TallinnTallinn, Estonya'nın başkenti ve aynı zamanda ana limanıdır. 2011 yılında Finlandiya'da bulunan Turku şehri ile birlikte Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. Ayrıca şehir, UNESCO tarafından koruma altınada alınmıştır. Ilımlı bir iklim yapısı olan Tallinn'e, haziran ve ağustos ayları arasında gitmek daha uygun olacaktır.
 
Estonyalılar için yapılabilecek etkinliklerden en önemlisi bisiklete binmek ve ormanda yürüyüş yapmaktır. Kış aylarında ise kayağa giderler. Sizde bu etkinliklerden istediğinizi Tallinn'de yapabilirsiniz. Orta çağı yansıtan şehrin merkezini boydan boya turlamanızı öneririz. Kadriorg Bölgesinde bulunan sarayı ve bahçelerini mutlaka görmelisiniz. Fat Margaret ve Tall Hermann Kulelerini de gezebilirsiniz. Ayrıca, St. Nicholas Kiliseside kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır.
 
Estonya mutfağının ana kalemlerini; lahana, domuz eti, somon, patates, kızartma çeşitleri ve alabalık oluşturur. Seljanka adlı etli güveçinin tadına mutlaka bakmalısınız. Şehirde Estonya mutfağının yanı sıra dünya mutfağından lezzetlerde vardır ve birçok fast food restoranı bulunmaktadır. Tarihi bir binada bulunan Maikrahv adlı restoranda yerel lezzetleri deneyebilirsiniz. Estonya'nın en popüler biraları Saku ve A Le Coq'tur. Viru Valge ise en çok tüketilen vodkasıdır. Bunlarında tadına bakabilirsiniz.
 
Viru Caddesi, hem hediyelik eşya almanız hem de normal alışverişlerinizi yapabilmeniz için en uygun adresdir. Tallinn'de alabileceğiniz en önemli ürünlerden bazıları ise kristal, yünden hırkalar ve Baltık Amberi'dir. Ayrıca ufak kavonozlarda satılan ev yapımı reçellerden de alabilirsiniz. Tallinn oldukça renkli ve hareketli bir gece hayatına sahiptir. En ünlü gece kulüplerinden biri RIFF'dır. Hollywood, Von Krahli, Kuku Klubi, Nimeta Bar, Lounge 24, Pribe, The Lost Continent ve Club Von Uberlingen'de oldukça popüler gece mekanlarındandır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim