• /
  • Turlar
  • /
  • Volga Nehrinde Beyaz Geceler

Volga Nehrinde Beyaz Geceler

-Rusya

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Volga turu kanal, göl ve nehirlerle oluşan bu suyolu turumuz ile Rusyayı daha yakından tanımış olacak ve Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleme fırsatınız olacaktır.


TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

THY ile İstanbul – Moskova / St. Petersburg– İstanbul ekonomik sınıfı uçuşları

Havalimanı – gemi – havalimanı transferler

11 Gece gemide konaklama,

Gemideki tüm sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemekleri

Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar

St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu

Moskova’da Kremlin Sarayı turu

St. Petersburg ve Moskova’da panoramik şehir turları

Peter ve Paul katedrali

Peterhof sarayı turu (sadece bahçe tarafı)

Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi

Moskova’da Arbat caddesinde bir öğle yemeği

Gemideki eğlenceler

Hoş geldin kokteyli

Kaptan köşkü turu

Yaroslav’da interaktif tur

Kaptan’ın veda gecesi yemeği

Rus Dili dersi,

Rus Şarkıları dersi

Rus Dansları dersi

Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık partisi

Rus El Sanatları tanıtımı

Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri

Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ 70 yaşa kadar sınırlı ( hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. (Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır

Havalimanı, liman vergileri ve gemi bahşişleri (350 €)

Entaş Refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Yurtdışı çıkış ücreti (15. TL), seyahatten önceden alınmalıdır.

Ekstra turlar

Su, alkollü ve alkolsüz içecekler (içecek paketi), telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar

Turumuzun son gününde öğlen ve akşam yemekler ücrete dâhil değildir.

 
 
Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Volga Nehrinde Beyaz Geceler

01. GÜN İSTANBUL – ST.PETERSBURG
02. GÜN ST. PETERSBURG
03. GÜN ST. PETERSBURG
04. GÜN MANDROGI
05. GÜN KİJİ
06. GÜN GORITSY
07. GÜN YAROSLAV    
08. GÜN UGLİÇ
09. GÜN MOSKOVA
10. GÜN MOSKOVA
11. GÜN MOSKOVA – İSTANBUL
 
1. Gün  İSTANBUL – ST. PETERSBURG 
 
08:30 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra;
10:55 Türk Hava Yolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile St. Petersburg’a hareket.
14:20 Saint Petersburg’a varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır.
 
2. Gün ST. PETERSBURG
 
07: 00 Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı.  
08: 15 Otobüsümüz ile panoramik şehir turu;
 
St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.
 
Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir.
Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo),Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur). Gemiye Dönüş.
Bale veya Kanal turu  (Ekstra tur)
 
3. Gün ST. PETERSBURG
 
07: 00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı.Peterhof Sarayı ( aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ücretsiz tur).
 
13:30 Gemiye DönüŞ - Pushkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı. (ekstra tur)
Pushkin (Katerina sarayı ve parkı) + Pavlovsk (Birinci Pavel Sarayı + parkı)  Pushkin (Katerina Sarayı ve Parkı) – Katerina Sarayı: Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır.
 
 
17:00 Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor.
Akşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor. 
 
4. Gün MANDROGY 
 
10:30 Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz.
Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alırken daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Bu seyir esnasında muhteşem doğayı izleme imkânınız olacak. Bu büyüleyici nehir uzantısında, bazen nehir sadece geminin geçebileceği         kadar daralıyor. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evlerine dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesi (ücretli giriş) görülecek yerler arasındadır. 
15:00 Gemiye dönüş ve hareket. 
 
5. Gün KİJİ
 
08:00 Sabah kahvaltısının ardından Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.   Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.
12:00 Gemiye dönüş ve hareket.
 
6. Gün GORITSY
 
Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde,
13:30 Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır. 
16:00 Gemiye dönüş ve hareket. 
 
7. Gün YAROSLAVL
 
Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar seyir,
15:30 Öğlen yemeğinizden sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslav “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslav 1010 yılında Kiev’li Yaroslav Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz bu şehirde hem otobüs hemde yürüyerek devam edecektir, bu esnada yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir. (Sanat Galerisi)
20:00 Gemiye dönüş ve hareket. 
 
8. Gün UGLİÇ
 
09:00 Sabah kahvaltımız ile birlikte Ugliç’e varış. Rybinsk baraj gölünü geçtikten sonra, doğal güzelliklere nerdeyse elinizle dokunabileceğiniz nehrin her iki yakasını en yakın noktada göreceğiniz yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına daha sonra yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, dönüşüm katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.)
12:00 Gemiye dönüş ve hareket. 
 
9. Gün MOSKOVA
 
13:00 Başkentin mimarisi Çarlık yönetimi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Kutarıcı İsa, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş) 
15:00 Tretyakov Sanat Galerisi (ekstra tur) veya Şehir Merkezine transfer (ücretli tur) serbest zaman
Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır.
Gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır.
21:00 Gece Moskova ve Metro Ekstra..
 
10. Gün MOSKOVA
 
07: 00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 
08: 15 Kremlin turu – Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz. 
Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma” katılabileceğiniz ekstra turlardan bazılarıdır.
 
11. Gün MOSKOVA – İSTANBUL
 
Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.

12:30 varıyoruz.

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim