VaduzLihtenştayn'ın başkenti olan Vaduz'un nüfusu yaklaşık beş bin kişidir. Ülke gibi şehirde oldukça küçüktür. Ancak kış turizimi oldukça gelişmiştir. Okyanus ikliminin etkilerinin görüldüğü bu şehri ziyaret etmek için en uygun dönem aralık ve nisan ayları arasındadır. Ancak kış turizimininin yerine yaz turiziminini tercih edenler için en uygun zaman aralığı ise mayıs ve ekim ayları arasıdır.
 
Vaduz'un ana caddesi olan Stadle'de şehrin en önemli müzeleri bulunmaktadır. En bilindik müzesi Kunst Museum'dur. Bu müzede ilgi çekici koleksiyonlar bulunmaktadır. Posta Müzesi'de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Lihtenştayn Prens'ine ait olan şarap koleksiyonu, şehrin diğer bir önemli noktasıdır. Schloss Vaduz adlı tarihi kalesi hem mimarisi hem de muhteşem manzarası ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan bu kale, kraliyet ailesine aittir. Vaduz'a kış aylarında gitmeyi düşünüyorsanız, Alplere geçerek kış sporları yapabilirsiniz.
 
Kendine özgü bir mutfağı bulunmayan Lihtenştayn'da dünya mutfağından yemekler ön plana çıkmaktadır. Avusturya ve İsviçre'nin mutfağı diğer mutfaklara nazaran daha hakimdir. En meşhur restoranı Old Castle Inn'dir, mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Ancak belirtmek isteriz ki Vaduz yeme içme konusunda fiyat açısından uygun bir şehir değildir. Para birimi İsviçre frangıdır ancak bazı yerlerde euro da geçmektedir.
 
Dünya markalarından seçeneklerinde olduğu şehirde daha çok İsviçre ürünlerinin satıldığı mağazalar bulunmaktadır. Merkezde hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz dükkanlar da bulunmaktadır. Fakat bu eşyalar bile daha çok İsviçre ile alakalıdır. Gece hayatı pek renkli olmayan Vaduz'da birkaç pub ve bar bulunmaktadır.

Önerdiğimiz TurlarKategoriler

Bölgede Uygun Otel Kaydı Bulunamadı


Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim