SimferopolKırım Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan Simferopol, Kırım'ın aynı zamanda en önemli şehridir. Dünyanın en uzun troleybüs hattı, Yalta ve Simferopol şehirleri arasından geçmektedir. Nemli kıtasal iklimin görüldüğü Simferopol'e mayıs, haziran, temmuz ve ağustos aylarında gitmek daha uygun olacaktır.
 
Kırım Hanlığına uzunca bir süre başkentlik yapan Bahçesaray görülmesi gereken yerlerin başında yer alır. Şehrin tam ortasından geçen Salgır Nehri'nin kıyısında yer alan gezinti yolları ve parklarda oldukça güzel vakit geçirebilirsiniz. Bu parklar ve gezinti yolları haftasonları Ukraynalılar'ın en uğrak noktasıdır. İskitler zamanından kalan oldukça etkileyici olan Neapolis Antik Kenti de kesinlikle görülmesi gereken yerler arasındadır. Şehri daha yakından tanımak için Simferopol Tarih Müzesi ve Simferopol Sanat Müzesi ziyaret edilebilir. Kebir Camii ve Ülke Müzesi'de gezilmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca Lenin Meydanı'nı baştan sona gezmeyide sakın unutmayın.
 
Kırım Tatarları'nın olduğu bölgede Tatar mutfağı oldukça yaygındır. Hamur işlerinin oldukça yoğun olduğu Tatar mutfağına ait birçok restoran yer almaktadır. Simferopol'un her yerinde çiğ börek yeme şansı bulabilirsiniz. Ayrıca Simferopol'e gelip Shashlik adı verdikleri, kömür ateşinde pişirilen şiş kebabının tadına bakmadan mutlaka dönmemelisiniz. Kafe Motivi, Prinzesa, Kafe Marakand, Flamingo, Kiyazha Vtikha ve Cafe Putra Jaya tercih edebileceğiniz restoranlardan bazılarıdır.
 
Şehir merkezinde hem yerel ürünleri hem de dünyaca ünlü markaları bulabilirsiniz. Silpo adlı süpermakettende her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Şehirde gece hayatı Ukrayna'nın diğer şehirleri kadar gelişmemiştir. Ancak birçok çeşitli cafeler ve barlar bulunmaktadır. Bu mekanların çoğu şehir merkezinde bulunur. Kofein, Martini Bar ve Falstaff gidebileceğiniz mekanlardan bazılarıdır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim