• /
  • Turlar
  • /
  • Tanzanyada Safari ve Zanzibar Turu

Tanzanyada Safari ve Zanzibar Turu

-Tanzanya

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kilimanjaro eteklerinden Tanzanyanın doğasına ulaşmak ve doğal parkların içinde yaban hayatına tanık olmak istiyorsanız bu maceraya katılmalısınız...


Dilediğiniz Tarihlerde

Tanzanya-Zanzibar safari turu farklı tarihlerde ve farklı fiyatlar ile kişilere özel olarak düzenlenmektedir.

Farklı alternatifler ve fiyatlar için lütfen seyahat danışmanlarımızdan detaylı bilgi alınız.

Yapmış olduğumuz safari turlarında 4X4 araçlarımız sadece size özel olarak hizmet etmektedirler.

Tanzanyada Safari ve Zanzibar Turu

Tanzanya'da Safari ve Zanzibar Turu

1.Gün   Kilimanjaro Havaalanı - Arusha Milli Parkı Günübirlik - Arusha  

Kilimanjaro havaalanına vardığınızda Arusha Milli Parkı içindeki safariyle baş başa kalacaksınız. Park inanılmaz çeşitlilikteki fauna ve florasıyla sizi fazlasıyla etkileyecek. Hollywood, zamanında başrollerini efsanevi John Wayne ve Hardy Kruger'ın oynadığı''Hatari'' filmi için bu bölgeyi seçmiştir. Tüm yıl boyunca boğa,zürafa ve zebralar ile farklı kuş türleri görebilirsiniz. Burada yer alan filler Serengeti'deki fillere oranla daha çekingendir ancak yine de onları Arusha National Park içerisinde görebilirsiniz.Sizlere bu yaban hayatı yakından görmeniz için zırhlı araçlar eşlik edecek ve sizleri Momelia kapısında bekleyecekler. Tanzanya içerisinde yer alan birkaç ulusal parkta sizlere buraları görme ve keşfetme fırsatı tanıyacaktır.Öğlen bir piknik alanında alınacak öğlen yemeğinden sonra Arusha Milli Parkı içinde safari araç turu ile devam edecektir. Ardından size yaban hayatı gözlemlemeniz için ayrılacak boş zamandan sonra sizleri akşam konaklayacağınız lüks lodge'lara götüreceğiz.

2.Gün   Arusha- Lake Manyara Milli Parkı   

Sabah otelde toplandıktan sonra sizleri Lake Manyara Milli Parkın'a götüreceğiz. Bu park tozlu Masai Bozkırı ve Rift Vadisi içinde sınırlandırılmıştır. Manyara gölünün batısında bir orman yer alır ve bu alan parkın en büyük bölümünü kapsamaktadır. Bu park 1960 yılında fillerin,bufaloların ve ceylanların korumalı yaşam alanı olsun diye kurulmuştur. Lake Manyara aynı zamanda aslanların tırmanmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Tırmanma normalde kedilerde görülmeyen bir özelliktir fakat burada karşılaşabileceğiniz bir manzaradır. Parka girdikten sonra aracın tavanı açılacak ve yaban hayatı izlemeye başlayacaksınız. Öğleden sonra geceleme için kalacağınız Lodge'a uğrayacağız.

3.Gün    Lake Manyara Milli Parkı - Serengeti Milli Parkı     

Kahvaltıdan sonra safari turuna krater yolunda başlayacağız ve burada ıraklı insanların buğday,mısır,kahve yetiştirdiği bereketli yaylaları göreceğiz. Öğlen Serengeti Milli Parkına geçeceğiz,burası Afrika'nın ikinci büyük parkı ve Hawaii ile aynı büyüklüktedir. Kuzey Batı bölgeleri daha tepelik ağaç manzara hakimken ,güney kesimde otlar hakimdir. Serengeti parkı göçü ile ünlüdür, her yıl 1 milyon üzerinde antilop ve 200 bin zebra göçü gerçekleşmektedir. Bu göç Büyük Göç olarak bilinmektedir ve her sene gözlemlenmektedir. Serengeti bu açıdan yaban hayatı izlemek ve gözlemlemek için eşsiz bir yerdir. Akşam yemeği yenildikten sonra lüks lodge'da geceleme olacaktır.

4.Gün    Serengeti Milli Parkı                                                        

Bütün gününüz Serengeti National Park'ı gözlemlemek için ayrılmıştır. Ziyaret edeceğimiz  yerler sürülerin yerlerine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Genellikle Ekim-Kasım kısa yağmur  zamanında antilop ve zebra sürüleri kuzey tepelerden güney ovalarına hareket eğiliminde bulunurlar. Onlar uzun yağmur sezonunda (Nisan,Mayıs,Haziran) yavaş yavaş dönmeye başlarlar. Yağışdaki dalgalanmalar yıldan yıla hayvanların yerini etkileyebilir, ancak rehber hayvanların tam yerini ve en iyi bakış noktaları hakkında bizleri bilgilendirecek. Ziyaret merkezini gezerken Serengeti geçmişi ve Frankfurt Hayvanat Toplumu hakkında bilgiler öğreneceğiz. Geceleme lodge'da olacaktır.

5.Gün    Serengeti Milli Parkı - Ngorongoro Koruma Alanı    

Kahvaltıdan sonra Serengeti Ulusal Parkın da tur sizin için devam edecektir.Seronera Vadisinde aslan,leopar ve zebraları izleyebilirsiniz.Piknik alanında verilcek öğlen yemeğinde sonra yavaş yavaş Ngorongoro Kraterine hareket.En kısa sürede kraterin kenarına ulaşıldığında sizlerin kaldera'nın mükemmel görüntüsü karşılayacak.Geceleme lüks lodge'da olacak ve güneş batarken sizler harika bir doğa görüntüsünü izleyerek keyif alacaksınız.

6.Gün    Ngorongoro Krateri - Arusha                                                    

Sabah çok erken kahvaltıdan sonra kratere doğru yola çıkış. Ngorongoro krateri dünyanın en büyük ve sular altında kalmayan krateridir.Yaban hayatındaki çeşitliliği ile sizi büyüleyecektir. Çim üzerinde ve akasya ağaçlarıyla dolu ormanda Doğu Afrika'nın hemen hemen tür türleri bulacaksınız; Topi,Impala ve Giraffe. Ayrıca burada 'Big Five'aslanları,filleri,bufalo ,gergedan ve leoparları gözlemleyebilirsiniz. Yaban hayatı turundan sonra piknik ve kaldera'dan ayrılarak Arusha'ya doğru hareket.Geceleme lodge'da olacaktır.

7-9.Gün    Kilimanjaro Havaalanı - Zanzibar         

Kahvaltıdan sonra Kilimanjaro Havaalanı'na transfer ve Precision Air (10:30-11:40) ile Zanzibar'a uçuş. Zanzibara girişte karşılanıp kalacağınız otele varış. Deniz manzaralı bir odada geceleme.

10.Gün     Zanzibar North Coast - Zanzibar Havaalanı        

Sabah otelden Zanzibar Havaalanına transfer ve eve dönüş.

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim