• /
  • Turlar
  • /
  • Hindistan Tren Turu

Hindistan Tren Turu

Bu Tur 1 Kişinin Favorilerinde
» Favorilere Ekle

-Hindistan

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Palace on Wheels, Hindistan’ın en göz kamaştırıcı yerlerinden bazılarını keşfetmek için size muhteşem bir fırsat sunuyor.Görkemli yapıları, anıtları, klasik Hint şehirlerini, kalel...


Dilediğiniz Tarihlerde

Program değişikliği : Entaş Turizm ve tedarikçilerinin gezi programı ve personelini değiştirme hakları saklıdır. Açıklanan programa sadık kalınması için tüm çabalar gösterilecek olsa da son açıklanan program sonrası yine de değişiklikler yapılabilir.
 
Sağlık koşulları : Katılımcıların zihnen ve bedenen sağlıklı olmaları gerekir. Özel bakım, diyet ya da tedavi gerektiren herhangi bir fiziksel durumun rezervasyon sırasında yazılı olarak mutlaka Entaş Turizm’e bildirilmesi zorunludur. Entaş Turizm ve tedarikçileri kayıt başvurularını kabul etmeme, ya da diğer gezginlerin sağlık ve huzurlarını temin ya da yararlı olacağına inandıkları herhangi başka bir nedenle bir veya daha fazla katılımcıyı geziden çıkarma hakkına sahiptirler.
 
Tıbbi önlemler : Entaş Turizm ve tedarikçileri; vahşi doğa koşullarında gerçekleştirilecek olan gezilerde ve amazon gibi benzeri bölgelerde ya da Afrika ülkelerinde, CDC (Hastalık Denetim Merkezi) ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) kurallarınca sarı humma, sıtma vb gibi aşıları zorunlu kılabilir.
 
Fotoğraf ve Video çekimleri : Entaş Turizm ve tedarikçileri gezi boyunca fotoğraf ya da video görüntüleri kaydetme ve bu görüntüleri tanıtım amacıyla kullanma hakkına sahiptirler. Entaş Turizm şirketiyle tur paketi kayıt sözleşmesi imzalayan katılımcılar, görüntülerinin tanıtım amacıyla kullanılacağını peşinen kabul etmiş sayılırlar. Görüntülerinin kullanılmasını arzu etmeyen gezginlerin kayıt sırasında kimlik bilgilerini seyahat danışmanlarına vermeleri ve isteklerini yazılı olarak beyan etmeleri gerekmektedir.
 
Diğer koşullar : Bu sözleşmeye ek olarak gerekli görülen başka koşul, düzenleme ve bilgi/belge talebi gezginlere gezi öncesi Entaş Turizm  tarafından posta yoluyla bildirilir.

Hindistan Tren Turu

Hindistan Kraliyet Topraklarında Tren Turu : Palace On Wheels ile Rajasthan

New Delhi – Jaipur – SawaiMadhopur – Chittorgarh – Udaipur – Jaisalmer – Jodhpur – Bharatpur – Agra - Delhi

1. Gün  Delhi

Turumuz akşam saatlerinde Safdarjung New Delhi İstasyonu’nda Hint Prens ve Prensesleri için yapılan geleneksel  karşılama töreni ile karşılanmanızın ardından diğer misafirler ile tanışma ve yeni Saray’ınızı keşfedeceğiniz serbest zaman ile başlıyor. Rahatlamak için bardan içkinizi alabilir, akşam yemeğini trende bulunan 2 adet restoran da yiyebilirsiniz.

2. Gün  Jaipur

Jaipur’da ki turumuza rüzgar sarayı olarak da bilinen Hawa Mahal Sarayı ile başlıyor ve Jantar Mantar Astronomik Rasathane’si ile devam ediyoruz. Vaktiyle yönetim merkezi konumunda olan şehirde şu anda müze olan ve kraliyet ihtişamına yakından şahit olacağımız Şehir Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Rajasthan’ın başkenti olan Jaipur, el sanatlarına verilen önem ile muhteşem bir alışveriş deneyimini yaşayabileceğiniz bir şehir. Özellikle mücevher ve taş işlemeciliği ile el baskısı tekstil ürünleri tüm dünyada tanınıyor.Öğle yemeğini Amber  Kalesinde alıyoruz. Amber’e ulaştığınızda kaleye, özel olarak süslenmiş filler ile gidebilirsiniz. Yemek sonrası Rajput ve Mugal mimarisinin en önemli örneklerinden biri olan Amber Kalesi’ni geziyoruz. Otobüs ile trene dönüyor ve dinlenmenin ardından akşam yemeğini alıyoruz.

3. Gün  SwaiMadhopur - Chittorgarh

Sawai Madhopur’daki turumuza Aravali ve Vindhyas’ın kavşak noktası olan Ranthambhore Ulusal Parkı’nda eşsiz doğal ve tarihi zenginlikleri görerek başlıyoruz. 1000 yıllık tarihi Ranthambhore Kalesi ve 3 büyük göl olan PadamTalav, Malik Talav ve RajBag göllerinin ziyaretinden sonra şansınız varsa kaplanları ya da panter, çakal, orman kedileri, noktalı geyikler, 300 den fazla kuş türü gibi birçok hayvanı doğal ortamlarında izleyebilirsiniz. Ulusal Park’ı ziyaretimiz bittiğinde trenimize dönerek kahvaltımızı yapıyor ve Chittorgarh’a ulaşacağımız zengin bitki örtüsünün olduğu yolda manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Akşam yemeğini de trende alıyoruz. 5 ve 8. Yüzyıllar arasında yapılmış, şu anda yıkıntıları 680 dönümlük arazi üzerinde bulunan ve Hindistan’ın en büyük kalesi olarak kabul edilen Chittorgarh Kalesine gidiyoruz. Kaleye tören sonrası 7 kapıdan geçilerek girilebiliyor.Rajput mimarisinin en önemli örneklerinden olan Rana Kumbha ve Padamani Sarayları’nı, Chittorgarh’ın sembolü olan Zafer Anıtı’nı ziyaret edip ses ve ışık gösterilerini izledikten sonra trene dönüyoruz.

4. Gün  Udaipur

Trende alacağımız kahvaltının ardından Udaipur şehir turumuza başlıyoruz, Pichola Gölü yanında kurulmuş yeni krallığın etkileyici sarayı ve alanın mimari yapısını gördükten sonra prenslerin yazlık konaklamalarını yaptıkları İrlanda Sarayı’nı geziyor, göl ve çevreleyen dağ manzarasını izliyoruz.Öğle yemeğimizi Palace Otel'de alıyor, bot turunun ardından trene geri dönüyoruz.

5. Gün  Jaisalmer

Trendeki kahvaltımızın ardından çölün Batı yakasının son kalesi ve ticaret merkezi olan Jaisalmer turumuza başlıyoruz, Hindistan’ın Mısır, Afrika ve Batı ile 2 bağlantı yolundan birinin üzerinde olan Jaisalmer’de sarı kum taşlarından yapılan Sonar Quila Kalesini görüyor Moomal Hotel’de öğle yemeği ve alışveriş molası veriyoruz. Kum tepelerinin arasında deve ile tur yapabilir ya da sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Gün batımında Akşam çayının ardından uygun dönemlerde kum tepelerindeki kamp ateşi eşliğinde ya da Palace Hotel de akşam yemeğimizi alıyoruz.

6. Gün   Jodhpur

Star Hotel deki özel karşılama ve öğle yemeğinin ardından şehir turuna başlıyoruz. 120 metre yükseklikteki kayalık tepelere inşa edilen muhteşem Mehrangarh Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Rajput minyatür resimleri, müzikal enstrümanlar ve kraliyet kostümlerini gördükten sonra yerel el işlemeleri alışverişimizi yapıyor ve halen kraliyet ailesinin bir kısmının kaldığı dünyanın en büyük sarayı olan Umaid Bhawan Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. 347 odadan oluşan sarayda aynı zamanda bir saat müzesi de bulunuyor. Öğle yemeğini 5 yıldızlı otelimizde aldıktan sonra trenimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz trende olacak.

7. Gün  Bharatpur - Agra

Trendeki kahvaltımızın ardından Demir Kale olarak da alınan Lohargarh Kalesine gidiyoruz. Ülkedeki tek çamur burçları olan ve bu sebeple top gülleri ile yıkılmayan kaleyi gezdikten sonra Keoladeo Ghana Ulusal Parkı’na gidiyor ve Siberya ve Çin göç yolları üzerinde olan parktaki kuş çeşitliliğini gözlüyoruz.Palace Hotel de alacağımız öğle yemeğinin ardından dünyanın sayılı harikaları arasında yer alan Tac Mahal’i ziyaret ediyoruz. Alışveriş ve serbest zamanın ardından trene dönüyoruz.

8. Gün   Delhi

Delhi Safdarjung tren istasyonuna varışımızın ardından trendeki kahvaltı ile turumuz sona eriyor.

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviews



Marathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviews



Navagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviews



Blue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviews



Destek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş




© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim