• /
  • Turlar
  • /
  • Elmalıda Bağbozumu

Elmalıda Bağbozumu

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

1865 TL'den başlayan fiyatlarla
Akdeniz Kıyılarından Toroslara bir Yolculuk...


Gezilecek Ülke(ler)

Türkiye

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul ( Sabiha Gökçen Apt ) / Antalya ve Denizli/İstanbul ( Sabiha Gökçen Apt ) uçak biletleri;
1.,2. ve 3. gün akşam yemekleri;
1.,2. ,3. ve 4. gün öğle yemekleri;
Akşam yemeklerinde şarap, su, meşrubat ve kahve ikramı ;
Öğle yemeklerinde su, meşrubat ve kahve ikramı;
Tuba Otel'de geceleme ve kahvaltı;
Sagalassos Lodge & Spa da geceleme ve kahvaltı;
Sagalassos Lodge & Spa da hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
Rehberlik hizmetleri.
Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
Seyahat sigorta paketi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Ören yerleri girişi için müze kart;
Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Elmalı'da Bağbozumu Standart Paket
3 Gece / 4 Gün - Uçuşlar + 7 Yemek - İçecekler + Tüm Turlar dahil

Elmalıda Bağbozumu


Akdeniz Kıyıları'ndan Toroslar'a bir Yolculuk...

'Işık Diyarı' Likya, antik çağlardan beri Akdeniz Bölgesinde ki medeniyet kaynaklarından biri olmuştur. Antik Likya, Akdeniz Kıyıları'nın kuzeyinde, Karya ve Pamfilya'nın ortasındadır. Burada, M.Ö. 1.ci yüzyılın ortalarında, 23 kentin birleşmesiyle oluşan "Likya Birliği" tarihteki ilk demokratik birlik olup, günümüz demokratik sistemleri için de esin kaynağı olmuştur. Heredot Likyalılar hakkında şu saptamaları yapmış: ''Likyalılar'ın kökeni eski devirlerde Yunan olmayan halkın yaşadığı Girit'ti. Fakat hiç kimseye benzemeyen bir töreleri vardır. O da babaları yerine analarının adını kullanmalarıdır. Bir Likyalı'ya kim olduğunu sorun, size adını annesinin, anneannesinin, büyük anneannesinin ve daha büyük anneannesinin ismini söyleyerek cevap verir'. bu seyahatte Faselis ve Arikanda gibi, birliğin iki önemli şehrini keşfetme imkanı bulacaksınız, Antik Pisidia Bölgesi ise, Antalya'nın kuzeyindeki Toros Dağları'ndan bugünkü Burdur ve Isparta'nın il sınırlarını kapsayacak şekilde uzanarak Göller Bölgesi' nin bereketli topraklarına yayılmışdı. Toroslar'ın tepesindeki Elmalı kasabasının çevresindeki bağlar antik dönemlerden beri bilinir. Bu bağlarda bugün bile endemik üzüm türlerini görmek ve bunlarda oluşan şarapları tatmak mümkün. Bu seyahatte lezzetli şarapları ve bölgenin, damak zevkinizi okşayacak yemeklerini tadacağınız gibi Likya ve Pisidia'nın önemli Antik Kentleri' ni de keşfedeceğiniz.

Seyahatin 'Arkeolojik' gezilerinin fazla olması sizleri ürkütmesin, ayrıcalıklı bir keşif yolculuğu olduğu kadar, keyifli ve lezzetli bir seyahat olacağından hiç şüphemiz yok...

Turun Özellikleri

Seyahate Antalya'dan başlayıp Denizli'de bitirmek.
Faselis ve Arikanda Antik Kentlerini keşfetmek.
Çok az tanınan Likya üzüm bağlarının ve Elmalı'nın keşfi.
Kibyra ve Sagalassos'u gezme imkanı.
Eğirdir, Burdur ve Salda Gölleri'nde keyifli molalar.
Göllerin ve vadilerin muhteşem sonbahar renklerini seyredek keyifli bir seyahat.
Yerel mutfakların zenginliklerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

Tur Programı

19 Eylül 2019 , Perşembe Faselis, Arikanda, Elmalı

Sabah Türk Havayollarının, Sabiha Gökçen Havaaalanı'ndan 05:55 uçuşu ile hareket ve 07:10'da Antalya'ya varış. Karşılama ve Kemer yakınlarındaki Faselis Antik Kenti'ne doğru yola devam.İ.Ö. 333'de Büyük İskender'i altın taçla karşılamaları şehir tarihinin en renkli sayfalarından biridir. İskender'den sonra bir çok kere el değiştiren Faselis, İÖ. 167'de Likya Birliğine üye olup birlik sikkeleri basar. Bir süre komşu kent Olympos ile korsanların talanlarına maruz kalmasının ardından İ.Ö. 43'de Roma egemenliğine girer ki, bu dönem şehirde yeniden yapılanma Faselis Antik Kenti'nin Akdeniz'e uzanan küçük bir yarımada üzerinde İ.Ö. 7.y.y.'da Rodoslu kolonicilerin kurulduğu söylenir. Kuruluş efsanesinde kolonicilerin yöre halkının mısır ekmeği veya kurutulmuş balık önerilerine, arpa ekmeği ve tuzlu balık isteği ile cevap verildiği anlatılır. Coğrafi konumu önemli bir liman kenti olduğunu gösterir. Biri yarımadanın kuzeyinde diğeri kuzeydoğuda üçüncüsü ise güneybatı kıyısında yer alan üç limana sahiptir. Limanları, agoraları ve şehir sikkeleri üzerindeki gemi betimlemeleri Faselis'in ticari liman hüviyetini vurgular.
Gezi sonrası Finike'de öğle yemeği ve ardından Arikanda istikametinde yola devam. İlk yerleşimlerin MÖ.2000'lere ulaştığı bu antik kentle birlikte 'Işık Diyarı' Likya topraklarının kalbine girmiş oluyoruz. Denizden 800 mt. yüksekte, arkasını sarp kayalıklara vererek inşa edilen kentin son derece etkileyici bir görünümü vardır. Pax Romana'nın sağladığı huzur ortamında gelişen Arykanda 240 senesindeki Büyük Likya Deprem'inde çok yıkım görmüş fakat bundan sonra bile tüm Arap akınları ve haçlı istilasına rağmen yaşamaya devam etmiş. Kent 11'nci yüzyıldan itibaren Türkmenler'in hakimiyetine geçmiş. 1838 senesinde İngiliz gezgin Charle Fellows'un ziyaretiyle yeniden hatırlanan Arykanda'nın kazıları, 1971 senesinden itibaren, yaşamını Antik Likya'nın keşfine adayan Prof. Cevdet Bayburtlu başkanlığında Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi tarafından yürütülmüş. Bu Kentin etkileyici harabeleri arasında Tiyatro, Hamam, Gymnasium, Odeon, Agora gibi bir çok oldukça iyi korunmuş binayı görebileceğiniz gibi karşınıza çıkacak en ilginç yapılar ise Aykırıçay kaynağının bulunduğu yerdeki kayalığın üzerinde yapılmış olan su yolları ile şehrin tüm binalarının iki misli bir alanı kaplayan Nekropol'ü olacaktır. Arykanda'nın keşfinden sonra Elmalı'ya doğru hareket . Çok kısa bir yolculuktan sonra Elmalı'da, bağbozumundan sonra oluşan muhteşem renkleriyle, Likya Şarapları'nın Bağlarını gezip, şaraphanede yeni ürünlerin hazırlanışını gördükten sonra, bağevinde hazırlanan şarap tadımlı akşam yemeği. Geceleme Elmalı'da Tuba Otel'de.


20 Eylül 2019 , Cuma Elmalı - Kibyra Antik Kenti - Ağlasun

Sabah, kahvaltının ardından, Elmalı Arkeoloji Müzesi gezisi: Bu müzede elmalı hazinesinin olağanüstü güzellikteki sikkelerini ve civar kazılardan gelen, çok iyi korunmuş mezar odalarını görebilirsiniz. Ardından şehrin restore edilmiş arastasını ve Abdal Musa Türbesi'ni gezerek Batı Toroslar'ın bir cevheri olan Kibyra'ya hareket. Gölhisar'a varışta öğle yemeği. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Kibyra; Kabalis ve daha sonraki adlandırılmasıyla Kibyratis bölgesinin merkezidir. Kuzeyde Frigya, batıda Karya ve Likya, doğuda Pisidya ile çevrelenen bu bölge, antik dönemden günümüze güneydeki limanları iç bölgelere bağlayan bir kavşak konumundadır. Asia Eyaleti'nin önemli bir parçası olan kent, M.S. 23'de geçirdiği büyük depremle önemli ölçüde tahrip olmuşsa da, İmparator Tiberius'un yardımlarıyla tekrar imar edilmiş ve kent imparatora şükranlarını belirtmek için ismini 'Caiseria Cibyra' olarak değiştirmiştir. MÖ 43'de Likya bir Roma eyaleti olduğunda, daha önce Asia Eyaleti sınırlarında olan kentin, Likya Eyaleti'nin bir parçası haline gelmiş. Strabon; Kibyra'lıların Pisidya, Solym, Hellen ve Lidya dilleri olmak üzere dört dil kullandıklarını, demir işçiliği ve kakmacılıkta usta olduklarını aktarır. Ayrıca epigrafik ve arkeolojik araştırmalar, dericilik ve seramik üretiminde önemli bir merkez olduğunu ortaya çıkarmış. Geziden sonra, Ağlasun'a hareket ve varışta Sagalassos Lodge&Spa'ya yerleşme. Dinlenmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği hava durumuna göre lodge'un terasında veya restoranında.

21 Eylül 2019 , Cumartesi Sagalassos Antik Kenti, Eğirdir Gölü, Yazılı Kanyon

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik Kenti gezisi için otelden hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentte ki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis Binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Bu harika antik kenti keşfettikten sonra Eğirdir Gölü'ne doğru yola devam. Eğirdir, Göller Bölgesinin merkezi sayılır ve gelirken de göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek bu çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Göl kıyısındaki bir yerel lokantada öğle yemeği. Daha sonra, dağların arasından, harika manzaraları izleyerek Yazılı Kanyon'a doğru yola devam: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirden almakta. Kanyonun harika manzaralarını izlemek için bir yürüyüşün ardından Ağlasun'a dönüş Akşam yemeği hava durumuna göre lodge'un terasında veya restoranında.

22 Eylül 2019 , Pazar Burdur Arkeoloji Müzesi - Burdur Gölü - Salda Gölü - İstanbul

Sabah geç kahvaltı keyfi. Daha sonra, Salda Gölü'ne doğru yola çıkış. Yolda Burdur gezisi için bir mola. Tarihi şehir merkezinde kısa bir gezintinin ardından, Sagalassos ve Kibyra kazılarında bulunan heykel ve diğer kalıntıların sergilendiği, bir müzecilik harikası, Burdur Arkeoloji Müzesi gezisi. Gezinin ardından, önce Burdur Gölü kıyısını takip ederek Salda Gölü'ne varış. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars'ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların Okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfetme turu. Göl kıyısında öğle yemeği. Arzu edenler gölün berrak sularında yüzerek serinleyebilirler. Ardından Denizli, Çardak Havalimanı'ndan, saat 21:35 'te kalkan Pegasus Hava Yolları uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket. Saat 22:35 'de İstanbul'a varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Elmalı - (Özel Kategori) Tuba Otel

Burdur - (4 *) Sagalassos Lodge SPA

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim