BenalmadenaBenalmadena, İspanya'nın Akdeniz sahillerinde "Costa del Sol" üzerinde bulunan bir sahil şehridir. Şehir 3 bölgeden oluşur. Bu bölgeler; Arroyo de la Miel, Benalmadena Pueblo ve Benalmadena Costa'dır. Güneşli sahilleri, hareketli gece hayatı ve mükemmel mutfağı ile bu bölgeler içerisinde en görülmeye değer yeri ise Benalmadena Costa'dır. Benalmadena Malaga'nın yaklaşık 15 km güney batısında bulunur. Benalmadena'yı ziyaret etmek için en uygun aylar mayıs ve eylül ayları arasıdır.
 
Benalmadena'ya en yakın havaalanı Malaga'da bulunmaktadır. Malaga'dan taksi, tren ya da araba kiralayarak 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Taksi ücreti ise yaklaşık 25 euro civarındadır. Ucuz, konforlu ve klimalı trenlerle de oldukça rahat ulaşabileceğiniz bu şehre her 20 dakikada bir tren seferleri bulunmaktadır.
 
Akdeniz sahili boyunca uzanan Benalmadena'da birçok otel, bar ve en önemliside çok güzel bir sahil bulunmaktadır. Benalmadena Marina'sı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Etrafını barlar, dükkanlar, kafeler ve apartmanlar sarmıştır. Yürüyüş için oldukça hoş bir yer. Aynı zamanda bir şeyler yiyip içmek içinde ideal. Benalmadena'da tekne turuna katılabilirsiniz. Bu turlardan bazıları yunus gösteriside içermektedir. Tur otobüslerine katılıp, istediğiniz yerde binip istediğiniz yerde inebilirsiniz. Bu otobüsden Tivoli World'da inip teleferiğe binip zirvede indikten sonra kısa bir yürüyüş yaparak dağın doruk noktası ulaşabilir ve buradaki muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Segway turuna da katılabilirsiniz.
 
Sahil şehri olan Benalmadena'da deniz ve deniz ürünleri bolca tüketilmektedir. İspanya'nın hemen hemen her yerinde bulabileceğiniz Paella adlı deniz mahsüllü pilavının tadına mutlaka bakınız. Arroz Caldoso ve Fideua'da deniz mahsülleri içeren pilav çeşitleridir. İspanyolların meşhur Tortilla de Patatas'ını da mutlaka yiyin. Küçük tabaklarda sunulan balık ve et çeşitleri içeren Tapas'ını da deneyebilirsiniz.
 
Suyun üzerinde bulunan Puerto Marina hem alışveriş merkezi hem de marinadır. Buradan dilerseniz alışveriş yapabilir, dilersenizde cafelerinden birine oturup hoşça vakit geçirebilirsiniz. Harpenny Bridge oldukça iyi bir Irish Pub'tır. Birçok çeşit özel viski ve alkollü içicekler yapmaktadırlar. Ayrıca etrafında bulunan barlar arasında tek siyah votka satan yerdir. Monkey Business ise hem içki çeşitleri yönünden hem de eğlence açısından oldukça güzel bir mekandır. Bu barda Irish Pub'tır ve yemekleri oldukça lezzetlidir. Picassos Show Bar, Local 14, Plaza de Ibensa ve Benalmadena Costa ise tercih edebileceğiniz diğer mekanlar arasındadır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim