BonnRen Nehri'nin iki yanına kurulmuş olan Bonn, Almanya'nın eski başkentidir. Köln'e oldukça yakın olan şehir, Almanya'nın kültürel ve tarihsel merkezlerinden biridir. Ünlü besteci Beethoven burada doğmuştur. Festivallerin en yoğun yaşandığı ve hava koşullarının en iyi olduğu Mayıs ve Ekim ayları arası, ziyaret etmek iç en uygun zaman aralığıdır.
 
Almanya'nın eski başkenti olan Bonn'da gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Ünlü müzisyen Beethoven'ın evi buradadır ve günümüzde bu ev müze haline getirilmiştir. Poppelsdorf Köşkü, Godesburg Kalesi ve Langen Eugen binası görülmesi gereken yerlerdir. Çok fazla yeşil alana sahip olan Bonn, doğa düşkünlerinin ziyaret edebilecekleri iyi bir seçenek olacaktır. Doğa parklarından, botanik bahçelere kadar pek çok yeşil alan bulunmaktadır. Ayrıca bu alanlarda gerçekleşen sokak sanatçılarının gösterileri ve açıkhava konserleri ile ortam oldukça hareketlenmektedir. Tarihi bir yapıya sahip olan Bonn Katedrali ve Kreuzberg Kilisesi de kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır. Şehrin en hareketli dönemini ise her yıl kasım ayında gerçekleşen Bonn Karnavalı ile yaşamaktadır. Ayrıca kentin dar sokaklarını yürüyerek gezmeyi mutlaka unutmayınız.
 
Geleneksel Alman mutfağının lezzetlerine sık sık rastlayabileceğiniz restoranlardan, dünya mutfağının lezzetlerine kadar birçok çeşit sunan Bonn'da, çok sayıda fast food restoranına da rastlayabilirsiniz. Im Sudhaus'un terasında yemek yerken, şehrin muhteşem manzarasını izlemeniz mümkün. Hem standart menülerin hem de dünya mutfağından lezzetlerin bulunduğu Klein Bonum oldukça şirin bir restoran. Havana, Cafe Blau, Cafe Spitz, Der Spanier, Fiddlers gidebileceğiniz diğer restoranlardan bazıları.
 
Dünyaca ünlü şeker markası Haribo'nun idari merkezi, Bonn şehrinde bulunmaktadır. Haribo'nun Fabrika Satış Mağazası'ndan birbirinden çeşitli şekerler alabilirsiniz. Çok sayıda kitabın bulunduğu Bouvier'e mutlaka uğrayın, birçok önemli yayını burada bulabilirsiniz. Rheinauenflohmarkt adlı pazarda ise uygun fiyatlarla, aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Şehir merkezinde ise dünyaca ünlü markalar bulunmaktadır.
 
Gece hayatının, yaz aylarında daha hareketli olmasının hava sıcaklıklarıyla doğrudan ilişkisi var. Bonn'da birçok sayıda pub tarzı mekanlar bulunmaktadır. Gece kulüplerinin sayısı ise azdır. Şehirdeki önemli mekanların çoğu Ren Nehri kıyısında yer alır. Alter Zoll, Mojito, Nyx, Che Guevara, Hausbar, Tacos tercih edebileceğiniz mekanlardan bazılarıdır. Ayrıca bu mekanlardan birinde meşhur alman birası Köhl'nün tadına bakmayı sakın unutmayınız.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim