• /
  • Turlar
  • /
  • Colmardan Cenevreye

Colmardan Cenevreye

-Fransa -İsviçre

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

1895 € - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla
İsviçre Gölleri ve Alplerinde Neşeli Günler


Gezilecek Ülke(ler)

İsviçre, Avusturya, Fransa

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Basel ve Cenevre/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı)
1. günden 7. güne kadar 7 akşam yemeği;
1. günden 7. güne kadar 7 öğle yemeği;
Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
Programda belirtilen otellerde gecelemeler;
Konforlu tur otobüsüyle yolculuk;
Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
Havaalanı vergileri;
Rehberlik hizmetleri;
Seyahat sigorta paketi*.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücretleri;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Colmar'dan Cenevre'ye Standart Paket
7 Gece / 8 Gün + Uçuşlar + 14 Yemek + Tüm Turlar dahil

Colmardan Cenevreye


İsviçre Gölleri ve Alpleri'nde Neşeli Günler

İsviçre Gölleri ve Alpleri'nde Neşeli GünlerSonbahar yakşalınca, Alsace bağları kırmızının çok farklı tonlarına bürünür. Ren Nehri'nin coşkusu biraz yorgun da olsa devam eder ve İsviçre'nin Alp Dağları arasından göllere doğru, şelaleleri gürüldeterk akarak kışın gelişini haber verir. Yemyeşil çayırlarda koşan koyunlar, sakin sakin dolaşan inekler mavi gökyüzünde parıldayan güneşin ışıklarıyla neşelenip en lezzetli sütlerini verirler. Bunu gören dağ köylerinde hararetli bir peynir imalatı başlar. Hasat mevsimi yaklaşırken Alsace ve Montreux'nün Vevey Bağları'nda köylüler üzümlerini toplayıp bir an önce şaraplarını yapmanın sabırsızlığıyla güneş doğarken kendilerini çalışmanın temposuna kaptırırlar. Göreceğiniz ve keşfedeceğiniz bu harika manzaraların arkasındaki yaşam tarzı asırlardır her sene, hiç değişmeden tekrarlar durur. Bunun yanında, yol boyunca keşfedeceğiniz Colmar, Bern, Friburg gibi Ortaçağ şehirleri, seyahatinize müthiş bir kültürel zenginlik katacak. Üç saatlik uçuş mesafesinde, çok faklı yöreleri ve kültürleri tanımanın mutluluğunu yaşamaya hazır olun...

Turun Özellikleri

Alsace'ı ve İsviçre'nin Alp Dağları'nı ve Gölleri'ni kapsayan bir program.
Alsace bağ rotasında ve şirin kasabalarında bir tam gün.
Bern ve Friburg gibi önemli iki Ortaçağ şehrinin keşfi.
Bu bölgeleri gezmek için en uygun mevsim.
Konforlu 4 yıldızlı otellerde konaklama.
Tüm yemek ve gezilerin dahil olduğu EKONOMİK bir seyahat.

Tur Programı

10 Ağustos 2019 , Cumartesi İstanbul - Basel - Eguisheim - Colmar

Türk Hava Yolları ile saat 08:15'te hareket ederek saat 10:25'te İsviçre-Fransa sınırında bulunan Basel-Mulhouse hava limanına varış. Özel tur otobüsüyle Fransa'nın Kuzeydoğusunda bulunan ve "Fransa'nın en güzel köyleri" labeli taşıyan çiçek diyarı Eguisheim'a hareket. 1989'dan beri ulusal çiçeklendirme yarışmasının Büyük Ödülü'ne sahip ve Avrupa çapındaki yarışlarında derece alan köyde gezinti ve öğle yemeği. Yemekten sonra Colmar'a doğru yola devam. Colmar IX. yüzyıllara dayanan zengin bir kültürel mirasa sahip. Kutsal Roma Germen İmparatorluğu'nun kurucusu Charlemagne (Karolus Magnus) ve diğer Karolenj krallarının bir sayfiye yeri olmakla birlikte Colmar, ressam Martin Schongauer (1445-1491), Matthias Grünewald (XVI. yy.), dünyaca meşhur Özgürlük Heykeli'nin mimarı heykeltıraş Auguste Bartholdi (1834-1904), "Hansi" olarak tanınan yazar, suluboya ressamı ve karikatürist Jean-Jacques Waltz (1872-1951) gibi ünlü sanatçıların doğum yeridir. Yürüyerek yapılacak olan tarihi şehir turu için hareket. Belediye binası, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Pfister Evi, Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen "Petite Venise" semtini keşfedeceksiniz. Geziden sonra otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

11 Ağustos 2019 , Pazar Haut Koenigsbourg Şatosu - Bergheim - Riquewihr - Colmar

Kahvaltıdan sonra, Şarap Yolu'nun tam ortalarında yer alan ve olağanüstü bir konuma sahip Haut Koenigsbourg Şatosu gezisi için hareket. Ormanlarla çevrili Haut Koenigsbourg Şatosu Alsace Vadisi'ne hakim 700 metrelik bir dağın tepesinde konuşlanmış. XII. yy'da Hohenstaufen sülalesi tarafından inşa edilen şato XV. yy'da Habsbourg'lara geçer. 1633'ten sonra terk edilen şato 1899'da Selestat şehri tarafından Alman İmparator Wilhelm II von Hohenzollern'e hediye edildikten sonra mimar Bodo Ebhardt dev bir restorasyonu üstlenir. Şato'yu gezdikten sonra, Şarap Yolu'nun şirin bir kasabası olan Bergheim'e doğru yola devam. Bergheim'de öğle yemeğinin ardından köyde kısa bir gezinti. Ardından, enfes bir Alsace kasabası ve Şarap Yolu'nun incisi olan Riquewihr'e hareket. Yürüyerek şehrin keşfi. XVI. yy'da Riesling şaraplarının sayesinde zengin olan Riquewihr'in eski evleri, sokakları ve surları hala ilk günkü ihtişamını korumakta. Daha sonra Colmar'a dönüş. İstediğiniz gibi dolaşabilmeniz ve son alış verişleri yapabilmeniz için masal görünümlü tarihi şehirde serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

12 Ağustos 2019 , Pazartesi Bad Sackingen - Rhein Şelaleleri - Stein am Rhein - Konstanz Gölü - Bregenz

Sabah kahvaltının ardından, Ren Nehrini takip ederek Konstanz Gölü istikametinde yola çıkış. Bir buçuk saat sonra Bad Sackingen şehrinde mola. Bu şehrin ilk yerleşimi 6.yüzyıla kadar uzanır. Nehrin iki yakasında kurulu olan bu yerleşim bir yakası Almanya, öbür yakası ise İsviçre'dir. Bu iki yakayı, ilk inşası 13.yüzyıla uzanan, üstü kapalı, ahşap bir köprü birleştirir. Köprünün bir ayağındaki 14.yüzyıla uzanan kilise de görülmeye değer. Bundan sonraki durak ise, çok yakındaki Ren Şelaleleri olacak: 23 mt. yükseklik ve 150 mt. genişliğindeki bu şelalenin ortasındaki kireçtaşı kayalığı, şelalenin 17 000 yıl önceki ilk oluşumundan kalmadır. Çok güzel bir manzara sunan şelale Avrupa'nın kendi sınıfındaki en ilginç manzaralarının başında gelir. Şelaleyi gezip fotoğrafladıktan sonra, kısa bir yolculukla Stein am Rhein şehrine varış. Bu şehir Ortaçağ özelliklerini çok iyi korumuş. Burada göreceğiniz cepheleri fresklerle kaplı karkas evler Ortaçağ sokak planlarını gayet iyi sergilemekte. Eski şehir surlarıda zaman içinde evlerle adeta birleşmiş. Burada öğle yemeği molası ve ardından iki saatlik bir yolculukla, şirin bir kasaba olan Bregenz'e varış ve teleferikle kasabanın yüksek tepelerine çıkış. Buradan harika bir manzara seyredeceksiniz. Bu noktadan İsviçre, Almanya ve Avusturya'yı aynı anda görebilirsiniz. Dönüşte otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Bregenz yakınlarındaki otelimizde..

13 Ağustos 2019 , Salı Bregenz - Liechtenstein - Maienfeld - Davos - St. Moritz

Sabah, kahvaltının ardından, bir saatlik bir yolculukla Liechtenstein Prensliğinin başkenti Vaduz' a varış. Liechtenstein, İsviçre ve Avusturya sınırlarının arasında yer alır.160 km kare'lik yüzölçümü ile dünyanın altıncı küçük devleti ve Özbekistan ile birlikte kendisinin ve komşularının denize kıyısı bulunmayan iki ülkesinden biridir. Hükümet merkezi, 25.000 nüfuslu Vaduz'dur. Şehir merkezinde Vaduz Meydanı, Kale ve Parlamento Binası'nı gördükten ve kısa bir mola verdikten sonra Maienfeld'e doğru yola devam. Maienfeld yerel şarapları ve Heidi hikayesi ile Alpler'in en turistik yerlerinden biridir. Gerek yolda, gerekse bu küçük kasabada göreceğiniz manzaralar size adeta bir doğa şenliğini andıracak. Burada kısa bir yürüyüş yaparak muhteşem dağ ve köy manzaralarını doyasıya seyredebilir ve tipik bir dağ evi olan Heidi'nin evini görebilirsiniz. Daha sonra öğle yemeği molası. Yemekten sonra Davos'a doğru yola devam. Davos, Landwasser Irmağı üzerinde 1,560 m yüksekte bir kayak merkezidir. 1971'den beri Dünya Ekonomik Forumuna evsahipliği yapan Davos'da bulunan Parsenn pisti dünyanın en iyi kayak pistlerinden biridir. Şehri gezip, keşfettikten sonra, günün son etabı olan St. Moritz'e hareket. Varışta otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

14 Ağustos 2019 , Çarşamba St. Moritz - Zürih - Friburg

Sabah, kahvaltının ardından, göl etrafında gezinti. Ardından Zürih'e doğru hareket. Zürih'e varışın ardından öğle yemeği ve şehir gezisi. 408 metre rakımdaki Zürih, aynı adı taşıyan gölün kuzey kıyısında, göl ile Limmat Nehri'nin birleştiği noktada kurulmuştur. Şehrin tarihi merkezi olan Lindenhof, Limmat Nehri'nin doğu yakasında bulunur. Schanzengraben Kanalı, eski şehrin sınırlarını belirler. Bu yapay su kanalı, 17. ve 18. yüzyılda şehrin üçüncü tahkimatı olarak, yıldız biçimindeki surların çevresine savunma amaçlı kazılan çukurların suyla doldurulmasıyla yapılmış. Şehir turunda Avrupanın en büyük saatlerinden birine sahip olan St. Peter Kilisesi'ni, Opera Binası'nı ve 12. yüzyıldan kalma Zürih Katedrali'ni görebilirsiniz. Gezinin ardından, Limmat Nehri kıyısında kısa bir mola ve Friburg'a hareket. Varışta otele yerleşme. Akşam yemeği otele yürüyüş mesafesindeki yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

15 Ağustos 2019 , Perşembe Friburg - Bern - Lozan

Sabah, olağanüstü güzellikte bir ortaçağ şehri olan Friburg'un keşfi: Ortaçağ'da kurulan ve Katoliklerin oturduğu eski bir ticaret kenti olan Friburg Katolik niteliği ile tanınmıştır. La Sarine Nehrinin derin bir menderesine egemen, korunmalı kesiminde yer alır. Kentin en eski bölümü nehir kıyısından yüksektedir. Eski mahalleler, gotik cepheli evleri, 13-17. yüzyıllar arasında kenti tümüyle çevreleyen surları, kule ve kapı kalıntılarıyla hala ortaçağ görünümünü taşır. La Sarine Nehri üzerinde çeşitli köprüler vardır. Bunların en ünlüsü yedi kemerli Zahringen Köprüsü'dür. Şehir turunda Friburg Katedrali, Belediye binası ve şehrin eski sokakları görülecek yerler arasında. Daha sonra Berne hareket ve bu şehrin keşfi: İsviçre'nin dördüncü büyük şehri olan Bern, hem ülkenin hem de Bern Kantonu'nun başkentidir. Şehir 12.yüzyılda kurulduysa da, çevresinde MÖ. 3.yüzyıla kadar uzanan kalıntılar vardır. 1405'de meydana gelen büyük yangında, şehrin orijinal ahşap evleri tamamen kül olunca, yerlerine şu anda eski şehirin karakteristiği haline gelmiş olan yarı ahşap ve daha sonra da kumtaşından evler yapılmış. Bern'in Ortaçağ'dan miras kalan tarihi merkezi Altstadt, üç tarafı Aare Nehri ile çevrili bir tepede yerleşik olup, İsviçre'nin en yüksek katedralini, bir çok tarihi kiliseyi, köprü, çeşme ve tarihi yapıyı içinde barindıran bir UNESCO dünya mirasıdır. Şehir turu esnasında Bern Katedrali, İsviçre Parlamento Sarayı, Hapishane Kulesi gezilecek yerler arasında. Gezi esnasında öğle yemeği. Bern'in keşfinden sonra, 1923 senesinda imzalanan Lozan Anlaşmasıyla çok yakından tanıdığımız Lozan şehrine hareket. Cenevre (Leman) Gölü'nün kuzey kıyısında bulunan ve bir Galya-Roma limanı olan Lozan şehri Vaud Kantonu'nun başkentidir. Gölden yükselen yamaçlara kurulu bu sakin şehir, muhteşem bir göl manzarasına hakimdir. Lozan, İsviçre'nin düzenli ve zengin şehirlerine iyi bir örnek oluşturur. Temiz yolları, yemyeşil bahçeleri, hareketli göl kenarıyla huzur aşılayan bir şehirdir. Notre-Dame Katedrali, Rumine Sarayı (dışardan), Louve Meydanı, Beau Rivage Oteli (Lozan Anlaşmasının yapıldığı) ve eski şehrin tarihi sokakları ile Ouchy Liman Bölgesi gezisi ardından yarım saatlik bir yolculukla Lozan merkezinde ki otele yerleşme. Akşam yemeği şehirde. Geceleme otelde.

16 Ağustos 2019 , Cuma Montreux - Evian les Bains - Yvoire

Sabah, kahvaltıdan sonra Montreux'ye hareket ve keşif turu: Tanınmış şarkıcı Fredy Mercury yaşamının büyük bir bölümünü burada geçirip, burada da hayata veda etmişti. Şehrin merkezinde sanatçının bir anıtı bulunmakta. Anıtın bulunduğu meydanda kısa bir fotoğraf molası. 1936 senesinde Boğazlar'dan geçişleri bir düzenleme altına alan Monteux Anlaşması bu şehirdeki Fairmont otelinde imzalanmıştı. bu otelde de kısa bir fotoğraf molasından sonra Chillon Şatosu gezisi. 12.yüzyılda inşa edilen bu görkemli şato hiç bir zaman alınamadı ama anlaşmalarla el değiştirdi. Hala çok iyi muhafaza edilmiş bir durumda olan şatonun içi de dışı kadar ilginç. Şato gezisinden sonra yarım saat mesafede bulunan Evian le Bains'e hareket. Fransız ihtilali döneminde keşfedilen bu termal kaynak Napoleon tarafından kullanılınca tanınmış. Ardından Avrupa sosyetesinin tatil yeri haline gelmiş. Şehirde yapacağımız gezide ilk termal kaynak olan Cachat Çeşmesi görülecek yerler arasında. Evian'da öğle yemeği nden sonra Yvoire kasabası'na hareket. Öğleden sonranın kalanını gölün kıyısındaki bu şirin kasabada geçireceğiz. Kasabanın dar ve şirin sokaklarını keşfedebilmeniz için serbest zaman. Akşam erken bir yemek için buluşma ve gölün kıyısında son akşam yemeği. Ardından otele yerleşme. Geceleme otelde.

17 Ağustos 2019 , Cumartesi Cenevre- İstanbul

Birlikte son sabah kahvaltısından sonra, Cenevre'yi keşfetmek üzere otelden hareket. Cenevre Gölü kıyısında yer alan şehir, Zürih' den sonra ülkenin en yüksek nüfuslu ikinci şehri olup Cenevre Kontonu'nun başkentidir. Rhone Nehri'nin Cenevre Gölü'nden çıkışında konumlanmıştır. Bir kültür şehri niteliği içerir ve içinde barındırdığı enternasyonal örgütlerden dolayı kozmopolit bir yapısı vardır. Aynı zamanda da zengin ve pahalı bir kenttir. Şehir turu ilk olarak Birleşmiş Milletler Sarayı'ndan başlıyacak. 1929 - 1937 yılları arasında inşa edilmiş olan görkemli beyaz dev bir yapıdan oluşan saray, İkinci Dünya Savaşı sonunda Paris'te Versay Antlaşması ile kurulmuş olan Milletler Cemiyeti'ni barındırmaktaydı. Bu örgütün dağılmasından sonra Birleşmiş Milletler'in Cenevre Ofisi'ne dönüştü. 45 hektarlık Ariana Parkı'nın içerisinde yer alan saray, yüzyıllık ağaçlarla çevrili olup bahçesinde tavus kuşları dolaşmaktadır. Sarayın sahibi bu binayı şehre bağışlarken bahçesinde tavus kuşlarının daima özgürce dolaşmalarını şart koşmuştu. Sarayı dışından gördükten sonra Aziz Pierre Katedrali' ne doğru geziye devam. 12.yüzyılda başlanıp, inşası yüz yıl süren Katedral , Roma, Gotik ve Neoklasik mimari sitillerinin karışımından oluşmakta. 1536 yılında reform hareketlerinin sonucu olarak Protestan mezhebine ait bir katedrale dönüştürülmüş ve tüm iç dekorasyonu sadeleştirilerek sadece vitray süslemeli camları bırakılmış. Aziz Peter Katedrali'nin kuzey kulesine çıkan 157 basamağı tırmanarak muhteşem bir Cenevre ve Leman Gölü manzarası izleyebilirsiniz. Ardında Cenevre'nin sanat merkezi olan Neuve Meydanı'nda bir mola. Daha sonra General-Guisan Rıhtımı'na giderek Cenevre'nin simgesi olan fıskiyenin (Jet d'Eau) görülmesi. Göl üzerindeki bu fıskiye saatte 200 kilometrelik bir hızla 500 litre suyu 140 metre yüksekliğe fışkırtmakta. Şehir turunun ardından havalimanına transfer. Türk Hava Yollarının saat 18.25 deki uçuşuyla İstanbul'a hareket. 23.35 de Atatürk Havalimanına varış ve seyahatin sonu.
 

Konaklanılacak Oteller

Colmar - (4 *) Hotel Rapp Accueil

Bregenz - (4 *) Hotel am Garnmarkt
St. Moritz - (4 *) Bernina
Fribourg - (4 *) Hotel aux Remparts
Lozan - (4 *) Ibis Lausanne Centre
Cenevre - (3 *) Ibis Style Annemasse Geneve

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim