• /
  • Turlar
  • /
  • Azor Adaları

Azor Adaları

-Portekiz

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

2585 € - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla
Batık Kıta Atlantisin Bahçeleri...


Gezilecek Ülke(ler)

Portekiz, Azor Adaları

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Lizbon/ Faial/ Terceira/Sao Miguel/Lizbon/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
1.günden 7. güne kadar 7 akşam yemeği;
2.günden 7. güne kadar 6 öğle yemeği;
Yemeklerde limitli şarap, su ve kahve ikramı;
Yukarıda belirtilen otellerde geceleme ve kahvaltı;
Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
Havaalanı vergileri;
Rehberlik hizmetleri;
Seyahat sigorta paketi**

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücreti;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Azor Adaları Standart Paket
7 Gece / 8 Gün - Uçuşlar + 13 Yemek + Tüm Turlar dahil

Azor Adaları


Batık Kıta Atlantis'in Bahçeleri...

Batık kıta Atlantis'in bir parçası olabileceği iddia edilen Azor adaları, Lizbon'un 1600 kilometre batısında, Avrupa ve Amerika'nın arasında yer almakta. Hala aktif olan volkanların lav tabakaları yüzyıllar içinde, adaların yeşil tabiatıyla harika bir uyum oluşturan kızıl ve kara renkli verimli topraklara dönüşerek, bu bakir takımadalara kendine has bir güzellik bahşetmiş.

Atlas Okyanusu'nun tam ortasındaki uzak ve ıssız lokasyonu sayesinde Azorlar muhteşem bir ekolojik çeşitliği koruyabilmişler. Öyle ki, her ada kendine özgü bir renk ile anılmakta: Yeşil rengin hakim olduğu Sao Miguel, pembe amber çiçeği renkli Flores, mavi renkli ortancalarından dolayı 'Mavi Ada' olarak bilinen Faial, evlerin cephelerinin lila rengiyle eflatunluğa büründüğü Terceira, Mor-mavi sarmaşıkların bir zıtlık oluşturduğu bazalt renkli Pico...
Ananas, portakal, limon, üzüm, kuşburnu meyveleri ve tütün, çay, kahve tarlalarıyla meşhur Azorlar'da bu sonsuz bir renk uyumundan oluşan güzellikleri, Yunan mitolojisinin muazzam bahçeleriyle ünlü perileri olan Hesperidlerin yarattığını düşünebilirsiniz.

Yüzyıllardır denizcilerin uğrak yeri olan bu eşsiz okyanus topraklarını tanıyıp, nefes kesici manzaraları, rengarenk meyve ve çiçekleri gördükçe, balıkçılardan sizi balinaların avlandığı eski zamanlara götüren Moby Dick hikayelerini dinledikçe, büyülenmemeniz elde değil.

Dört Azor adasını keşfedeceğiniz bu seyahat, sizlere okyanusun tam ortasındaki otantik bir dünyanın huzurlu kapılarını açacak...

Turun Özellikleri

Türk Hava Yollarıyla, direk olarak Lizbon'a ve oradan SATA ile uçuş;
İçeriği çok dolu olan tur programı sayesinde Azorlar'ın en önemli adaları keşfedebilme imkanı;
UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pico Adası ve Angra do Heroismo gezilcek yerler arasında;
Konaklamalar merkezi, güzel konumlu 4 yıldızlı otellerde;
Adalar arasındaki ulaşımı iki iç hat uçuşu ve iki feribot seferiyle gerçekleştireceğiz;
Uzun senelerden beri Portekiz'de yaşayan rehberimiz Nail Özkaplan'la Azor Adaları'nı keyifle keşfetme imkanı;
Her zamanki gibi tüm yemek ve gezilerin programa dahil olduğu bir seyahat.

Tur Programı

10 Ağustos 2019 , Cumartesi İstanbul - Lizbon - Azorlar /Faial Adası - Pico Adası

Türk Hava Yolları ile saat 07:35'te hareketle saat 10:30'da Lizbon'a varış. Lizbon Havalimanı geliş katında karşılama. Gidiş katında Azores Airlines Hava Yolları kontuarlarında check-in işlemlerinin ardından saat 15:00'da hareketle Azorlar'ın Faial Adası'na uçuş. Saat 16:45'te varışı takiben, Horta merkezde alınacak akşam yemeğinden sonra Pico Adası'nın Madalena limanına feribot ile yolculuk. 2351 metre ile Portekiz'in en yüksek dağı olan Pico, kendi adını verdiği Pico Adası'nda bulunmakta. Pico'ya varışta, adanın güney kıyısında yer alan, doğa ile iç içe olan otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelde.

11 Ağustos 2019 , Pazar Pico Adası

Kahvaltının ardından, Pico Adası'nın gezisi için yola çıktığımızda XVIII. yüzyıldaki yanardağ patlamalarının ada yüz ölçümünü artırmasından bu yana var olan Misterio da Silveira bölgesinden ve Misterio de Sao Joao korusundan geçeceğiz. Adanın eteklerinde şarap üretimi açısından yaratıcı bir çözüm örneği sergileyen bağların manzarası, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta. Volkanik bazalt zeminde açılan çukurlara asmalar dikilmiş ve elde kalan molozlar da bahçe duvarı yüksekliğinde yığılarak Verdelho do Pico isimli üzüm çeşidinin yetiştirilmesi mümkün olmuştur. Ardından, Pico Şarap Müzesi'nin bahçesinde asırlık Ejder Kanı Ağaçları (Dracaena Draco) sizi şaşırtacak. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından, Poças doğal havuzları ve şarap mahzenlerinin yer aldığı Cachorro köyünde vereceğimiz fotoğraf molasından sonra eski balina avcılarının limanı olan Sao Roque do Pico kasabası üzerinden Vila de Lajes'e yöneliyoruz. Son olarak Balina Avcıları Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

12 Ağustos 2019 , Pazartesi Pico Adası - Faial Adası

Kahvaltının ardından, Pico Adası'ndaki Madalena limanına transfer ve Faial Adası'nın Horta limanına feribot ile yolculuk. Gönenç dönemi olan XVIII.-XIX. yüzyıllar arasında balina avı ve Avrupa ile Amerika arasındaki yolculuklarda ana durak olan Horta'da tedarik için mola veren gemilerle zenginleşen Faial'ın bir diğer zenginliği ise doğası. Adanın tam ortasında, 2 kilometre çapında 400 metre derinliğinde olan Caldeira kraterinin yer almaktadır. Varışta Faial Adası'nın gezisine en son 1957/58 senelerinde faaliyet gösteren Capelinhos Volkanı ile başlıyoruz. Yakınlarında bulunan Volkan Keşif Merkezi'nde 3D film, Azor'un fenerleri sergisi ve volkanın oluşumuyla ilgili holografik projeksiyondan sonra yerel el sanatları sergisinde serbest zaman. Horta merkezde (tarihi Horta Kalesi) alınacak öğle yemeğinden sonra tarihi merkezin gezisi. 'Peter Cafe Sport' marinasından geçerek yapacağımız yürüyüşten sonra, Nossa Senhora da Conceiçao tepesinin ardında kalan Almoxarife plajında gezinti. Tur bitiminde otele dönüş. Akşam yemeği meşhur Genuino restoranda. Geceleme otelde.

13 Ağustos 2019 , Salı Faial Adası - Terceira Adası

Kahvaltının ardından, Faial Adası'nın havalimanına transfer ve SATA Air Açores Hava Yolları ile Terceira Adası'ndaki Lajes Havalimanı'na uçuş. Terceira Adası, Santa Maria ve Sao Miguel'den sonra keşfedilen üçüncü Azor Adası'dır. Bu sebeple adını Portekizce 'terceira' yani üçüncü'den almaktadır. Serra do Cume tepesinden muhteşem manzara sizi büyüleyecek. Praia da Vitoria kasabasında alınacak öğle yemeğinden sonra Vila de Sao Sebastiao, Porto Judeu ve Ribeirinha köyleri üzerinden adanın başkenti olan UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınan Angra do Heroismo'ya varış. 1534'te adanın güney kıyısında kurulan Angra şehri, Azorlar'ın siyasi, ekonomik ve dini merkezi olup barındırdığı değerli metal ve egzotik baharat bolluğu yüzünden durmadan İspanyol, İngiliz, Fransız ve Flaman korsanların hedefi olmuştu. XIX. Yüzyılda Portekiz'deki iç savaşlar Azorlar'da yankı yaptı. Adalar nüfusunun çoğunluğu olan Liberaller Saltçılara karşı isyan ederek yendiler. Böylece Angra şehri adanın başkenti ve 'do Heroismo' yani kahraman unvanlarını kazandı. Tarihi merkezinde keşif yürüyüşünden sonra otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği, Angra do Heroismo marinası yakınlarında yer alan Cais do Angra restoranda. Geceleme otelde.

14 Ağustos 2019 , Çarşamba Terceira Adası - Sao Miguel Adası / Ponta Delgada

Sabah, kahvaltıdan sonra Terceira Adası gezisine devam. İlk durağımız Sao Joao Batista Kalesi'nin de yer aldığı ve aynı zamanda belveder görevini Monte Brasil Tepesi olacak. Duque da Terceira Bahçeleri'nin üst kısmındaki Alto da Memoria anıtından sonra Angra do Heroismo katedrali ve Angra Müzesi ziyaretleri. Ardından, adanın kuzeyinde yer alan Biscoitos Bölgesi'ndeki doğal havuzların bulunduğu bölgeye varış ve fotoğraf molası. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra yemeğinden sonra, adı Algar do Carvao olan 100 metre derinliğindeki bir volkan bacasının gezisi (200 basamak). Akabinde, Lajes Havalimanı'na transfer. SATA Air Açores Hava Yolları ile Sao Miguel Adası'nın güney kıyısında yer alan Ponta Delgada'ya uçuş. Santa Maria'dan sonra 1427-1431 yılları arasında Portekizliler tarafından keşfedilen ikinci ada olan Sao Miguel, verimli toprakları ve güvenli koylarından dolayı hızlı bir ekonomik büyüme yaşayarak önemli bir ticari merkezine dönüştü. Bir salgın hastalık nedeniyle azalan portakal ihracatı, 1870'den itibaren ananas, çay, tütün ve kenevir gibi yeni tarım ürünlerinin yetiştirilmesine yol açtı. Günümüzde Sao Miguel, Azorlar'ın bölgesel yönetim merkezine ev sahipliği yapmakta. Adanın başkentine varışı takiben takiben, Kordon boyunda bulunan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

15 Ağustos 2019 , Perşembe Ponta Delgada - Güneybatı Sahili - Sete Cidades - Kuzeybatı Sahili

Sabah, kahvaltıdan sonra başkent Ponta Delgada'nın keşfi: XVII. yüzyılda inşa edilip bugünkü halini XVIII. yüzyılda bazalt ve ignimbrit taşlar kullanılarak şekillenmiş ve Kraliyet döneminden kalma Sao Pedro Kilisesi ile Katedrali, şehrin girişi olan Portas do Mar kapısı görülecek yerler arasında. Campo de Sao Francisco Meydanı'nda, 1541 yılından beri manastırda bulunan Hz. İsa'nın 'Ecce Homo' heykeli kullanılarak 1700 yılından günümüze kadar her sene düzenlenen dini geçit töreni ve şenliklere ev sahipliği yapan 'Santuario do Senhor Santo Cristo dos Milagres' kutsal alanı ziyaretleri. Ardından adanın en batı ucunda yer alan Ponta da Ferraria burnuna kadar yolculuk. Escalvado belvederinde verilecek fotoğraf molasından sonra, çapı yaklaşık 5 kilometre olan Sete Cidades kraterinin yamaçlarına çıkarken Vista do Rei belvederlerinde Mavi ve Yeşil göletlerin manzarası için fotoğraf molası. Kraterin alt kısımlarına inerken Santiago göletini geçtikten sonra varacağımız Sete Cidades kasabasının keşfi. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra, adanın Kuzey kıyısında yer alan Rabo de Peixe balıkçı kasabası üzerinden Sao Miguel'in ikinci büyük ili olan ve lokal endüstriyel üretim ile balıkçılığın kutuplaştığı Ribeira Grande'ye doğru yolculuk. Varışta kısa bir yürüyüş ve geleneksel likör tadımı. Agua de Pau tepesi ve Jeotermal Santral'dan geçerek Caldeira Velha çağlayanına varış. Akabinde bir doğa rezervi olan ve ateş gölü anlamına gelen 'Fogo' krater gölüne nazır bir belvederde fotoğraf molası. Ponta Delgada şehri istikametinde ilerlerken, Faja de Baixo'da bir ananas serası ziyareti. Küçük tacı ve yoğun lezzeti Azor ananasını benzersiz kılmakta. Tur bitiminde Ponta Delgada'ya dönüş. Akşam yemeği Ponta Delgada marinasında Momentos restoranda. Geceleme otelde.

16 Ağustos 2019 , Cuma Ponta Delgada - Furnas - Gorreana - Porto Formoso

Sabah, kahvaltıdan sonra Populo ve Sao Roque plajları üzerinden, 1522 senesindeki depremle sarsılan adanın ilk başkenti Vila Franca do Campo istikametinde yolculuk. Yeraltından sürekli buharların çıktığı bir çok bacanın yer aldığı bölge olan Furnas'a varışta XVIII. yüzyılda Thomas Hickling'in başlattığı peyzaj çalışmasını XIX. yüzyılda Praia ve Monforte aileleri tarafından devam ettirdiği çalışmaların ürünü olan göletler, patikalar, egzotik çiçekler, asırlık ağaçlar ve termal su havuzundan oluşan Terra Nostra Parkı ziyareti sırasında yaklaşık 30 derece termal su havuzuna girme imkanı. Akabinde volkanik fenomen olan Caldeiras adı verilen buhar tüten bacalardan geçip Furnas Gölü kıyılarına varış. Öğle yemeğimiz, burada, yerde açılan kuyulara indirilen tencerede yaklaşık 5 saatten beri yer altının doğal ısısıyla pişiriliyor olacak. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, 805 rakımdaki Pico do Ferro belvederinden geçtikten sonra Avrupa'daki yegane çay bahçelerinin bulunduğu Gorreana ve Porto Formoso bölgesine varış. Bir çay fabrikası ziyareti sırasında 'Broken Leaf', 'Pekoe' ve 'Orange Pekoe' türü çaylardan birinin tadımı. Tur bitiminde Ponta Delgada'daki otelimize dönüş. Akşam yemeği harika atmosfer ve manzaraya sahip Anfiteatro restoranda.

17 Ağustos 2019 , Cumartesi Ponta Delgada - Lizbon - İstanbul

Ponta Delgada havalimanına transfer ve SATA Azores Hava Yolları ile saat 07:30'da hareketle saat 10:40'ta Lizbon Portela havalimanına varış. Dış hatlar gidiş katında Türk Hava Yolları'nın kontuarlarında check-in işlemleri ve saat 15:45'te hareketle 22:25'te İstanbul'a varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Faial Adası - (4 *) Canal Hotel

Pico Adası - (4 *) Aldeia da Fonte Hotel
Terceira Adası - (4 *) Caracol
Sao Miguel - (4 *) Marina Atlantico

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim