Cordoba



Cordoba, İspanya'nın özerk bölgelerinden biri olan Endülüs bölgesinde yer alır. İlk olarak Romalılar tarafından kurulan şehir, 716'lı yıllarda Müslümanların eline geçmiştir. Bu nedenle şehirde müslümanlara ait yapılar görülmektedir. Akdeniz ikliminin etkileri görülen şehirde, yazları 40 dereceye ulaşan sıcaklıklar görülür. Bu nedenle Nisan, Mayıs, Eylül ve Ekim ayları, kenti ziyaret etmek için en uygun aylardır.
 
Endülüs'ün farklı tarihi yapısıyla, bambaşka bir İspanya deneyimi yaşayacaksınız. Arap kültürünün etkisinin yoğun olduğu şehirde, birbirinden farklı tarzlardaki camileri oldukça dikkat çekicidir. Mezquita ismi ile adlandırılan camii-katedrali, üç büyük dine ait olan dini yapılarıyla ilgileri çekmektedir. Diğer adı Cordoba Camii'si olan katedral görünümündeki camiyi mutlaka ziyaret ediniz. Alcazar de los Reyes Cristianos kraliyet sarayı, Torre de la Calahorra kalesi ve Casa Andalusi Endülüs evi görmeniz gereken yerler arasındadır. Calleja de las Flores sokağını boydan boya gezmenizi öneririz. Cordoba'nın birbirinden renkli duvarlarına, balkonlardan sarkan çiçeklerine ve daracık sokaklarına hayran kalacaksınız.
 
Cordoba'da en sık karşılaşacağınız lezzetlerin başında deniz ürünleri ve zeytinyağlı kızartmalar gelir. Sarımsak, soğan, yumurta, domates ve zeytin yemeklerde sık sık kullanılır. Cordoba'nın Gazpacho adlı çorbası oldukça ünlüdür. Hem yerel lezzetlerden hem de dünya mutfağından lezzetler bulunmaktadır. El Churrasco, Cordoba'nın oldukça ünlü bir restoranı. Burada, hurmalı ördek ya da t-bone steak'i deneyebilirsiniz, oldukça lezzetli. Ayrıca Bodega'ya gidip şaraplarının tadına bakmadan kesinlikle dönmeyiniz.
 
Hediyelik eşya için en doğru adres Cordoba Camii'sinin çevresidir. Bu çevre turistik bir alan olduğu için fiyatlarda diğer sokaklara nazaran pahalılık göstermektedir. Ronda de los Tejares ve Concepcion Caddesi alışveriş dükkanlarının toplandığı yerlerdir. Alabileceğiniz hediyelik eşyaların başında Endülüs'e özgü kastanyetler ve şallar gelmektedir. Gece hayatı Sevilla ve Granada kadar hareketli olmasada, Cordoba'da da eğlenebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. El Cardenal bölgesinde gidebileceğiniz birçok bar ve kulüpler yer almaktadır.

Önerdiğimiz Turlar



Kategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı






Sosyal Medyada Entaş




© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim