• /
  • Turlar
  • /
  • Trans Sibirya Tren Turu

Trans Sibirya Tren Turu

Bu Tur 1 Kişinin Favorilerinde
» Favorilere Ekle

-Moğolistan -Rusya

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Trans Sibirya tren yolculuğu kuşkusuz dünyanın en uzun ve en ilginç tren turudur. Moskova ve Vladivosdtok arasındaki Trans-Sibirya hattının resmi uzunluğu 9288 kmdir.


Dilediğiniz Tarihlerde

DAHİL HİZMETLER

THY ile İSTANBUL-MOSKOVA arası ekonomi sınıf uçak bileti
Tam pansiyon konaklama(kahvaltı-öğle yemeği ve akşam yemeği)
Alkollü ve alkolsüz içecekler(bazı premium içecekler hariç)
Trende gala yemeği
Beş çayı ve ikramları
Trende Rusça dersleri
Programdaki tüm turlar ve tercihe göre alternatif turlar
Tüm girişler
Profesyonel İngilizce rehberlik ve asistanlık
Tüm transferler
24 Saat özel kabin hizmeti
24 Saatte bir kabinlere 1 lt su servisi
Kabinlere 1 şişe vodka ikramı
Turların yapıldığı sırada kulaklık hizmeti
Trende ingilizce konuşan hazır doktor
Bahşişler
Tur esnasında çekilen fotoğraflarınızın olduğu DVD
Detaylı harita
Özel sırt çantası
Aeroflut ile Vladivostok'tan İstanbul'a aktarmalı uçak bileti
Seyahat Sigortası
Baykal Gölünde barbekü
Marriott Royal Aurora Moskova 1 gece kahvaltı dahil konaklama
Hotel Hyunda Vladivostok 1 gece kahvaltı dahil konaklama
Özel sürprizler


HARİÇ HİZMETLER
Ekstra harcamalar
Yurtdışı çıkış pulu


Bu gezi çocuk misafirlere uygun bir gezi değildir.

Trans Sibirya Tren Turu

Moscow – Kazan – Yekaterinburg – Novosibirsk – Irkutsk – Lake Baikal – Ulan Ude – Ulaan Baatar – Vladivostok

 

1.Gün Moskova
THY tarifeli sefer ile Moskovaya varış ve gümrük işlemleri sonrası havalimanında karşılama. Geceyi geçireceğiniz 5 yıldızlı Marriott Royal Aurora veya benzeri otelinize transfer. Konaklama yapacağınız oteliniz Moskova şehir merkezinde ve Kızıl Meydan’a yürüyerek ulaşılabilecek konumdadır. Oteliniz Moskova’da tek uşak hizmeti veren oteldir. Akşam diğer misafirlerin de katılımıyla hoşgeldin kokteyli gerçekleşecektir. Dünyanın her yerinden gelen misafirler ile bu unutulmaz seyahat öncesi tanışacak ve seyahat ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız.

2.Gün Moskova
Sabah kahvaltı sonrası otelden check-out işlemleri ve Moskova şehir turuna katılacaksınız. Görülecek yerler arasında Moskova’nın politik kalbi Kremlin ve Çar’ın cephanelik odası ile hazineleri, meşhur Kızıl Meydan gibi önemli yerler olacaktır. Moskova şehir turu sonrası Kazansky Tren İstasyonuna transferimiz gerçekleşecektir. İmparatorluk bekleme salonunda şampanya ve özel kanepe ikramları ile karşılamanız olacak ve askeri bando eşliğinde trenin kalkacağı platform 1’e doğru gideceksiniz. Bu şölen eşliğinde ultra lüks tren size orada bekliyor olacak ve unutulmaz tren seyahatiniz burada başlayacaktır.

3.Gün Kazan
Volga nehri üzerinde yer alan Kazan, aynı zamanda Tataristan’ın başkentidir. Burada UNESCO listesinde yer alan Kremlin Kalesini gezecek, Kremlin Kalesi içerisinde aynı anda muhteşem bir camiyi ve kubbesi ile ünlü kathedrali aynı anda göreceksiniz. Gezi sonrası Kazan’I keşfetmek için ayrıca vaktiniz de olacak.

4.Gün Yekaterinburg
Yekaterinburg Büyük Peter tarafından 1723 yılında bulunmuştur ve Ural’ların başkentidir. Avrupa ve Asyanın mimari etkilerini burada açıkça görebilirsiniz. Ural dağları Asya ve Avrupa arasında doğal bir sınır oluşturur. Şehir turumuzda seyahatimize Romanov’dan başlayacağız. Bolşevikler tarafından ailesi ile birlikte idam edilen 2. Çar Nicholas’a adanan kilisede Rus devrimi ile ilgili detaylı bilgi sahibi olacaksınız. Alternatif olarak Yekaterinburg askeri müzesini de gezebilirsiniz.

5.Gün Novosibirsk
Zengin bir kültürü içerinde barındıran Novosibirsk, farklı bir Sovyet şehridir. Kent Rusya’nın kalbinde yer almaktadır. Şehir turumuz heybetli opera binasının olduğu Lenin meydanından başlar. Dünyanın en büyük opera binalarından biridir. Bu muhteşem mimarinin önünde büyük bir Lenin heykeli bulunur. Alternatif olarak, Demiryolu müzesini de gezebilirsiniz. 1800 yılından kalma vagonlar ilginizi çekebilir. Gene alternative olarak Devlet Sanat müzesi gezilebilir.

6.Gün Trende
Bütün gün serbest zaman ve muhteşem manzaraların tadını çıkarabilirsiniz.

7.Gün Irkutsk
Sibirya’nın Paris’i olarak ta adlandırılan Irkutsk, ahşap mimarisini belirgin olarak görebileceğiniz farklı bir şehirdir. Şehirde önemli görülmesi gereken yerleri göreceğiz. Sonrasında ise 1825 yılında başarısız Decembrists ayaklanmasından sonra aristokratların sürgün edildiği ve şimdi müze olan Volkonsky Evi’ne gideceğiz. Burada şampanya ikramıyla beraber ve farklı bir atmosferde harika bir konser bizi bekliyor olacak. Alternatif olarak ise Rus yemeklerini direk Rus şefimizden öğrenip kendi ogle yemeğinizi yapabilir veya yerel bir Irkutsk ailesi yanında ogle yemeği yiyebilirsiniz.

8.Gün Baykal Gölü
Trans-Sibirya gezisinin önemli bir noktası olan Baykal gölüne ulaşıyoruz. Dünyanın en derin gölü olup, dünyadaki tatlı su rezervinin de %20’sini barındırır. Baykal gölüne “Sibirya’nın incisi” de denmektedir. Tren Baykal gölünden geçerken muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Hava durumu izin verirse Baykal gölünde trenimiz duracak ve cesur misafirlerimiz bu temiz ve muhteşem suya girebileceklerdir. Ardından bot ile küçük bir Baykal yerleşimi olan Listvyanka’I göreceğiz. Bu unutulmaz günü göl kenarında muhteşem bir barbekü ile sonlandıracağız.

9.Gün Ulan Ude
Etnik ve kültürel çeşitlilik sunan Ulan Ude, Buryat Cumhuriyetinin başkentidir. Buryat insanlarının farklı yüzlerini göreceksiniz.

10.Gün Ulaan Baatar
Trans-Sibirya maceramız Moğolistan’da devam ediyor. Moğolistan başkenti olan Ulaan Baatar’a varıyoruz. Cengiz Han'ın liderliğindeki muazzam bir imparatorluğun merkezinde, göçebe insanlar ve kültür ve tarih açısından zengin bir ülkedir. Günümüzde halen kırsal ve göçebe hayatı devam ettirmektedirler. Ger çadırlarıyla ünlüdürler. Turumuza Moğolistan’ın en önemli budist manastırı olan ve 500’ün üzerinde budist rahibe sahip olan Gandan manastırı ile başlayacağız. Sukhbaatar meydanında ise Moğolistan’da halen en saygı görülen Moğol olan Cengiz Han’ın muhteşem büyüklükte ve altın kaplı anıtını gezeceğiz. Daha sonra ise şehir merkezi dışına çıkacak ve Gorkhi-Terelj milli parkında Ger çadırlarını ziyaret edecek ve orada bir aile ile tanışacağız. Ayrıca burada ata binme şansımız da olacak! Alternatif olarak ulusal müzeyi ve son imperator Bogd Han’ın kış sarayını da gezebilirsiniz.

11.Gün Trende
Tüm gün serbest zaman. Tren içerisinde Rusça dersleri gibi farklı alternatiflerden de faydalanabilirsiniz.

12.Gün Trende
Bugün Çin sınırına yakın Shilka ve Amur nehirleri yakınlarından geçeceğiz. Tüm gün serbest zamanç

13.Gün Trende
Tüm gün serbest zaman ve akşam trende veda yemeği.

14.Gün Vladivostok
Bu muhteşem yolculuk sonrasında final durağımız olan Vladivostok’a gelmiş bulunuyoruz. Vladivostok Japon Denizi'nin batı kıyısında yer alan askeri bir liman olup, Rus Donanması'nın Pasifik Filosu ev sahipliği yapmaktadır. Askeri öneminden dolayı 1930-1992 yılları arasında yabancılara kapalı idi. Dünya savaşında kullanılan 2 tane önemli denizaltıyı görecek ve 2012 yılında APEC toplantısı için yapılan Golden Horn Bay köprüsünü göreceğiz. Akşam 4 yıldızlı olan Hotel Hyundai’de bir gece konaklama yapacağız.

15.Gün Vladivostok - İstanbul
Sabah kahvaltı sonrası Vladivostok Havalimanına transfer ve tarifeli sefer ile aktarmalı olarak İstanbul'a uçuş.

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim