• /
  • Turlar
  • /
  • Kuzey Kutbu 50 Years Of Victory

Kuzey Kutbu 50 Years Of Victory

-Finlandiya

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kuzey Kutbu fethedilmiştir, ancak oraya ulaşmak hâlâ kolay değildir. İşte size en büyük yolculuğu dünyanın tepesine yapmış olan maceracıların kısa listesine adınızı eklemek için b...


Dilediğiniz Tarihlerde

Dahil Hizmetler
Gemideki tüm yemekler
Gemideki tüm içecekler
İstanbul Helsinki İstanbul arası uçak bileti
Helsinki Murmansk Helsinki arası özel charter uçak bileti
Helikopter ve zodiak bot ile farklı günlük turlar
Özel bilimsel brifingler
Profesyonel rehberlik ve asistanlık
Gemide doktor
Seyahat sigortası
Size özel parka ve bot
Tüm havalimanı transferleri

Hariç Hizmetler
Vize bedeli
Ekstra harcamalar
Kuzey kutbu balon gezisi
Yurtdışı çıkış pulu

Bu gezi çok özel bir gezi olduğundan dolayı kabin sayısı sınırlıdır. Son müsaitlikler için seyahat danışmanlarımızdan bilgi alınız.

 

Kuzey Kutbu 50 Years Of Victory

1. Gün İstanbul – Helsinki

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan saat 14:00’te THY’nın TK 1763 sefer sayılı uçağı ile Helsinki’ye uçuş. Saat 17:55’te Helsinki'ye varış. Helsinki’de kent merkezinde bulunan 5* Crown Plaza Oteli’nde konaklıyoruz.

2. Gün Murmansk

Oteldeki kahvaltıdan sonra Murmansk’a yapacağımız 2 saatlik uçuş için havaalanına gidiyoruz. Murmansk’ta “50 YEARS OF VICTORY” buzkıranına biniyoruz ve akşamın geç saatlerinde hareket ediyoruz.

3. Gün Barents Denizi

Bugün Barents Denizi’ne doğru yol alıyoruz. Bu arada motor dairesinde geminin özellikleri, gelişmiş teknik ekipmanları hakkında olduğu gibi, buzlu denizde nasıl seyredildiği ve seyir ekibinin görevleri, helikopter operasyonları ve güvenlik ekipmanları ile cankurtaran sandallarının nasıl kullanılacağı konularında bilgilendiriliyoruz. Ardından cankurtaran sandalı tatbikatı yapılacaktır.

4. 5. ve 6. Günler Kuzey Kutbuna Doğru Yolculuk

Kuzeye yönelen "50 YEARS OF VICTORY", geminin müthiş kütlesi altında parçalanan birkaç metre kalınlığındaki buzların üstünden geçerek, kalın buz kütlelerinin arasından yol açarak seyrine devam edecek.

80° Kuzey Enlemini geçiyor ve buz kütlelerinin, kule gibi yükselen volkanik dağların, buzdağlarının ve buzulların dünyasına giriyoruz. 1873 yılında "Tegetthoff" gemisiyle yola çıkan Avusturyalı keşif ekibince keşfedilmiş bulunan takımadaların çoğu kısmı hâlâ büyük ölçüde keşfedilmemiş bulunmaktadır. Gemideki helikopterlerimiz bölgenin muhteşem manzaralarının şaşırtıcı görünümlerini izlememize olanak sağlayacaklardır.

Keşif grubumuz birkaç gruba ayrılarak, geminin faaliyetlerini yukarıdan gözlemek üzere helikopterlere binecek. Sağlam bir buz kütlesi ile karşılaşıldığında gemi duracak ve buzun üzerinde bir yürüyüş yapacağız. Bu günlerde yaşamlarını bu çetin dünyaya adamış bilim adamları, gezginler ve kâşifler bir dizi ilgi çekici eğitsel bilgiler verecekler.

7. Gün Kuzey Kutbu

Bugün akşam keşif ekibimiz Kuzey Kutbu’na erişmeyi umut etmektedir. Gemimiz yavaş yavaş 90° Kuzeye yaklaştığında başarımızı kutlamak için "50 YEARS OF VICTORY"nin köprüsünde toplanacağız. Hedefimize eriştiğimizde gemiden inerek buzun üstüne çıkacağız. Gemi personeli buz üzerinde piknik de dâhil olmak üzere bir kutlama hazırlığı yapacak ve en çılgın olanlarımız Kutup Denizi’ne bir dalış yapacaklar.

8. 9. ve 10. Günler Yönümüz Güneye Doğru

Buzkıranımız yüksek buz tümseklerini ve buz kütlelerini kıra kıra yola devam edecek. Buz keşif uçuşları yapacağız. Dönüş yolumuzda, eğer hava ve buz şartları elverirse, Franz Josef Toprakları’nda bazı başka yerleri veya Novaya Zemlya’yı ziyaret etmeyi düşünüyoruz.

11. ve 12. Günler Barents Denizi

Murmansk’a dönüş yolunda keşiflerle ve maceralarla dolu harika yolculuğumuzun heyecanlı deneyimlerini paylaşacağız. Bizler Kuzey Kutbu’nu fethetmiş olan seçkin bir grubun arasındayızdır artık ve konuyla ilgili paylaşacak çok şeyimiz bulunmaktadır.

13. Gün Murmansk – Helsinki

Murmansk’a varıyor, aynı gün Helsinki'ye uçacak ve şehir merkezinde 5* Crown Plaza Oteli’nde konaklayacağız.

15. Gün Helsinki - İstanbul

THY'nın 17:40 uçağıyla Helsinki'den İstanbul'a uçuş. Sonunda artık “yaşamım boyunca yapılacak işler” listesinde “Kuzey Kutbu’nu keşfetmek” satırının üstünü çizebilirsiniz. Bunu yapmış olduğunuz için çok ama çok memnun olacağınızdan eminiz. Anılarınız yaşamınız boyunca sizinle kalacak ve öyküleriniz çocuklarınızla torunlarınızın nefeslerinin tutulmasına neden olacaktır.

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim