• /
  • Turlar
  • /
  • Seyşellerde Cennet Villalar (Balayı)

Seyşellerde Cennet Villalar (Balayı)

-Seyşeller

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

“Yeryüzündeki Cennet”, Seyşel Adalarını gördükten sonra yapılabilecek en güzel tarif bu olmalı. “Cennet Bahçesi” ve “çarpıcı” gibi tanımlamalar bu adaların aldığı haklı unvan...


Dilediğiniz Tarihlerde

Dahil Hizmetler
Emirates Havayolları ile gidiş-dönüş Seyşeller uçak bileti
4 kişilik özel helikopter ile Seyşeller gidiş-dönüş transfer
Tüm yemekler(sabah-öğle ve akşam yemekleri)
Tüm içecekler
Dalış kursları ve dalış aktiviteleri
Kayak, yürüyüş turları, bisiklet gezisi gibi aktiviteler
Yarım gün balık tutma turları
Her villa için buggy özel araçları
Kuru temizleme
Ücretsiz wifi

Hariç Hizmetler
Ekstra harcamalar
Premium içecekler
Yurtdışı çıkış pulu

Seyşellerde Cennet Villalar (Balayı)

Süre; Konuklarımızın, konaklamak istediği gün süresi tamamen kendilerine bağlıdır.

Katılımcı sayısı; Her villada en az 1, en fazla 2 yetişkin ve 2 çocuk (19 yaş ve altı) olmak üzere maksimum 4 kişi kalabilir.

North Island’a ulaşım; Mahe, Seyşeller’den North Island adasına helikopter ile gidiş ve dönüş.

Konaklama; Tüm adada yalnızca 11 adet el sanatı ürünü olan villa bulunmaktadır ve her biri sözcüklerle ifade edilemeyecek zarafete sahip olan bir çevrede duyusal bir deneyim yaşanmasını sağlayacak şekilde inşa edilmiştir. Plajın yukarısında bulunan ve olağanüstü bir okyanus manzarasına sahip olan spa merkezimiz, insanın vücudunu, zihnini ve ruhunu yeniden gençleştirmeye ve kişiye özel bütünsel tedavilere yöneliktir. Tatilinizde bisiklete binebilir, açık denizde balık tutabilir, spa ve spor merkezlerimizden yararlanabilir, rehber eşliğinde keşif yürüyüşleri, botla gezinti, deniz kayağı ve dalış yapabilirsiniz.

Villalar; Villaların tasarımını yapmadan önce oldukça kapsamlı bir araştırma yaptık ve sonuç olarak günümüzün aşırı kalabalıklaşmış dünyasında insanların kendilerine özel bir yaşam alanı arayışı içinde olduklarını net bir şekilde gördük. Dolayısıyla konuklarımızın bu gereksinimlerinin karşılanmasına ve isterlerse zamanlarının çoğunu villalarında geçirmekten zevk almalarına odaklanarak inşa edilen her biri 450 m2 büyüklüğünde olan bu yapıların ada tarzına uygun bir yaşamın tam anlamıyla tadına varmaya olanak sağlayacak optimum genişlikte olduğu düşüncesindeyiz. Temel düşüncemiz, villaların hayata anlam katmaları ve aynı zamanda zihni özgürleştirmek ve ruhu tazelemek için de basit bir yer olmalarıydı.

Villaların her birinde bir ana yatak odası ve ikinci bir yatak odası olmak üzere iki yatak odası bulunmaktadır. Ana yatak odalarının her biri esas olarak bir ya da iki yetişkin tarafından kullanılmakta ve on dokuz yaş ve altı çocukları için ikinci bir yatak odası bulunmaktadır. Alternatif olarak, ikinci yatak odası çocuksuz konuklar için bir çalışma odası haline getirilebilir. Villaların her biri tamamen kendi kendine yetecek donanıma sahiptir ve insana serinlik veren ada rüzgârlarını alabilmeleri için özellikle yerden bir metre yükseklikte inşa edilmiştir.

Her bir villa Seyşelli ve Afrikalı el ustaları tarafından dekore edilmiştir. Ana materyal olarak ahşap, yerel taşlar ve cam, çatı için ise hurma ağacı yaprakları kullanılmıştır. Bütün bunlar konuklara tam olarak rahatlama olanağı sağlayan, nadir bulunacak sıcak bir atmosfer oluşturmak için bir araya getirilmiştir.

Soyunma odası ve yazı masasının bulunduğu ayrı bir bölümle ana yatak odası lüks bir şekilde düzenlenmiş olup ana yatak odasının banyosu mermer banyoludur ve biri içerde biri dışarıda olmak üzere iki adet duş bulunmaktadır. Yatak odaları klimalıdır ve bütün odalarda tavanda büyük vantilatörler vardır. Tam olarak açılan kayar kapılar villaların her birinin önünde uzanan çimenlerle turkuvaz rengi deniz manzarasının kesintisiz olarak görülmesini sağlarlar. Her villada uydu televizyonu, bir DVD/CD sistemi ve İnternet erişimi bulunmaktadır. Mutfak yemek salonu ile doğrudan bağlantılıdır. Özel bir havuz ve salon bu özel yaşam sığınağını tamamlayan son unsurlardır.

Villaları inşa ederken ilk on villayı ağaç hizasında ve cepheleri Anse d’est Plajı’na bakacak şekilde yerleştirirken, 11. villayı diğerlerinden farklı olarak tümüyle benzersiz bir konumda yerleştirdik. Bu villayı Anse d’est Plajı’nın kuzey ucu boyunca uzanan eyim üzerine ve Takamara Ormanı içinde adeta gizli bir şekilde konumlandırdık. Buradan seyredilen plaj manzarası her açıdan olağanüstüdür ve benzersiz dizaynı ile bu villayı diğer villalardan ayırmaktadır. Villa 11 North Island Villası olarak anılmaktadır.

Villaların her birinde aşağıdaki olanaklar bulunmaktadır;

• Villaların eksiksiz lüks konseptini temsil eden tasarım ve stil öğeleri,
• Villaların her birinde iki yatak odası, bir ana yatak odası ve ikinci bir yatak odası/çalışma odası,
• Yatak odaları, gardırop odası klimalıdır ve ekstra geniş yataklar ile donatılmıştır. Dinlenme salonlarında ise TV ve DVD/CD, internet bağlantısı,
• Ferah, mermer banyolu, iç ve dış duşları ile ikiz makyaj tertibatları olan ana banyo ünitesi, ayrı bir tuvalet,
• Bitişiklerinde ufak bir mutfak bulunan istirahat salonu ve yemek salonu,
• 200 m2’lik dış alan, 17,000 litre hacimli özel bir havuz ve kapalı salon,

Aktiviteler;

Scuba Dalış; Seyşel Adaları dünyanın en büyük mercan kayalıkları sistemlerinden birini oluşturmaktadır ve Scuba dalışları yapmak için de en ideal alanlardan bazıları da bu bölgede bulunmaktadır. North Island ve en yakın komşusu olan Silhouette Adası boyunca çok sayıda dalış noktası saptanmıştır. Rehber eşliğinde scuba dalışı yapabilirsiniz. Dalış ustalarımız yalnızca scuba uygulamalarında uzman olmakla kalmayıp sualtı dünyasını da çok iyi tanımaktadırlar.

Şnorkel ile yüzme; North Island ve Silhouette Adaları civarında çok iyi şnorkel alanları bulunmaktadır. Bu bölgeleri (şnorkel becerilerinize bağlı olarak ) ya kendi başınıza ya da bir rehber eşliğinde keşfetmek isterseniz dalış merkezinde maskeler ve yüzgeçler bulabilirsiniz.

Su kayağı; Adayı su kayaklarıyla da keşfedebilirsiniz. Bunun için gerekli olan bütün eğitim ve rehberlik için sizlere memnuniyetle yardımcı olacağız.

Spor salonumuz klimalıdır ve ana yüzme havuzunun yanında bulunmaktadır.

Ada bisikletleri; yalnızca konukların kullanımına sunulmuştur ve adanın bir noktasından diğerine kolaylıkla ulaşmak için çok uygundur.

Kumsalda kullanmak üzere araçlar (buggies); Villaların her birinin kumsalda sürmeye elverişli özel arabası (buggies) bulunmaktadır. Özel olarak adapte edilmiş ve minyatür 4 x 4’lere benzeyen bu elektrikli arabalar konuklara ada civarında kolaylıkla hareket etme ve dolaşma olanağı sağlamaktadır.

North Island Sunset Barı; Gün batarken Grand Anse Plajı boyunca yapılacak bir yürüyüş kaçırılmaması gereken ferahlatıcı bir deneyimdir; hele bir de yürüyüşün sonunda Sunset (Gün Batımı) barının olduğu düşünülürse. Bu basit ve kırsal bar Grand Anse plajının kuzey ucu üzerindeki yüksek kulaç işaretinin hemen yukarısında bulunmaktadır. Bu plajın keyfini çıkarmak isteyenler için alaminüt yiyecekler sunulabilir.

Olta ile balık tutma: Bütün konuklara sunulmuş bir alternatiftir. North Island’da konukların kullanımı için oltalar, balıkçı takımı ve olta iğnesi stokları bulundurulmaktadır. Ancak olta ile balık tutmayı ciddi olarak yapmak isteyenlerin kendi olta kamışlarını ve balıkçılık takımlarını da beraberlerinde getirmelerini tavsiye ederiz.

Silhouette Adasına seyahat; Güneyden 5 km. mesafede bulunan Silhouette Adası yüksek bir granit adasıdır. Adanın yüksek tepeleri devamlı olarak bulutlar ile kaplıdır. Granit kayalıklar denize doğru sarp bir işekilde inmekte ve adada birkaç plaj bulunmaktadır. Ancak bunların yanında keşfetmeye değer plajları bulunan ufak tefek harika koylar da bulunmaktadır. Silhouette Adası’nın cazibesini oluşturan diğer unsurlar arasında artık bir müze olarak kullanılan (1850 yılında inşa edilmiş olan ) mükemmel bir Seyşel plantasyon evi ve bir zamanların gelişip büyüyen hindistan cevizi içi işleme tesisinin kalıntıları sayılabilir. Bölgede ikamet eden ekolojist Ren Gerlach Seyşel’de hayatları tehlike altında bulunan dev kablunbağlar ve su kaplumbağalarının yavrulaması için bir program yürütmektedir. Yönettiği araştırma merkezi ziyaret edilmeye değer bir yerdir ve yılın ilgili dönemine bağlı olarak kaplumbağa (Hawksbill ve Green kaplumbağaları) yumurtalarının kuluçkaya yatırıldıklarını görebilirsiniz. Silhouette adasının çetin yolları, enerjik ve zinde bir gün geçirerek yürüyüş yapmak için idealdir.

Botla gezinti ve adalar arası seyahat; North Island adası civarında, botla gezinti yapmak ya da diğer seyahatler için çarpıcı güzelliklere sahip olan kuş adaları (Arid ve Cousin) dâhil olmak üzere Mahe ve dış adalara yapılacak geziler düşünülebilir ve bu geziler ilave bir ücret karşılığında düzenlenebilir.

Kaplumbağalar; Yılın ilgili dönemine bağlı olarak konuklarımız Hawksbill ve Green kaplumbağalarının North Island adasının doğu ve batı kumsallarına yumurtalarını bıraktıklarına şahit olacak kadar şanslı olabilirler. Araştırmacılarımız kaplumbağaları etiketleyeceklerdir. Böylece bu hayvanların yavrulama faaliyetleri izlenebilir.

Yürüyüş; Konuklarımız devasa plajları dolaşarak, granit çıkıntılarına tırmanarak ve doğu ile batı platolarını birbirlerine bağlayan kemeri geçerek de adayı keşfedebilirler.

Spa merkezi; Doğa güzelliğinin uç noktalarına varmış ve zaman ötesi bir ortam içine yerleştirilmiş gibidir. Burası konuklarımız için lüks bir rahatlama merkezidir.

Island Plaza; Zarif binaların, muhteşem “Hint bademi” ağacı etrafında kümelendikleri bir meydan olan Island Plaza, bölgenin odak noktasıdır. Dalış ve faaliyet merkezi bulunan Island Plazza’da, kapalı ve açık eğitim alanları, soyunma odaları bulunmakta ve ilginç gösteriler bu alanda yapılmaktadır. Adanın kara ve denizde gerçekleştirilen aktivitelerinin birçoğu, burada organize edilmektedir.

Aktivite merkezinin yanında bulunan ve mercan bloklarından inşa edilmiş olan kütüphane, ada mimarisinin şüphesiz en nefis örneklerinden biridir. Konuklarımızın ilgisini çekeceğini düşündüğümüz kitap koleksiyonlarını, çeşitli kutsal emanetleri ve sanat eserlerini burada bulmak mümkündür. Sakin ve rahat bir şekilde kitap vb. okumak için ideal bir yer olmakla beraber, North Island projesinin arka planını ve halen uygulanmakta olan çevre programlarının ayrıntılarını açıklayıcı malzemeleri de burada bulabiliriz.

Kütüphane alanından yaklaşık 20 m. mesafede dinlenme ve yemek salonları bulunmaktadır. Son derece konforlu olan bu mekânlar aynı zamanda muhteşem deniz ve dağ manzaraların da izlemek için idealdir. Ufak havuz üzerindeki geçitten geçerek şarap mahzenine ulaşabilirsiniz. Bunun hemen ardından özel bir yemek salonu göreceksiniz. Yemek salonunun bitişiğinde bir bar ve biraz ileride bir takamaka ağacının sükûnetli gölgesinde bulunan dinlenme salonunda dinlenebilirsiniz.

Dağın yukarısına doğru, dinlenme ve yemek salonlarından görülmeyecek şekilde konumlandırılmış olan ana havuz bulunmaktadır. Ana havuz 45 metre uzunluğunda ve kendi hizası üzerinden yatay yönde denize bakıldığında insanın nefesini kesecek olağanüstü manzarayı gözlerimizin önüne sermektedir.

Yemek konseptimiz; North Island Adası, istisnai güzelliğinin yanı sıra uzun zamandan beri bereketliliği ve zengin balık avlama sahalarına sahip olmasıyla da ün yapmıştır. Dolayısıyla bu istisnai doğal kaynaklardan tamamen yararlanmaktayız ve mutfağımız, muhteşem yemekler yelpazesinde özenle pişirilmiş olan doğal ürünler içermektedir.

Yemeklerle ilgili ilhamımızı Seyşel Creole’sinin tadını kısmen oluşturan çeşitlilik ve kültürel etkilerden almaktayız. Seyşel adalarının ve Fransız mutfak kültürünün öğeleri ve Güney Hindistan baharatları North Island’ın organik kaynakları ve Hint Okyanusu’nun sunduğu zengin çeşitler ile birleştirilmiştir. Basit bir işlemle dengelenen bu yemekler ile beş duyunuzu da harekete geçirecek bir ziyafet bekleyebilirsiniz.

North Island’da mönüsüz bir yemek konsepti egemendir ve Şef David Godhin konuklarımızın her biri ile sohbet ederek onlara North Island mutfak konseptini izah eder ve her konuğun kişisel yemek tercihlerini saptayarak mönüleri bu bilgiler ışığında günlük olarak belirler.

Burada unutamayacağınız bir yemek deneyimi yaşayacaksınız. Ayrıca bu deneyimi dünyanın en güzel şarapları ve şampanyalarından bazılarının bulunduğu etkileyici bir şarap mahzeni de tamamlamaktadır.

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim