MeridaMeksika'daki Yucatan eyaletinin ve Yucatan yarımadasının başkenti olan Merida, aynı zamanda eyaletin en büyük şehri konumundadır. Tropikal iklime sahip olan bu şehri, kasım ve mayıs ayları arasında ziyaret etmenizi öneririz.
 
Şehrin en önemli merkezi olan El Zocalo Meydanı'nından başlayarak, Merida'yı keşfedebilirsiniz. Merida'da ki binaların rengi beyaz olduğu için, Beyaz Şehir olarakta bilinmektedir. Neredeyse her gün şehir merkezlerinde dans gösterileri ve açık hava konserleri yapılır. Bu etkinliklere katılarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Maya, Toltek ve Chichen İtza medeniyetlerinden kalmış birçok tapınak, Dünya Mirasları Listesi'nde buluyor. Kukultan Tapınağını ve Chicken İtza Piramidini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca şehrin geçmişini daha yakından tanımak için, Quinta Montes Molina ve Museo de las Ferrocarilles en Yucaton müzelerini gezebilirsiniz.
 
Merida, geleneksel Meksika mutfağının lezzetlerinin biraz dışına çıkmış ve birçok kültürden etkilenmiştir. Mayalar, Karayipler, Orta Doğu, Meksika ve Avrupa kültürlerinin lezzetlerini bir arada bulundurur. Meridaya özgü tavsiye edebileceğimiz yemeklerden biri Salbutesdir. Hindi eti ile avokadonun pişirilmesinden oluşan bu yemek oldukça lezzetlidir. Sopa de Lima ve Tavus en Relleno Negro'yu da mutlaka denemelisiniz. Villa Maria, Cafe Pop, La Parilla ve Las Palomas Bistro gidebileceğiniz restoranlardan birkaçıdır.
 
Birçok hediyelik eşya mağazası bulunan bu şehirde, en çok göze çarpan ürün hamaktır. El Zocalo ve El Paseo Montejo çevresinde birçok hediyelik eşya satan dükkanlar mevcuttur. Fazla sayıda mekana sahip olmamasına rağmen oldukça hareketli bir gece hayatına sahip olan Merida'da; Slavia, KY60, El Cielo, Azul Picante ve El Trovador Bohemio gidebileceğiniz mekanlardan bazılarıdır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim