• /
  • Turlar
  • /
  • Texas - Louisiana

Texas - Louisiana

-Amerika Birleşik Devletleri

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

4682 $ - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla


Gezilecek Ülke(ler)

U.S.A

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

13 gece belirtilen veya benzeri otellerde oda kahvaltı konaklama
Geliş günü ve dönüş günü Havaalanı-Otel-Havaalanı transferleri,
8 akşam yemeği (4.,5.,6.,7., 8.,9. 12. ve 13.gün)
11 öğle yemeği (2.,3.,4.,6.,7.,8.,9.,10., 11., 12. ve 13. gün)
Kişi sayısına göre 7-14 kişilik lüks araçla ulaşım
Programda belirtilen turlar,
Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
İngilizce şoförlük ve rehberlik hizmetleri;
1.gün ve 14.gün havalimanı transferleri
Seyahat sigorta paketi*

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak biletleri
Programda belirtilmeyen geziler;
Programda belirtilmeyen yemekler
Yemeklerde alınan içecekler
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücretleri;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Texas - Louisiana Superior Paket
13 gece / 14 gün + 19 yemek + Tüm turlar dahil.

Texas - Louisiana


 

Tommiks Teksas'ları seyahat çıkmadan önce hazine sandıklarından gün yüzüne hafızalara çağırma zamanı. Alamo Kalesi, kovboy çiftlikleri, Rodeo çılgınlığı ve güneyin en güzel şehirleri: Uzay çağına yakışır Houston, mimari tarihi ile bir Avrupa kentini andıran San Antonio, yarasalarıyla Austin. Gezinin ikinci kısmı Louisiana'da kölelikten beslenen plantasyonlar, Lafayette ve Fransız mimari dokusu, acılı yemekleri, timsahlarıyla ve tabii ki jazz müziği ile New Orleans. Son durak ise Houston'da, Johnson Uzay Merkezi'nde uzay çağını keşif. A.B.D.'nin güneyinde Teksas ve Louisiana eyaletlerinin söylencelerini ve gerçek hikayelerini görüp tanıma imkanı bulacağınız ve bu yörelerin doğal güzelliklerini tatmak için keyifli ve rahat bir yolculuk.

Turun Özellikleri

Küçük bir grupla Amerika Birleşik Devletlerinde 14 günlük bir rahat yolculuk,
A.B.D.'nin güneyinin keşfi
Gerçek bir çiftlikte konaklama ve kamp ateşi
Gün batımında yarasaların yuvalarından çıkarak nehir üzerinde oluşturdukları muhteşem manzaraları izlemek için tekne gezisi
Fort Worth'da rodeo
Nottoway'de plantasyonda konaklama
Bayou Beef'de bataklıkta tekne gezisi :timsahlar, ağaçlar kuşlarla doğal yaşamı gözlemlemek
New Orleans gecelerini ve müziğini keşfetmek için şehir merkezinde konaklama
Johnson - Nasa Uzay Merkezi gezisi
1.günden 14.güne İngilizce rehberlik hizmetiyle garanti depar

Tur Programı

5 Ağustos 2019 , Pazartesi Houston

Houston'a Havalimanı'na iniş. Karşılama, otele transfer ve konaklama.

6 Ağustos 2019 , Salı Houston - San Antonio

Sabah, San Antonio'ya hareket. San Antonio, iyi korunmuş tarihi mimari bir mirasa sahiptir. Meksika usulü öğle yemeğinin ardından Kolonyal binalar ve Viktorya dönemi evleri ile hoş bir şehir gezisi: Paseo Del Rio, La Villita, eski Meksika mahalleleri, tarihi Sam Houston Kalesi, İspanyol Hükümet Sarayı ve Texas tarihinin sembolü olan Alamo Kalesi. Meşhur Davy Crocket'in ve silah arkadaşlarının Meksika ordusuna karşı ülkeyi savundukları ve orada öldükleri Alamo Kalesi'nin savunulma süreci çok sancılı ve her iki taraf içinde kahramanlıklarla dolu geçmiştir. Bu konu zamanla efsaneleşmiş ve vazgeçmemek sonuna kadar mücadele etmek için 'Alamo'yu unutma' sözüyle hatırlanmaktadır. Gezinin ardından otele giriş ve öğleden sonra renkli ve hareketli nehir kıyısında yürüyüş yapmak ve çevreyi keşfetmek için serbest zaman.

7 Ağustos 2019 , Çarşamba San Antonio

Kahvaltının ardından San Antonio Ulusal Tarih Misyon Park'a hareket. Burada 5 İspanyol Kolonyal Misyonu'ndan 4'ü bulunmaktadır. Mission Concepcion, Mission San Jose, Mission Espada. Tüm bu dört misyon kilisesinin hala düzenli hizmet veren aktif Katolik cemaatleri var. Gezinin ardından Kovboy usulü öğle yemeği için şehre dönüş. Öğleden sonra Buckhorn ve Texas Ranger Müzeleri gezisi. 1881 yılında kurulan Buckhorn, avcılık ve yaban hayvanları hakkında bir müze; dünyanın dört bir yanından yüzlerce nadir ve benzersiz hayvan türünü keşfedin. Sonraki durak, yüzlerce Texas Ranger eserini barındıran Texas Ranger Müzesi, revolverler, otomatik tabancalar, av tüfeği, rozetler, fotoğraflar ve çok daha fazlası. Akşam serbest zaman. Konaklama San Antonio'da.

8 Ağustos 2019 , Perşembe San Antonio - Hill Country - Bandera

Sabah, gür akarsuların aktığı yemyeşil tepeleriyle Hill Country'e hareket. Zengin çiftlikler, güzel evlerle çevrili tepelerin arasına kurulmuş 'Dünyanın Kovboy Başkenti' Bandera'ya varış . Tepelerin arasında yer alan Bandera, zengin çiftliklerle ve görkemli konutlarla çevrili Kiliseye bakan şehir merkezindeki ana cadde boyunca kovboy kıyafetleri satan mağazalarla dolu. Meraklısı için bir cennet. Günlük çiftlik aktivitelerini keşfetmek için büyükbaş hayvancılık işletmesinde Silver Spur Çiftliği'ne gidiş. Gerçek kovboylarla iş başında tanışma. Kement gösterisi. Açık havada öğle yemeği. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve kamp ateşi. Çiftlikte geceleme.

9 Ağustos 2019 , Cuma Bandera - Fredericksburg - Austin

Sabah çiftlikte serbest zaman. İsteyenler at binebilir. Öğleden sonra fazlasıyla Alman Fredericksburg'da mola vererek Austin'e gidiş. Texas'ın başkenti Austin country ve rock müziğin merkezidir. Şehir turunda pembe granitle inşa edilmiş aynı zamanda A.B.D.'de en büyük şehir meclisi binası, Texas Eyaleti yönetim merkezleri ve Victoria sitili evleri ile Old Pecan Caddesi. Daha sonra Meksika'dan gelen 75.000 ila 1,5 milyon yarasa ile gezegenin en büyük yarasa kolonisine ev sahipliği yapan ünlü Kongre Köprüsü'ne doğru devam. Kongre Köprüsü 1980'lerde yenilendiğinde. Bir çok kişi yarasaların yuvalarına dönmeyeceklerini düşünüyordu fakat bugün yine bu yararlı hayvanlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Gün batımında yarasaların yuvalarından çıkarak nehir üzerinde oluşturdukları manzarayı seyretmek için tekne turu. Akşam yemeği ve konaklama.

10 Ağustos 2019 , Cumartesi Austin - Forth Worth

Sabah kahvaltıdan sonra Fort Worth Dallas'a hareket. Yolculuk sırasında öğle yemeği. Bir zamanlar Uzak Batı'nın bir sınırı olduğunu hatırlatan binaları ile geçen yüzyılın atmosferini koruyan Fort Worth. Şehir gezisinde Sundance Meydanı, No.1 Yangın İstasyonu, Cattleman Derneği ve tarihi Stockyards Mahallesi görülecek. Öğleden sonra, bazı çiftçilerin büyükbaş hayvan sürülerini güderek caddeyi boydan boya geçişleri görülebilir. Akşamüzeri serbest zaman. Erken bir akşam yemeğinin ardından Stockyards Coliseum'da (Cumartesi) gerçek bir Rodeo deneyimi. Konaklama Fort Worth'da.

11 Ağustos 2019 , Pazar Fort Worth - Dallas - Shreveport

Sabah kahvaltının ardından Dallas'a hareket. Cam ve çelik ormanı gökdelenlerle kaplı Dallas şehir gezisi: eski şehir parkı, Pionner Plaza, Eski Red Couthouse, çiftçi pazarı, Union istasyonu ve tarihi West End. Tüm dünyada neredeyse herkesin sempatiyle hatırladığı John Fitzgerald Kennedy'nin suikasta uğradığı yerin hemen yakınındaki Kennedy Memorial Plaza'da hüzünlü bir duruş ve o güne ait olayları keşfetmek için müze ziyareti. Geziden sonra Shreveport'a devam ederek Louisiana Eyalet sınırını geçiş. Akşam yemeği ve konaklama.

12 Ağustos 2019 , Pazartesi Shreveport - Natchitoches - Natchez

Sabah kahvaltıdan sonra Natchitoches'e hareket. Kentin tarihi şehir merkezini gezdikten sonra Oakland ve Magnolia büyük üretim çiftliklerinin bulunduğu Cane Nehri Tarihi Park ziyareti. 19. Yüzyılda Fransız kökenli girişimciler tarafından oluşturulan bu büyük çiftliklerde iş gücü köleler ve Avrupa'dan getirilen sözleşmeli işçiler kullanılıyordu. Bu çiftliklerde büyük oranda pamuk üretimi yapılıyordu. Toplamda 65 tarihi yapı ve bir milyonun üzerinde eser, toprak sahipleri, köleleştirilmiş işçiler, gözetmenler, vasıflı işçiler ve kiracı çiftçilerin bakış açısıyla, tarımın evriminin hikayesini ve İç savaş sonrasında köleliğin sonlandırılması sürecini keşif. Öğle yemeği. Öğleden sonra, Mississippi nehri kıyısında bulunan Natchez için yola devam. Natchez İç Savaş'ta hasar almamış bir şehir. Güzel Antebellum evleriyle iç savaş öncesi dönemin eserlerinin görülebildiği ender şehirlerden biri: Binalar, pamuğun krallığı, Mark Twain ve buharlı vapurları, kaçakçıların askerlerle ve birbirleriyle yarışı. Akşam yemeği ve geceleme.

13 Ağustos 2019 , Salı Natchez - Baton Rouge - White Castle

Sabah Lousiana'nın başkenti Baton Rouge'a hareket. Art Deco muhteşem mimarisiyle parlamento binasının rufundan görülen Mississipi Nehri ve şehrin panoramik manzarası ve Kırsal Yaşam Müzesi ile tamamlanan şehir gezisi. 19 yüzyıl kırsal yaşamına tanıklık etmek üzere açılan Kırsal Yaşam Müzesi bir açık hava müzesi; şeker imalathanesi, evler, bu topraklara ilk gelen öncülerden kalan bina kalıntıları. Öğle yemeğinin ardından Nottoway'e devam. Burası da Nachtez gibi büyük Antebellum evleriyle iç savaş öncesinin zenginliğini gözler önüne seriyor. Plantasyon (büyük üretim çiftliği) gezisi ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama çiftlikte.

14 Ağustos 2019 , Çarşamba White Castle - Bayou Beef - Oak Alley - New Orleans

Bugün kahvaltıdan sonra Thibodaux Bölgesi'ne hareket. Timsah avcısı düz dipli bir tekne ile timsahlar, yılanlar, balıkçıllar ve ibislerin birlikte yaşadığı nehirde gezinti. Ardından yine İç Savaş'tan önce şeker kamışı tarlalarıyla kaplı büyük bir üretim çiftliği olan Oak Alley Plantasyonuna gidiş. Öğle yemeği ve çiftlik gezisi. Ardından New Orleans'a devam. Akşam New Orleans şehir merkezinde serbest zaman ve konaklama.

15 Ağustos 2019 , Perşembe New Orleans

Sabah, 18. yüzyılın başlarında bir Fransız mimar tarafından tasarlanmış Fransız Mahallesi'de, halen Fransızca isimleri korunan eski damalı sokaklarıyla panoramik gezi: Bourbon Caddesi, Royal Street, Bienville Caddesi; 250 yıllık dövme demir balkonlu sömürge tarzı evler, köyün merkezi Jackson Square, ve ABD'nin en eski katedrali St Louis Katedrali görülecek yerler arasında. Mississipi'ye doğru A.B.D.'nin en eski pazarlarından biri olan Fransız pazarı, Caz kulüpleriyle Bourbon Caddesi, limanda Fransız teknelerinden inen yolcular... Mississippi'de bir vapurda, caz atmosferinde öğle yemeği. Öğleden sonra ve akşam serbest. Konaklama şehir merkezinde.

16 Ağustos 2019 , Cuma New Orleans - Avery Island - St Martinsville - Lafayette

Sabah kahvaltının ardından Avery Adası'nın karşısında bulunan karidesin başkenti Morgan City'ye hareket. Tropik bahçeleri, göçmen kuş rezervlerini ve ünlü Tabasco acı sosunun bitkisini keşif. Öğle yemeğinden sonra, Cajun ülkesinin gerçek başkenti olarak kabul edilen Saint Martinsville'in ziyareti; bu şehirde halen Fransız köklerine bağlı Fransızca konuşan birçok kişi yaşamaktadır. St-Martin-de-Tours Katolik kilisesini ziyaret ve Lafayette'e doğru devam. Saint-John Evangelist Katedrali, 450 yıllık meşe ağacı ve Belediye Binası ile şehir turu. Burası sokakları bölen açelyalar, irisler ve meşeler ve süsenlerle renkli bir şehir. Akşam yemeği Cajun spesiyalleri menüsü ile yöreye özgü 'Fais Do-do', Batı Fransa'nın folk müziği, Afrika-Karayipleri halk şarkıları ve blues eşliğinde. Konaklama.

17 Ağustos 2019 , Cumartesi Lafayette - NASA - Houston

Sabah kahvaltıdan sonra Charles Gölü yoluyla Teksas'a dönüş. A.B.D.'nin dördüncü büyük şehri ve petrol endüstrisi ile ünlü Houston'a varış. Öğle yemeği ve Apollo'nun iniş kalkışların kontrol merkezi olan NASA'nın en ünlü ve tarihi mekanlarından biri olan Johnson Uzay Üssü ziyareti. IMAX filmi izleme, sergiler, interaktif araçlar uzay yolculuğu kapasitenizi test etme fırsatı. Tüm bunların yanında kontrol odası ya da astronotların eğlence odası da ziyaret edilebilir. Öğleden sonra şehir turu: Tranquility Park ile Civic Center, Eski Pazar Meydanı, Sam Houston Park. Akşam yemeği ve geceleme.

18 Ağustos 2019 , Pazar Houston - İstanbul

Sabah kahvaltının ardından uçuş saatine göre serbest zaman ve havalimanına transfer.
 

Konaklanılacak Oteller

Houston - (1.sınıf) Best Western Plus Northwest Inn Suites

San Antonio - (1.sınıf) Hampton Inn Suites Downtown
Bandera - (1.sınıf) Silver Spur Ranch
Austin - (1.sınıf) La Quinta Inn Austin North
Fort Worth - (1.sınıf) La Quinta Inn Fort Worth
Shreveport - (1.sınıf) La Quinta Inn Bossier City
Natchez - (1.sınıf) Vue Hotel
White Castle - (1.sınıf) Nottoway Plantation Hotel
New Orleans - (1.sınıf) Holiday Inn Downtown Superdome
Lafayette - (1.sınıf) Wyndham Garden Lafayette
Houston - (1.sınıf) Best Western Plus Northwest Inn Suites

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim