cabaret Cafe'de Linz'de oldukça bilindik bir yerdir. Bu şirin cafenin tarçınlı ve bademli Linzen Torte'sinin tadına mutlaka bakmalısınız.
 
Landstrasse'de ve Hauptplatz'da birçok dükkan ve alışveriş merkezi bulunmaktadır. Buradan alışverişinizi dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Burada, ünlü markalardan, yerel ürünlere kadar birçok çeşit mevcut. Eğlence için ise; upuzun bir masanın etrafına konulmuş sandalyeleri ile oldukça sıcak bir ortam yaratan Alte-Welt'de, şarkılarla dolu güzel bir gece geçirebilirsiniz. Ayrıca her perşembe Kepler Üniversitesi'nin kampüsünde düzenlenen partilerden birine de katılabilirsiniz.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim