BrnoÇek Cumhuriyeti'nin ikinci en büyük şehri olan Brno, aynı zamanda Moravia Bölgesinin de başkentidir. Ülkenin ikinci büyük şehri olmasına rağmen, şehirde her yer birbirine çok yakındır. Prag kadar önemli olmasada, üniversite şehri olması ve tarihi yapıları, Brno'yu görmeye değer kılıyor. Karasal iklimin görüldüğü Brno'yu seyahat etmek için en uygun aylar mayıs, haziran, eylül ve ekim aylarıdır.
 
Birçok tarihi kilise bulanan Brno, meydanları ile de ilgi çekmektedir. Cathedral of St. Peter and St. Paul Katedralini mutlaka görmelisiniz. Şehri baştan sona yürüyerek, tarihini daha yakından görme fırsatını mutlaka kaçırmayınız. Özgürlük Meydanı olarak adlandırılan Náměstí Svobody, tarihi bir gezi için en iyi seçeneklerden biridir. Brno'nun en güzel yerlerinden biri olan Denisovy Sady (Denis Bahçeleri)'de keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Brno Municipal Museum ve Moravian Gallery'si de görülmesi gereken yerlerdendir. Spilberk Castle'ı, Old Town Hall'ı ve de Tugendhat Villa'yı da ziyaret edebilirsiniz.
 
Mantar ve sebze ile sunulan et ürünleri Brno'da çok tüketilmektedir. Deniz ürünleri ise pek yaygın değildir. Bean Goulash with Beef ve Hunter's Mushroom Soup mutlaka tatmanız gereken lezzetleri arasındadır. Ayrıca yolda yürürken elinize alıp yiyebileceğiniz Smažený Sýr adlı peynir eritmesinden yapılan yerel lezzetinin de tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Chicken Paprikas ve Czech Dumplings'de oldukça lezzetli.
 
Şehrin merkezinde hediyelik eşya alabileceğiniz birçok mekan bulunmaktadır. Şehrin en önemli alışveriş merkezlerinden biri ise Vankovka Galeri'dir. Ykova Caddesinde de birçok hediyelik eşya satan mekan bulunmaktadır. Öğrenci şehri olmasının verdiği etki ile de oldukça hareketli gece hayatına sahip olan Brno'da gidebileceğiniz birçok mekan vardır. Bu mekanların içerisinde Casino 777 Brno, Bobt Centrum ve Desert en iyileri arasındadır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim