• /
  • Turlar
  • /
  • Baykal Gölünde Bir Kış Masalı

Baykal Gölünde Bir Kış Masalı

-Moğolistan -Rusya -Sırbistan

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

3145 $ - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla
Buzların inanılmaz güzellikteki şekilleri arasında bir yolculuk...


Gezilecek Ülke(ler)

Sibirya, Moğolistan, Rusya

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Irkutsk/İstanbul ekonomik sınıf uçak biletleri;
2. günden 7. güne kadar 6 akşam yemeği;
2. günden 7. güne kadar 6 öğle yemeği;
Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
İkişer kişilik kar motoru turu ve termal giysiler;
Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
Havaalanı vergileri;
Rehberlik hizmetleri;
Seyahat sigorta paketi*.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücretleri;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Baykal Gölü'nde Bir Kış Masalı Standart Paket
7 Gece / 8 Gün - Uçuşlar + 12 Yemek + Tüm Turlar dahil

Baykal Gölünde Bir Kış Masalı


Buzların inanılmaz güzellikteki şekilleri arasında bir yolculuk...

Baykal Gölü 'Sibirya'nın Mavi Gözü', 'Sibirya'nın İncisi' hatta 'Kutsal Deniz' olarak anılır. Bu seyahat sizi, uçsuz bucaksız Sibirya'nın güneyinde, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Baykal Gölü ve çevresini görkemli kış mevsiminde, karlı manzaralar eşliğinde keşfetmeye davet ediyor: bembeyaz bir örtüye bürünen masalsı İrkutsk Şehri ve Listvyanka Kasabası; tayga ormanları; üzerindeki 2 metreye kadar varan kalın fakat inanılmaz derecede şeffaf buz tabakası ile kış uykusuna yatmış Baykal Gölü; buz mağaraları; üzerinde yerleşim olan tek ada olma özelliğini taşıyan, Buryatlar için Şamanizm açısından öneme sahip Baykal Gölü'nün kalbi kutsal Olkhon Adası; Budist stupası ile Ogoy Adası...

Büyüleyici bir coğrafyada buzun yarattığı tabii sanat eserlerinin ihtişamına tanık olacağınız, doğanın yüceliğini hissedeceğiniz, unutulmaz anlar dolu bir deneyim...

 

Turun Özellikleri

Yolculuk tarihini, buz tutan Baykal Gölü üzerinde geziye izin verilen Ocak ayı başından Mart ayı sonlarına kadar döneme göre planladık.
Kışın soğuk aylarında Güney Sibirya'da dolaşmanın getireceği iklimsel zorluklar düşünülerek hazırlanmış, dolu dolu bir haftalık bir tur programı.
Kalınacak oteller ve iç mekanlar o bölgeye uygun olarak gerektiği gibi ısıtılmakta.
Donmuş göl üzerinde hovercraft ile unutulmaz ve sıradışı bir yolculuk.
Rus ordusuna ait 1960'lardan kalma 4 çeker arazi araçlarıyla Olkhon Adası'nda geziler.
Tayga ormanında ve donmuş göl üzerinde 4-5 saat kar motoru turu ve bu aktiviteyi üşümeden yapabilmenizi sağlayacak termal elbiseler.
Kış aylarında oluşan buz mağaralarını gezebilmek.
İrkutsk'ta ve Listvyanka'da iyi konumlu 4 yıldızlı otellerde konaklama. Olkhon Adası'nda ise, son derece sempatik ve gerekli konfora haiz, adanın en iyi country otelinde geceleme.
Her zamanki gibi tüm yemeklerin dahil olduğu bir seyahat programı.

Tur Programı

15 Şubat 2020 , Cumartesi İstanbul - Moskova - İrkutsk

Aeroflot Hava Yolları ile saat 14:55'te hareketle 18:45'te Moskova'ya varış ve saat 21:45'te Moskova'dan Rusya Federasyonu'na bağlı Sibirya'ya hareket.

16 Şubat 2020 , Pazar İrkutsk - Listvyanka / Baykal Gölü

Saat 08:30'da Doğu Sibirya'nın başkenti İrkutsk'a varışı takiben karşılama. Kahvaltıdan sonra, karlı tayga ormanlarının pitoresk manzaraları eşliğinde şamanların, efsanelerin gölü Baykal'a doğru yola çıkış. Sur, kilise, ahır, su değirmeni, okul, ev gibi XVII.-XIX. Yüzyıllar arasındaki Çarlık Rusyası'nın geleneksel ahşap mimari yapılarını barındıran Taltsy etnografi açık hava müzesi ziyaretinin ardından, Baykal Gölü'nün kıyısındaki, tütsülenmiş balıklarıyla meşhur balıkçı kasabası Listvyanka'ya varış. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra Listvyanka gezisi. Listvyanka ayriyeten, Angara Nehrin doğduğu yerde bulunmakta. Bu olağanüstü nehir Baykal'dan Yenisey'e doğru akan tek ırmaktır. XIX. Yüzyıldan kalma Aziz Nicholas Kilisesi'ni ziyaret ettikten sonra göl ile ilgili tüm bilgileri edinebileceğiniz ve alanında Rusya'nın en önemli kurumu olan Limnoloji Enstitüsü/Baykal Gölü Müzesi'ni ziyaret. Baykal Gölü, kendine has bir ekosisteme sahiptir. Ardından, bölgenin endemik balık çeşitlerini ve gri-gümüş renkli Nerpa adlı fok balığı türünü görebileceğiniz akvaryum gezisi. Akabinde, güzelliği ile Rusya'nın gurur kaynaklarından biri olan Baykal Gölü'nün yakınlarındaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

17 Şubat 2020 , Pazartesi Listvyanka / Tayga Ormanları ve Baykal Gölü

Sabah kahvaltının ardından, tayga ormanları ve Baykal Gölün'de kar motoru deneyimi için hareket noktasına varış. Soğuğa karşı koruyan termal giysiler ve ekipmanları donandıktan ve kar motoru sürüş eğitimi aldıktan sonra, motor eğitmenleri eşliğinde 2 kişilik olan araçlarla geziye başlama. 4-5 saat süren bu gezi esnasında dallar üzerindeki kar tanelerinin pırıldadığı sedir ağaçlarının arasından geçerek tayga ormanlarında yaklaşık 25 kilometre katedilecek. Kış koşullarında yol 1,5-2 saat sürebilir. Gezi esnasında, Haç tepesi diye adlandırılan bölgede bir yürüyüş yapılacak. Yol boyunca, sedir ormanlarını aşarken donmuş nehir yatakları ile, karlar üzerinde kalmış olan, ormanın efendisi kuşların ve diğer hayvanların izlerini görebilirsiniz. Gezinin ilk bölümünde, kar motorlarının zorlu tabiat karşısındaki gücünü hissederek, ormanın etkileyici görüntüleri arasından Kara geçit çıkışına doğru yola devam. İlk 11 kilometre boyunca genelde düz yoldan geçen nehir vadisinde ilerleme. Daha sonra, yokuş yukarı çıkıp, Kara geçit'i aşarak göle doğru yumuşakça inip Bolshye Koty köyüne varış. Bolshye Koty eski bir altın madeni yerleşimidir. Günümüzde terk edilmiş olsada zamanın kalıntılarını hala görebilirsiniz. Köy İrkutsk Devlet Üniversitesi Bioloji Enstitüsü tarafından korunmakta. Köydeki eski evler çok güzel fotoğraflar vermekte. Köyün konumunun, teknelerin kışlaması için çok uygun olduğu söylenebilir. Yol üzerinde çeşitli manzaralar arasından geçerek Cape Scriper'de mola. Burası 300 metrelik bir uçurumun sırtında bulunmakta. Rahat bir köy otelinde öğle yemeği. Daha sonra, kendinizi donmuş gölün üzerindeki buzun büyüsüne bırakarak Listvyanka'ya dönüş. Akşamüstü, köye dönüşte, yeryüzünün en büyük tatlı su gölü olan devasa Baykal'ın nefis manzaralarını tepeden seyretmek için, Chersky seyir noktasına kadar teleferikle çıkış. Rengarek dilek kurdelaları ile bezenmiş tepeden bakılınca Angara nehri ve şaman kayasının birleşmesini görebilirsiniz. Gezinin ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

18 Şubat 2020 , Salı Listvyanka - Baykal Gölü - Olkhon Adası

Gün boyunca, Buryatya Özerk Cumhuriyeti'ne bağlı Baykal Gölü gezisine devam. Türkçe olduğu tahmin edilen 'Baykal' sözcüğü, zengin göl anlamına gelmekte. Rusların Kutsal Denizi ve Sibirya'nın Mavi Gözü olarakta tanınlanan 640 kilometre uzunluğunda ve 80 kilometre genişliğindeki Baykal Gölü, 1637 metre derinliğiyle dünyanın en derin gölü olma özelliğini taşır. Çok sayıda dere ve ırmakla beslenen Baykal'ın bazı kısımlarındaki su o kadar berraktır ki, onlarca metre derinlikteki kaya parçalarını veya yüzen balıkları seçebilirsiniz. Gün içerisinde, Litsvyanka'dan Olkhon adasına 'Hivus hovercraft' yani hava yastıklı araçlarla giderken, şeffaf buzdan oluşmuş muhteşem oluşumları görebilirsiniz. Bu yolculukta, Baykal Gölü Buz Krallığı'nın sihirli şeffaflığı çok etkileyici olacaktır. Olkhon adası Sibirya'nın değerli bir mücevheridir ve buraya Rusya'nın cenneti de denir. Olkhon 72 kilometre uzunluğu ile Baykal Gölü'nün en büyük adasıdır. Huzur ve sakinlik bu adayı en iyi tanımlayan sıfatlardır. Bu ada, aynı zamanda şaman dünyasının en kutsal mekanlarındandır da: Sanki Baykal Gölü'nün kalbinden fışkırmış bir efsane ve peri masalları diyarı gibidir. Ada, hem şaman, hem de budistler için çok kutsal bir alandır. Söylentiye göre ilk Buryat şaman ruhlar ile iletişim yetisini bu adada kazanmış. Akşamüstü, gün batımının buz mağaraları üzerinde yarattığı büyünün seyri. Ada üzerindeki transferler UAZ arazi araçları ile yapılacak ve öğle yemeği geziler arasında alınacak. Adanın en büyük oturma alanı olan Khuzhir köyündeki otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

19 Şubat 2020 , Çarşamba Olkhon Adası

Sabah, adanın kuzey kısmını keşfetmek üzere UAZ adlı 4 çeker Rus arazi araçları ile anakara ile Olkhon Adası arasındaki 'Maloye More' da ilerleyerek, Olkhon Adası'nın en uç noktasına doğru yola çıkış. Küçük deniz olarak anılan 'Maloye More' özel bir mikro iklime sahip eşsiz bir su kütlesidir. Yaz döneminde ulaşım karadandır ama kışın Baykal donar ve yollar lacivert buzun üzerinden birbirine bağlanır, bu bize eşsiz güzellikteki manzaraları görebilme olanağı sağlar. Buz mağaraları, mağaralar, buz tutmuş kayalar, dallar ve güneş ışıkları altında gökyüzüne dağılmış köpük görüntüsünü alan donmuş su damlacıkları. Kuzeyi keşfederken bu eşsiz buz manzaralara tanık olacaksınız. En etkileyicisi ise 'Üç Kardeşler Burnu' adı verilen sudan çıkmış üç büyük kayanın görüntüsü olacak. Adanın en kuzey noktası olan köpekdişi şeklindeki Khoboy Burnu'na ulaşmadan önce bir çok fotoğraf molası verilecek. Buryat dilinde köpekdişi anlamına gelen 'Khoboy' burnuna yandan bakıldığında bir kadın siluetine benzediği için 'Bakire kayası' da deniyor. Efsaneye göre açgözlü bir kadın burada kayaya dönüşmüş. Khoboy Burnu olağanüstü görüntüsü ile gölün en geniş noktasında yer almakta olup, adanın enerjisi en yüksek noktası olarak Kabul edilir. Öğle yemeği geziler sırasında, pitoresk bir noktada kamp ateşi etrafında piknik şeklinde. Öğleden sonra buz krallığındaki keşif gezisi, kristal berraklığındaki buzun üzerinde ve akla gelmeyecek şekillerindeki donmuş kayaların arasında yürüyerek ve fotoğraf çekerek devam edecek. Gezinin ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

20 Şubat 2020 , Perşembe Olkhon Adası - İrkutsk

Gün boyu geziye, Olkhon Adası'nın güneyinde, tabiatın yarattığı birbirinden güzel, farklı ve inanılmaz buz oluşumları ile göz alabildiğince Baykal mavisinin izini sürerek devam edip aynı zamanda buzun olanak tanıdığı bazı aktivitelerden de faydalanma: biliyorsanız buz pateni yapabilirsiniz veya yaşlı bir balıkçıdan buz altında balık avlamayı öğrenebilirsiniz. Öğle yemeğiden sonra, Olkhon'un batısı ile gölün batı kıyıları arasında yer alan Tibet budistlerinin kutsal mekanı olan Ogoy Adası ziyareti. 2.9 kilometre uzunluğundaki bu ada Maloye More geçidinin en geniş adasıdır. 2005 senesinde Moskova Budist merkezinin aldığı bir kararla bu adanın en yüksek tepesine 8 metre yükseklikte bir stupa inşa edilmiş. Budistler, saygılarını ifade ederken eğer stupanın etrafında üç kez dolaşır ve bir dilek tutarlarsa, dileklerinin gerçekleşeceğine inanırlar. Ama bir şartla: dilek tutan kişinin düşünceleri kötülükten uzak olmalı. Akşamüstü doyum olmayan son bir gün batımının seyriden sonra İrkutsk'a geri dönüş yolculuğu için yola çıkış. Akşam yemeği yolda. Geç vakitte İrkutsk'a varışı takiben, Kirov Meydanı ve Angara Nehri yakınında bulunan otele yerleşme. Geceleme otelde.

21 Şubat 2020 , Cuma İrkutsk

1661'de Kazaklar, Buryat'larla kürk ticareti yapmak için Angara'nın kollarından biri olan Irkut Nehri kıyısında bir yerleşim kurarlar. Hevesli Ruslar güçlerini Doğu'ya doğru kaydırarak Sibirya'yı fethederler. Buryat kadınları ile evlenen yeni Rus öncülerinin gelişiyle şehir Angara kıyılarında büyür. İrkutsk hızla Sibirya'nın ve Rusya'nın diğer bölgeleri ile Tibet, Çin ve Moğolistan arasında önemli bir ticaret merkezi haline gelir. XIX. yüzyılda altın keşfedilince burada bir 'altına hücum' yaşanır. Şehir zenginleşince güzel binalar inşa edilir ve 'Sibirya'nın Paris'i diye andlandırılır. Irkutsk, Sibirya'daki en büyük XIX. yüzyıl ahşap mimarisi yapılarına sahiptir. Birçok Rus sanatçı, subay ve aristokrasi mensubu Sibirya'ya sürülünce, İrkutsk Sibirya'nın entelektüel merkezi olur. 1814 yılından itibaren gizli örgütler kuran 'Aralıkçılar-Dekabristler', subay ve aydınlardan oluşan Rus üst sınıfı devrimcileriydi. Sibirya'ya sürülmüş ve 1825 ayaklanmasının ardından cezaevine gönderilmişler. Bazı siyasi sürgünler ve mahkumlar cezalarını çektikten sonra Batı Rusya'daki evlerine dönme iznini reddederek Irkutsk'a yerleşirler. İrkutsk, o günlerden kalan mimari ve sanatsal üstünlüğünü hala koruyor. Gün boyunca, Doğu Sibirya'nın başkenti gezisi ve yerel bir restoranda öğle yemeği. Şehir turu esnasında Barok mimariye sahip Znamensky Manastırını ve Decembrist-Dekabristler Müzesi'ne dönüştürülen Trubetskoy ailesinin evi ziyaretleri. Akşam yemeği Rus folklor gösterileri eşliğinde yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

22 Şubat 2020 , Cumartesi İrkutsk - Moskova - İstanbul

Kahvaltıdan sonra, havaalanına transfer ve Aeroflot Hava Yolları ile saat 09:55'te Moskova'ya hareket. Saat 11:05'te Moskova'ya ve buradan 12:50'de hareketle saat 16:30'da İstanbul'a varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Listvyanka - (4 *) Krestovaya Pad Hotel

Olkhon Adası - (Özel Kategori) Baikal View Country Hotel
Irkutsk - (4 *) Marriott Courtyard

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim