• /
  • Turlar
  • /
  • Sri Lanka (Esala Perahera Festivali)

Sri Lanka (Esala Perahera Festivali)

-Sri Lanka

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

2975 $ - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla
Esala Perahera Festivalinin Işıltısında, Seylanın Çay ve Baharat Bahçelerine yolculuk...


Gezilecek Ülke(ler)

Sri Lanka

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Kolombo/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
2. günden 9. güne kadar 8 akşam yemeği;
3. günden 10. güne kadar 8 öğle yemeği;
Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç*);
Havaalanı vergileri;
Rehberlik hizmetleri;
Seyahat sigorta paketi**

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücreti;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Sri Lanka (Esala Perahera Festivali) Standart Paket
9 Gece / 10 Gün - Uçuşlar + 16 Yemek + Tüm Turlar dahil

Sri Lanka (Esala Perahera Festivali)


Esala Perahera Festivali'nin Işıltısında, Seylan'ın Çay ve Baharat Bahçelerine yolculuk...

Hint Okyanusu'nda, Hindistan'ın hemen güneyinde yer alan Sri Lanka bir gözyaşı damlası'na benzetiliyor. Eski adı Seylan, yeni adı Sri Lanka olan tropik ormanlarla kaplı bu küçük ada en çok çayıyla, baharatlarıyla ve değerli taşlarıyla anılan bir ülke. 1972 yılında, Seylan Adası Sri Lanka adını almış, ancak İngiliz İmparatorluğu'ndan kalma bu isim çay dünyasında kullanılmaya devam etmekte ve çayın ülke orijini belirlenirken sıklıkla sadece 'Seylan' denilmekte..
Kuzeyden güneye katedeceğiniz Sri Lanka seyahati boyunca bu küçük ülkenin barındırdığı doğa ve kültürel zeginliklerine hayran kalacaksınız: kutsal mağara tapınaklarıyle Dambulla; 'Gökteki Kale' olarak nitelendirilen Sigiriya Kayası; kutsal Bodhi Ağacı'nın bulunduğu Sri Lanka'nın ilk başkenti Anuradhapura; Sri Lanka Budizmi'nin beşiği Mihintale; fillerin bol olduğu Habarana'nın muazzam tropikal doğası; antik kent Polonnaruwa; baharat bahçeleri; ülkenin en kutsal mabetlerinden biri olan 'Diş Tapınağı' na ev sahipliği yapan kültürel ve dini başkent Kandy; uçsuz bucaksız çay plantasyonları; 'Küçük İngiltere' olarak nitelendirilen Nuwara Eliya; müstahkem şehir Galle; dost canlısı insanlar; bembeyaz kumsallar ve Hindistan cevizi ağaçları... Ayrıca, Kandy Şehri'nde Buda'nın dişinin bulunduğu tapınakta, fillerin de katılımıyla bu kutsal emanet adına kutlanan Esala Perahera Festivali yolculuğa daha fazla renk katacak...

Turun Özellikleri

Seyahat, Buda'nın kutsal emanetinin bulunduğu Kandy şehirde yer alan Esala Perahera Festivali'ne denk gelecek şekilde programlandı.
Kendine özgü geleneklerini korumayı başarmış Sri Lanka'nın en güzel yörelerini ve en önemli ören yerlerini keşfedeceğiniz rahat bir seyahat programı.
Seyahat programı, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Dambulla mağara mabetleri, Polonnaruwa, Sigiriya ve Anuradhapura antik kentleri, kutsal Kandy Şehri, Galle Kalesi'ni içermekte;
Kandy'de geleneksel dans gösterisi;
Pinnawela Fil Yetimhanesi gezisi;
Bir çay üretim fabrikası ziyareti;
Konaklamalar özel konumlu 4 ve 5 yıldızlı otellerde;
Beruwela'da, Hint Okyanusu'nun kıyısında denizden faydanabileceğiniz 2 gece konaklama;
Bütün yemeklerin dahil olduğu bu turda Sri Lanka klasik mutfağının bol baharatlı lezzetlerinin yanı sıra otellerde dünya mutfağının lezzetleri de yer almakta.

Tur Programı

6 Ağustos 2019 , Salı

05 Ağustos Pazartesi günü saat 23:00'da İstanbul Havalimanı'nda buluşma.

7 Ağustos 2019 , Çarşamba İstanbul - Kolombo - Negombo

Saat 01:55'te Türk Hava Yolları ile Kolombo'ya hareket. Saat 15:00'da Sri Lanka'nın giriş kapısı olan başkent Kolombo'nun kuzeyindeki Bandaranayke havaalanına varış ve karşılama. Ardından, yaklaşık yarım saat mesafede bulunan Negombo'daki otelimize transfer ve yerleşme. Okyanus kenarında, Palmiye ormanı ve göl ile çevrili olan sakin bir konumda bulunan otelde uçak yolculuğunun yorgunluğunu atabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8 Ağustos 2019 , Perşembe Negombo - Anuradhapura - Mihinthale - Habarana

Kahvaltının ardından, küçük kalesi, kilisesi ve kanalı ile Hollanda mimarisine sahip Negombo'da kısa bir tur yaptıktan ve meşhur balık pazarını keşfettikten sonra, Anuradhapura, Polonnaruwa ve Kandy ile sınırlı, adanın iç kesimlerindeki kültürel üçgeni keşfetmek üzere yola çıkış. Yaklaşık üç saatlik bir yolculuktan sonra seyahatin en kuzey noktası olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan kutsal şehir Anuradhapura'ya varış. Öğle yemeğinden sonra Anuradhapura'nın keşfi. Anuradhapura, MÖ III. yüzyılda, aydınlanma ağacı olarak kabul edilen Bodhi Ağacı fidanı'nın, bir Budist rahibe tarikatı kurucusu olan Sanghamitta isimli rahibe tarafından, Budizmi yaymak amacıyla buraya getirilmesiyle önem kazanır. M.Ö. III.- M.S. X. yüzyıllar arasında Sri Lanka'nın ilk dini ve siyasi başkenti olan Anuradhapura, adada en uzun süre başkentlik yapan kent ünvanına sahibdir. 993 yılındaki istiladan sonra terk edilen başkent, yüzyıllar boyunca cangıl ormanın içinde gizli kalmış. Anuradhapura, XIX. yüzyılda İngilizler tarafından yeniden keşfedilince yeniden bir hac yerine dönüşür. Bodhi Ağacı ve antik kalıntılar gezisinin ardından, Anuradhapura yakınında bulunan ve Sri Lanka'da Budizm inancının tanındığı ilk yer olan Mihintale'nin keşfi. M.Ö. 247 yılında, Kral Devanampiya Tissa Mihintale Tepesi'nde avdayken büyük Hintli Budist imparator Ashoka'nın oğlu Mahinda ile karşılaşır. Mahinda kralın bilgeliği test edip iyi bir mürit olacağını düşünerek krala hızla din görüşünü değiştirttirir. Bundan dolayı Mihintale Sri Lanka Budizmi'nin beşiği olarak tanınır. Bir haç yeri olan ve birçok dini mabeti, manastırı ve mağarası bulunan Mihintale Kayası'nın tepesine ulaşmak için 1840 basamaklı merdivenleri tırmanmak gerekmekte. Gezinin ardından Habarana'ya transfer ve iki gece geçirmek üzere muhteşem bir doğanın içinde yer alan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

9 Ağustos 2019 , Cuma Habarana - Sigiriya - Polonnaruwa - Habarana

Kahvaltının ardından, adanın eşsiz harikası, 'Gökteki Kale' olarak da nitelendirilen meşhur Sigiriya'yı keşfetmek üzere hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan eski saray kompleksi 'Aslan Kayası' ismiyle de anılmakta. İki büyük aslan pençesi arasından yükselen merdiveni kullanarak eski kraliyet kalesi'nin kalıntılarının bulunduğu ve nefes kesen orman ile vadi manzarasına hakim Sigiriya Kalesi'nin tepesine çıkış. Tırmanışın ortalarına doğru, bir galeride 1600 yıllık kadın figürlü zarif duvar resimleri görebilirsiniz. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, XI.-XIII. yüzyıllar arasında Sri Lanka'ya başkentlik yapmış olan Polonnaruwaya hareket. 993'teki Anuradhapura'nın tahribatından sonra eskiden geçici bir kraliyet meskeni olan Polonnaruwa yeni başkent olur. XII. Yüzyılda altın çağını yaşayan kentte Kral Parakramabahu I. üç duvarla çevrilmiş, saraylar ve tapınaklar barındıran muhteşem bir bahçe-şehir yaptırır. Polonnaruwa, alışılmadık boyutları ve yapılarının doğa ile uyumları nedeniyle, Sri lanka'da olağanüstü bir antik kent örneğidir. Ülkedeki en değerli Buda heykellerinden biri olan 14 metrelik Yatan Buda'yı burada da görebilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihi Polonnaruwaya gezisinden sonra, Habarana'daki otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

10 Ağustos 2019 , Cumartesi Habarana - Dambulla - Matale - Kandy

Kahvaltının ardından, Dambulla'ya hareket. Yol üzerinde, egzotik sebze ve meyvelerin satıldığı renkli bir pazarda mola. Daha sonra, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Dambulla'ya varış. 160 metre yükseklikteki devasa bir kayanın içinde oyulmuş beş mabedi ile Sri Lanka'nın en büyük, en iyi korunmuş mağara tapınak kompleksi olan Dambulla, 'Altın Tapınak' olarak da andlandırılmakta. Anuradhapura'dan uzak, mağaralarda 14 yılını sürgünde geçiren Kral Walagamba tekrar tahtı ele geçirince, buraya adanın en görkemli kaya tapınaklarını yaptırmış. Dambulla Mağaraları 22 yüzyıldır Budistler için bir kutsal hac yeridir. Gezinin ardından, ülkenin en iyi baharatlarının üretildiği Matale'ye doğru yola devam. Matale'ye varmadan önce, Sri Lanka'nın çok eski sanatlarından olan 'Batik' için kullanılan kumaşların boyama tekniğini öğrenebileceğiniz bir atölye gezisi. Matale'de öğle yemeğinden sonra, tarçın, kakule, karabiber, kimyon, vanilya, karanfil gibi çeşitli baharatların, fıstıkların ve ayurvedik bitkilerin yetiştirildiği bir baharat bahçesi ziyareti. Gezinin ardından, Sri Lanka'nın ikinci büyük şehri ve Yüksek Topraklar'ın başkenti Kandy'ye doğru yola devam. Adanın kalbinde dağlarla çevrili bir alanda bulunan Kandy'ye varışı takiben otele yerleşme ve dinlenme. Akşamüstü, Sri Lanka'nın çeşitli dansların sergilendiği kültürel şovun izlemesi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

11 Ağustos 2019 , Pazar Kandy - Numara Eliya - Kandy

Kahvaltının ardından, Yüksek Topraklar'da seyahat ederek Sri Lanka'nın en önemli çay üretim merkezi olan Nuwara Eliya şehrine doğru yola çıkış. XIX. yüzyılın sonundan itibaren çayıyla anılan bir ülkeye dönüşmeye başlayan Seylan'da ilk deneysel çay bitkileri 1824 yılında Çin'den ve 1839 yılında Assam'dan getirilmiş. Kahvesiyle meşhur ülkede, 1870'lerde 'hemileia vastatrix' adlı bir mantar hastalığından dolayı kahve ağaçlarının neredeyse tümü tahrip olunca ticari çay üretimi yavaş yavaş başlamış. Nesillerden beri 'Ceylon Tea' Sri Lanka ekonomisinin belkemiğini oluşturarak, ülkenin kaderi için önemli bir rol oynamış. Bugün Çin, Hindistan, ve Kenya'dan sonra çay üretiminde dünyanın dördüncü büyük ülkesidir. 2000 metre yükseklikte yer alan Nuwara Eliya bölgesi, Sri Lanka'da en önemli çay üretim merkezi olup en kaliteli çayları yetiştirilmekte. Yol üzerinde bir çay plantasyonunda mola vererek, çay üretim fabrikası gezisi. Öğle yemeği için, serin ikliminin ve çevresindeki muhteşem doğanın sayesinde bir sayfiye yeri olan, Nuwara Eliya şehrine varış. Numara Eliya kırmızı telefon kulübeleri, golf sahası, Viktorya dönemi mimarisi binaları ile 'Küçük İngiltere' olarak da adlandırılmakta. Şehir turunun ardından, öğleden sonra Kandy'ye dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

12 Ağustos 2019 , Pazartesi Kandy - Pinnnawela - Kandy

Mahaweli Nehri üzerinde ve son kral Sri Wickrama Rajasinha tarafından 1807 yılında inşa edilmiş yapay bir gölün kıyısında bulunan Kandy'nin adı, tepe anlamına gelen ve Singala dilinde bir kelime olan 'Kanda' dan gelir. 1480 yılında kurulduğunda şehir, 'Kanda Uda Pas Rata' yani 'beş tepe üzerindeki saray' olarak biliniyordu. 1592 yılında Kandy Singala kralların başkenti olur. Krallar, Portekizliler'in ve Hollandalılar'ın geçici işgal dönemi hariç, 1815 yılında, Avrupa'nın sömürge yönetimi döneminde İngilizlerin Sri Wickrama Rajasinha'yı devirmelerine kadar bağımsızlıklarını muhafaza edebilirler. XIII. ya da XIV. yüzyıldan itibaren Kandy, Budizm'in iki büyük mezhebi olan Mahayana ve Theravada'nın merkezi olur. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Kandy şehir turu esnasında, 'puja' ayinlerinin yer aldığı saatlerde, ülkenin en kutsal mabetlerinden biri olan 'Sri Dalada Maligawa' yani 'diş tapınağı' nın gezisi. İnanışa göre, Buda'nın cesedi yakıldıktan sonra sol üst köpek dişi saklanmış. Kutsal emanet, Hindistan'da babasının krallığını kuşatan Hindu ordularından kaçan Orissalı Prenses Hemamali'nin saçında gizlenerek, 313 yılında Sri Lanka'ya kaçırılmış ve burada gizlenmiş. Sri Lanka'nın kültür, sanat ve el sanatları merkezi olan Kandy, 300 yıl süren sömürge döneminde, geleneksel sanatlarını şehrin elitinin himayesinde koruyabilmiş. Çarşı bölgesi, Sanat ve el sanatları merkezi gezme imkanı. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, fil yetimhanesi ile tanınan Pinnawela'ya doğru yolculuk. 1975 yılında kurulan ve dünyada tek olan bu 'Fil Koruma ve Eğitim Merkezi' nde, yerli ve yabancı fil uzmanlarının yardımıyla nesli tükenmekte olan fillerin yetiştirilmesi programı geliştirdi. Gezinin ardından otele dönüş. Yerel bir restoranda akşam yemeğinin ardından, süslenmiş filler, davul sesleri ve şarkılar eşliğindeki ateş ve dans gösterilerinden oluşan Esala Perahera Festivali'nin geçit törenlerini izleme. Geceleme otelde.

13 Ağustos 2019 , Salı Kandy - Madu Nehri - Beruwela

Sabah, adanın güneybatısına doğru yolculuk. Beruwela'nın hemen güneyinde, Hint Okyanusu'nun kıyısında bulunan deniz kaplumbağası yetiştirme, koruma ve rehabilitasyon merkezini ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, kendine özgü mangrov bitki örtüsünün görülebildiği Madu Nehri'nde Cinnamon Adası'na kadar bir tekne turu yapmak üzere hareket. Öğleden sonra, Beruwela'daki ve masmavi Hint Okyanusu'nun nefes kesen manzarasına hakim, Hindistan cevizi ağaçları ve tropikal bahçeleriyle çevrili otelimize yerleşme. Beruwela, uzun yürüyüşler yapabileceğiniz, muhteşem manzaralı, upuzun bir kumsala sahip. Denizden yararlanmak ve seyahatin yorgunluğunu atmak için günün kalan zamanı serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

14 Ağustos 2019 , Çarşamba Beruwela - Galle - Beruwela

Kahvaltının ardından, Beruwala'nin 70 kilometre güneyinde bulunan adanın en güzel sahil şehri Galle'yi keşfetmek üzere hareket. İlk olarak, bu bölgeye özgü, sopa üzerine çıkarak geleneksel yöntemlerle avlanan balıkçıların görülmesi. Akabinde Galle gezisi için yola devam. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, özel bir atmosfere sahip ve surlarla çevrili tarihi şehir, Sri Lanka'nın en iyi korunmuş sömürge kasabasıdır. XVI. yüzyılda Portekizliler tarafından kurulan Galle, XVIII. yüzyılda kaleyi ve şehri genişleten Hollandalılar döneminde altın çağını yaşamış. Galle, Avrupa mimari tarzı ve Güney Asya gelenekleri arasındaki etkileşimi gösteren Güney ve Güney-Doğu Asya'da Avrupalılar tarafından inşa edilen müstahkem şehirlerin en iyi örneğidir. İngilizler'in XIX. yüzyılda Kolombo limanı geliştirmesine dek Galle Sri Lanka'nın en önemli limanıydı. Galle limanından hala kauçuk, çay, ip, hindistan cevizi yağı ve hindistan cevizi lifi ihraç edilmekte. Galle'de öğle yemeği ve serbest zamanın ardından, otelimize dönüş. Günün geri kalan zamanı serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

15 Ağustos 2019 , Perşembe Beruwela - Kolombo - İstanbul

Kahvaltının ardından, Beruwala'dan yaklaşık bir saat mesafede bulunan başkent Kolombo'yu keşfetmek üzere hareket. Son hızla eski evlerin yerini alan gökdelenlerleriyle, sömürge dönemlerinden kalma mimarisiyle, gelişmekte olan karmakarışık bir şehir olan Kolombo'da şehir turu: Hareketli ticari merkez; rezidensyel Cinnamon Bahçeleri; İngilizlerin eski idari merkezi ve askeri garnizonu olan 'Fort'; Kolombo'nun ana pazarı olan meşhur Pettah mahallesi ve kuyumcuların bulunduğu 'Sea Street'; karmaşık taş oymaları ile Hindu tapınağı ve Gangaramaya Budist tapınağı görülecek yerler arasında. Yerel bir restoranda öğle yemeğin'den sonra, son alış verişleri yapabilmeniz için serbest zaman. Ardından, havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 20:20'de istanbul'a hareket

16 Ağustos 2019 , Cuma İstanbul

Saat 05:00'te İstanbul'a varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Negombo - (4 *) Jetwing Sea Hotel

Habarana - (5 *) Cinnamon Lodge
Kandy - (5 *) Earls Regency
Beruwala - (5 *) Cinnamon Bey

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim