AberdeenKuzey denizinin kıyı kesminde yer alan Aberdeen şehri, İskoçya'nın en kalabalık üçüncü şehridir. Balıkçılığın önemli bir yer tuttuğu Aberdeen'de, İskoçya'nın en büyük balık pazarı bulunmaktadır. Şehir, parkları ve uzun kumsalları ile ünlüdür. Aberdeen'de okyanus iklimi görülmektedir, bu nedenle havanın sıcak olduğu haziran ve eylül ayları arası gidilmesi daha uygun olacaktır.
 
Turistik gemi turları ile ön plana çıkan Aberdeen, denizdeki vahşi yaşamı yakından tanımak isteyenler için iyi bir fırsat olacaktır. Aberdeen'a gelip Shetland Adalarını gezmeden mutlaka dönmeyiniz. Aberdeen Plajı da gidilebilecek yerlerin başlarında yer alır. Şehirde hem Birleşik Krallığa hem de İskoçya'ya ait birçok tarihi eser bulunmaktadır. St Machar's Katedrali, Aberdeen Sanat Galerisi ve Marischal College Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.  Aberdeen'da gidebileceğiniz birçok kafe, eğlence mekanları ve alışveriş mağazaları da bulunmaktadır.
 
Balıkçılıkla ön plana çıkan şehirde deniz ürünleri fazla tüketilmektedir. Cullen skink adlı balık çorbasının ve Porridge adlı yulaf lapasının tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Haggis dedikleri geleneksel İskoç yemeğini de mutlaka denemelisiniz. Belmont ve Beatiful Mountain Caddesinde bulunan Boks ve Beans oldukça ünlü restoranlardır. Aberdeen'de özellikle İskandinav mutfağının yemekleri ön plana çıkmaktadır.
 
Union Street'de sağlı sollu birçok mağaza bulunmaktadır. Hem keyifle gezebileceğiniz hem de alışverişinizi yapabileceğiniz bu caddeye mutlaka uğramalısınız. Aberdeen'de dünyaca ünlü markları kolayca bulabilirsiniz. Şehirde birçok alışveriş merkezi yer alır. Bunlardan bazıları; The Academy, Bon Accord Centre ve St. Nicholas Centre'dır.
 
Oldukça hareketli bir gece hayatına sahip olan şehirde gidilebilecek birçok renkli ve hareketli  mekanlar bulunmaktadır. Gece kulüplerinin en yoğun bulunduğu cadde ise Belmont Street'dir. Meşhur İskoç kokteylerini ve viskilerini burada bulunan mekanlarda tadabilirsiniz. Old School House, Revolution Bar, Triple Kirks, Siberia ve The Wild Boar gidelebileceğiniz mekanlardan yalnızca birkaçıdır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim