BissauGine Bissau Cumhuriyeti'nin başkenti olan Bissau, aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Geba Nehrin'de bulunan şehir, Atlas Okyanusu'nda yer almaktadır. Tropikal iklimin hakim olduğu şehir, oldukça sıcaktır. Ziyaret edilecek en uygun aylar Kasım ve Şubat ayları arasıdır.
 
Eski Portekiz Sömürge merkezi olan Bissau Velho merkezinde bulunan hapishaneyi gezebilir, Porto Pidjiguiti liman bölgesindeki balıkçıları izleyebilirsiniz. Bandim pazarını turlayabilir, atlas okyanusunun kumsallarında denize girebilirsiniz. Saltinho Şelalesini ve Fortaleza d'Amura kalesini de mutlaka ziyaret edin. Ayrıca, şehrin Başkanlık Sarayını da gezebilirsiniz. Dilerseniz Ilheu do Rei veya Porto Canoa'ya piknik yapmaya gidebilirsiniz.
 
Balıkçılığın yaygın olduğu ülke, deniz ürünleri açısından oldukça zengindir. Bu nedenle ülke mutfağının büyük bir kısmını deniz ürünleri oluşturuyor. Yemeklerde; sos, fıstık, palmiye yağı ve çeşitli sebzeler bol miktarda görülmektedir. Tatlı patates, jollof pilavı ve manyok denemelisiniz. Dünya mutfağından lezzetleri de burada yiyebilirsiniz. Özellikle Portekiz ve Batı Afrika mutfağı ön plana çıkmaktadır. O Bistro, Dom Bifana, Recidencial Coimbra, Ta Mar, A Padeira Africana ve Campo Sueco gidebileceğiniz restoranlardan bazılarıdır.
 
Bandim Pazarı'nda hediyelik eşyalar bulmanız mümkün. Ayrıca Pensao Merkezi'nin önüne kurulan pazarıda ziyaret edebilirsiniz. Buradan, Bissau'nun çeşitli yöresel kıyafetlerinden alabilirsiniz. Ayrıca diğer Batı Afrika ülkelerinde de sıkça rastlanan Afrika maskelerinden ve yöresel müzik aletlerinden alabilirsiniz. Bissau'nun gece hayatı pek de hareketli değildir. Birkaç gece kulübünün ve otel barlarının dışında gidilecek çok yer yoktur.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim