PireYunanistan'ın en büyük üçüncü şehri olan Pire, Atina şehrinin güneyinde yer alır. Aynı zamanda ülkenin en büyük limanını da barındıran şehir, Yunan adalarına gitmek için kullanılır. Antik Yunan'dan günümüze kadar uzanan çok eski bir tarihe sahip olan Pire'de, akdeniz iklimi hakimdir. Bu turistik şehre gitmek için en uygun zaman aralığı ise Haziran ve Ekim ayları arasıdır.
 
Feribot turları ile Yunan adalarına gidebilir; kültür gezilerine, doğa yürüyüşlerine ve su sporları gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Pire limanı boyunca yürüyüp, muhteşem manzaranın tadını çıkarıp, çevresinde bulunan kafelerden birine oturup dinlenebilirsiniz. Ayrıca Pire'de, denize girebileceğiniz küçük bir plaj da bulunmaktadır. Burada, Eski Yunan medeniyetlerine ait birçok eseri yakından görme fırsatına erişebilirsiniz. Pire Arkeoloji Müzesi ve Helenik Deniz Müzesi bu eserleri yakından görmenizi sağlayacak müzelerdir. Pire Arkeoloji Müzesi'nde, yabancı kazılardan elde edilmiş heykeller ve antik tapınaklar bulunmaktadır. Helen Denizcilik Müzesi'nde ise, savaş zamanından kalma çeşitli objeler bulunmaktadır. Agia Triada Katedrali'de görebileceğiniz yerler arasındadır.
 
Deniz ürünlerinin bolca tüketildiği Pire'de, Yunan mutfağından bolca seçenekler bulunmaktadır. 
Pire Liman'ının çevresinde bulunan restoranlardan birinde mutlaka ahtapot yemenizi öneririz. Aynı zamanda Pire'de, fast food restoranları ve dünya mutfağından lezzetlerinde bulunduğu restoranlar bulunmaktadır. Pire'nin en ünlü restoranları ise, Freatida ve Marina Zea'dır.
 
Pire'de çok fazla alışveriş seçeneği bulunmamakla birlikte, liman ve çevresinde bulunan hediyelik eşya yerlerinden, kendinize ve sevdiklerinize küçük hediyeler satın alabilirsiniz. Gounari Street, Akti Posidonos ve Antistaseos Street bölgelerinde diğer bölgelere nazaran daha hareketli bir alışeriş hayatı bulunmaktadır. Birkaç yerel dükkan ve mağaza buralarda toplanmıştır. Gounary Street'de bulunan, sakız adasının geleneksel ürünlerini satan Chios Shop'a uğramanızı tavsiye ederiz. Yunanistan'ın diğer şehirlerine kıyasla daha az sayıda gece kulübü olmasının aksine, kaliteli mekanlar bulmak mümkündür. Kitchen Bar, Flying Pig Pub, Pisina ve Istioploikos bu mekanlardan bazılarıdır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim