• /
  • Turlar
  • /
  • Lüks Tren ile Yılbaşında Viyana Turu

Lüks Tren ile Yılbaşında Viyana Turu

Bu Tur 1 Kişinin Favorilerinde
» Favorilere Ekle

-Avusturya -Çek Cumhuriyeti -Macaristan -Polonya -Slovekya

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Budapeşte - Keszthelny - Graz - Viyana - Cesky Krumlov - Prag - Kosice - Budapeşte


Dilediğiniz Tarihlerde

Dahil Hizmetler
Deneyimli tur rehberlik ücretleri
Havalimanı transferleri
Otel ve tren konaklamaları
Hoşgeldiniz ve Güle Güle resepsiyon yemekleri
Günlük kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği
Öğle ve akşam yemeğindeki içecekler
Doktor ve sağlık hizmetleri
Bahşişler


Hariç Hizmetler
Vize bedeli
Uçak biletleri
Ekstra harcamalar
Yurtdışı çıkış pulu

Lüks Tren ile Yılbaşında Viyana Turu

1. Gün - Budapeşte
Budapeşte'ye varışınızdan sonra karşılanıp 2 gecelik konaklama için Four Seasons Hotel Gresham Palace'a transfer edileceksiniz. Yılbaşı tatili boyunca bu çok beklenen kutlama yolculuğunda dost gezginlerle buluşabileceğiniz bu "art nouveau" semtinin zarif çevrelerindeki resepsiyon yemeğinin keyfini çıkaracaksınız.

2. Gün - Budapeşte
Budapeşte aslında Tuna Nehri tarafından ayrılmış iki kenttir. Eski şehir Buda, etkileyici Kraliyet Sarayı, Tuna'nın çarpıcı manzarasına ve Pest'in ticari kalesine hakimdir. İlk tam günümüzde, şehir turumuzda Kraliyet Sarayı, St. Mathias Kilisesi ve Gellert Tepesi'nden panoramik bir şehir manzarası olacaktır.  Günün geri kalanında kentin her tarafına dağılmuş Noel Pazarı'nda dolaşabileceğiniz serbest zamanınız olacak. İkinci akşamımızda Budapeşte Opera Binası'nda Macar Ulusal Balesi tarafından "Fındıkkıran" performansını seyredeceğiz.

3. Gün - Keszthelny
Kahvaltıdan sonra otelinizden Golden Eagle Danube Express'e transferiniz yapılacak. Lüks kabininize yerleştikten sonra, Macaristan'ın kış manzarası boyunca Balaton Uplands Ulusal Parkı'na ilk yolculuğumuzu yapacağız. Ulusal parktan çıktığımız gibi Balaton gölünün en sonunda kendine yer bulan Kesthelny'ye varmış olacağız. Bu resim-kartpostal şehri görkemli kasaba evleri ile dolu ve belki de en ünlüsü krallara layık olan Festetics Sarayı. Sarayı gezdikten sonra gece yolculuğu ile Avusturya'ya doğru yola devam edeceğiz.

4. Gün - Yeni Yıl Gecesi - Graz & Viyana
Bu sabah Avusturya'ya varışımızda ilk olarak Alp'lerin başlangıcındaki muhteşem Graz şehrini keşfe başlayacağız. Şehir merkezine transferimizden sonra Rönesans bahçeleri ve barok saraylarıyla dolu Graz'ı yürüyerek gezeceğiz. Sonrasında ister serbest zamanı tercih edebilir, isterseniz de geleneksel balkabağı çekirdeği yağı ile geleneksel ekmek ve şarap tadımının keyfini yaşayabilirsiniz. 
Trendeki gurme öğle yemeğimizle birlikte Viyana'ya doğru yılbaşı gecesi kutlamaları için yola devam edeceğiz. Şehir merkezinin kilit noktalarındaki giriş turunu, at arabalarıyla arnavut kaldırımları boyunca devam eden bir yolculuk sonrası yerel bir saraydaki şampanya resepsiyonu takip edecek. İçeceklerimiz ve kanepelerin tadını çıkarırken bir yandan da Vals dersine katılabilirsiniz - üstelik hiç bir tecrübeniz olmasına gerek yok. 
Özel yılbaşı gecesi yemeği trenimiz Danube Ekspres'te servis edildikten sonra yılbaşı gecesi treninizden havai fişekleri seyredebilir ya da şehir merkezine kutlamalara kendinizi kaptırabilirsiniz.

5. Gün - Yeni Yıl İlk Günü - Viyana
Mutlu Yıllar ! Bugünün programına geç kahvaltımızı Palais Coburg'ta (muhteşem bir saray) alarak başlıyoruz. Palais Coburg'tan sonra Viyana Filarmoni Orkestra'sının özel yılbaşı konserini izleme fırsatımız olacak. Bu zamanı isterseniz serbest olarak da geçirebilirsiniz. Akşamında tekrar trende toplanarak Avusturya'dan ayrılıp Çekya'ya doğru yola çıkacağız. 

6. Gün - Cesky Krumlov & Prag
Bu sabah güne UNESCO Dünya Mirası olarak ilan edilen Cesky Krumlov şehrinde başlayacağız. Kasabanın eski şehir cazibesi sadece bir kar tozuyla daha da zenginleşecek ve yolculuğumuzda çok güzel bir durma noktası olacak. Şehrin kısaca tanıtımı serbest zamanınız için size çok faydalı olacak - hediyelik alışveriş için mükemmel bir zaman.
Manzara eşliğinde yolumuza devam ederken alacağımız öğle yemeği ile birlikte Avrupa'nın en iyi korunmuş şehirlerinden biri olan Prag'a doğru ilerliyor olacağız. Şehre giriş turumuz Eski Şehir Meydanı'nda başlayacak ve 14. YY Charles BKörüsü, Jewish Quarter ve Astronomical Clock ile devam edecek. Öğleden sonra trenimize dönerek, Prague National Theatre'da akşam izleyeceğimiz opera performansı için hazırlıklarımızı tamamlayacağız. 

7. Gün - Prag
Prag'i keşfetmeniz için tüm gün sizi bekliyor. Prag Kalesi ve St. Vitus Katedrali'ne ulaşmak için güne kısa nostaljik tramvay yolculuğu ile başlayacağız. Öğle yemeği bu "Yüz Ruhun Şehri"nin tarihi hazinelerinde servis edilecek. Öğleden sonrası şehri istediğiniz gibi keşfetmeniz için serbest zaman olarak ayrıldı. Akşam yemeği ise Macaristan'a doğru hareket etmişken trende servis edilecek.

8. Gün - Kosice
Son gezi günümüze Avrupa'nın daha az bilinen hazine şehirlerinden biri olan Kosice'de başlayacağız. Şehir 2013'te Avrupa'nın kültür başkenti olarak seçilmiş gün geçtikçe daha çok ziyaretçi almaya başlamış. 15 ve 16. YY miraslarının da olduğu şehir turumuza oval şeklindeki merkez meydandan başlayacağız. 
Budapeşte'ye varmadan önce öğle yemeğimizi trende alacağız, vardığımızda ise son gecemiz için Four Seasons Hotel Gresham Palace'a giriş yaptıktan sonra turun başarılı geçişini kutlayacağımız akşam yemeği resepsiyonu için tekrar buluşacağız. 

9. Gün - Budapeşte
Son sabah kahvaltımızdan sonra dönüş transferiniz için havalimanına transfer edileceksiniz. Budapeşte'yi daha çok yaşamak için seyahatinizi uzatma imkanınız her zaman var. 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim