EindhovenHollanda'nın 5. büyük şehri olan Eindhoven, mühendislik alanında Avrupa'da ki en iyi üniversitelerden birini barındırmaktadır. Ülkenin güneyinde yer alan şehrin sanayisi oldukça gelişmiştir. Şehirde yaşayanların çoğu bisiklet kullandığı için trafik sorunu yoktur. İklim koşulları açısından mayıs ve eylül ayları arasında gitmek daha uygun olacaktır.
 
Eindhoven'ın tarihi zenginliklerini görmeye başlayarak, gezinize başlayabilirsiniz. Şehirde birçok müze ve galeri bulunmaktadır. Van Abbemuseum ve Daf müzesi oldukça ilgi çekicidir. Sanayi devriminin simgesi olan Evoluon binası mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Eindhoven, çok sayıda doğal alanlara sahiptir. Genneper Parks ve Lake Karpendock şehrin en önemli ve görülmesi gereken parklarıdır. Şehirde gün içerisinde birçok şehir turu düzenlenmektedir. Bu turlardan birine katılarak, Eindhoven'ı daha yakından tanıyabilirsiniz. Ayrıca futbol tutkunuysanız ve iyi bir futbol maçına denk geldiyseniz, Philips Stadyumun'da maç izleme keyfine erişebilirsiniz. Lichttoren Işık Kulesini, Sint Joriskerk Kilisesini ve şehrin simgesi haline gelmiş Lempke gülümseyen ampulu da mutlaka görmelisiniz.
 
Şehirde, Avrupa Mutfağının lezzetleri ağır basmaktadır ve çok sayıda restoran bulunmaktadır. Ayrıca Türk mutfağından lezzetleri de burada bulabilirsiniz. Dommelstraat bölgesinde, şehrin en popüler restoranları yer almaktadır. Soho, Friture Dik & Lang, Wiesen, Memories, Smalle Haven, Yokohama, Grand Restaurant Le Connaisseur ve Papadopoulos gidebileceğiniz restoranlardan yalnızca birkaçıdır.
 
Eindhoven'da birçok hediyelik eşya satan dükkan bulunmaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü markalarıda bulabileceğiniz şehirde, çok sayıda alışveriş merkezi bulunmaktadır. De Heuvelgalerie, Piazza Center, Woensel XL ve Kruisstraat bu alışveriş merkezlerinden bazılarıdır. Şehirde gece hayatı oldukça renkli ve hareketlidir. Gece geç saatlere kadar açık olan gece kulüplerinde, eğlencenin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Şehrin en hareketli bölgesi Stratumseind bölgesidir. Liquid, Ramblers, O Sheas, de Gaper, Ramblers, De Effenaar, Mundial Cocktail Bar ve Santiago de Cuba gidebileceğiniz mekanlardan bazılarıdır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim