Foz do IguaçuBrezilya'nın Parana bölgesinde yer alan Foz do Iguaçu, bölgenin 7. en büyük şehridir. Şehir ismini Iguaçu Şelaleri'nden almıştır. Ayrıca Foz do Iguaçu dünyada, çok sayıda farklı etnik grubu barındırmasıyla da bilinmektedir. Güney Amerika'nın en popüler turistik alanlarından biri olan şehirde, tropikal iklim hakimdir. Kasım ve nisan ayları arası, şehri ziyaret etmek için en uygun zaman aralığıdır.
 
Şehirde görmeniz gereken en önemli yer, ismini aldığı Iguaçu Şelaleri'dir. Müthiş manzarası, doğa parkları ve safarileriyle oldukça muazzam bir yerdir. Ayrıca şelalenin yakınında bulunan Parque das Aves adlı kuş parkı ilgi çekici bir yerdir. Şehirde birçok önemli tur gerçekleşmektedir. Bu turlara katılarak şehri daha yakından tanıyabilirsiniz. Macuco Safari turu, bu turlar arasında en ilgi çekici olanıdır. Şelale turlarının yanı sıra ormanın içine yapılan turlarda oldukça ilgi çekmektedir. Ayrıca Helikopter turlarıda oldukça popülerdir. Gatulio Vargas Square ve Brezilya Avenue Caddesi'ni baştan sona gezmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Latin Amerika'nın en büyük camisi olan The Mosque-İbn-Khattab burada bulunmaktadır. Dreamland Wax Museum'da mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır.
 
Brezilya mutfağının yanı sıra Avrupa ve Çin mutfağından da lezzetlere rastlayacağınız Foz do Iguaçu'da, çok sayıda restoran hizmet vermektedir. Brezilya mutfağına ait Feijoda adlı güveçi mutlaka denemelisiniz. Özel bir harçla hazırlanan Coxinha adlı tavuğun da tadına bakabilirsiniz. El Capitao, Trapiche, Sabor Brasil, Armazem, Bufalo Branco ve Muffato gidebileceğiniz restoranlardan yalnızca birkaçıdır.
 
Foz do Iguaçu'da, iki önemli alışveriş alanı bulunmaktadır. Bunlardan biri Camilo Recalde, diğeri ise San Blas Meydanı'dır. Hediyelik eşyalardan tekstil ürünlerine kadar birçok şeyi bu alanlarda bulabilirsiniz. Gece hayatı Brezilya'nın diğer şehirlerine kıyasla çok gelişmemiştir. Gidebileceğiniz az sayıda bar ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Ancak şehirde birçok yerel ve Latin Amerika fokloru şovlar sergilenmektedir. One Teatro Bar'da bu gösterileri izleyebilirsiniz. Foz do Iguaçu halkı, sizleri canlı performanslarıyla kendilerine hayran bırakacak.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim