• /
  • Turlar
  • /
  • Senegal Gambiya

Senegal Gambiya

-Gambiya -Senegal

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

3795 € - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla
Afrikanın köklerine yolculuk...


Gezilecek Ülke(ler)

Senegal, Gambiya

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Dakar/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
1. günden 9. güne kadar 9 akşam yemeği (Yılbaşı Gala Yemeği içkiler dahil);
1. günden 8. güne kadar 8 öğle yemeği;
Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
Havaalanı vergileri;
Rehberlik hizmetleri;
Seyahat sigorta paketi**

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücretleri.

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Senegal Gambiya Standart Paket
9 Gece / 9 Gün - Uçuşlar + 17 Yemek + Yılbaşı gala Yemeği - Tüm Turlar dahil

Senegal Gambiya


Afrika'nın köklerine yolculuk...

Kültürün ve doğal güzelliğin harmanlandığı Senegal, son yıllarda Afrika kıtasının yükselen bir ülkesi haline geldi. Batı Afrika'nın en ucundaki renkli başkent Dakar; kolonyal görkemi, kültürü ve doğasıyla melez bir atmosfer sunan Saint-Louis; bir doğal hazine olan Pembe Göl; ekosistemleriyle Djoudj Milli Parkı ve mangrovların geliştiği Saloum Nehri'nin Deltası; kıyılarında hareketli bir yaşamın sürdüğü nehirler; deniz kabuklarından oluşan ilginç adalar; kutsal şehir Touba; sakin bir halk; Goree Adası'na götürülüp ülkelerinden koparılarak, zorla Amerika'ya doğru yola çıkarılan kölelerin hüzünlü hikayeleri... Okyanusun vahşi sahilleri ve baobab ağaçlarına baktıkça, Afrika'da olduğunuzu her an hatırlayacağınız bir ülke olan Senegal ve ortasında, kalbine saplanmış bir ok gibi, adını aldığı Gambiya ırmağı boyunca yerleşmiş olan, sub-tropikal iklimi ile güzel doğasına hayran olacağınız, geçmiş yılların ünlü dizisi 'Kökler'in kahramanı olan Kunta Kinte'nin ülkesi Gambiya'yı tanıdığınızda Batı Afrika'nın başka bir yüzünü keşfetmenin hazzını duyacaksınız. Misafirperverlik anlamına gelen 'Teranga' ülkesi olarak andlandırılan Senegal ve Gambiya'da, her zamanki gibi müthiş bir yolculuk sizleri bekliyor...

Turun Özellikleri

Ülkemizde kışa girerken Senegal'in okyanus kıyılarının harika ikliminde güneşlenip, denize girerek, Afrika'nın iki ilginç ülkesinin sahil bölgelerinin yanı sıra iç kesimlerini ve yerli halkın yaşantısını keşfetme imkanı.
Seyahat programı, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Goree Adası, Djoudj Milli Parkı, Saint Louis ve Saloum Deltası'nı içermekte;
Konaklamalar özel konumlu, seçkin otellerde;
Deniz kenarında seyahatin yorgunluğunu atabileceğiniz Lamantin, Senegal sahillerinin en güzel otellerinden biri. Otelin bulunduğu Sally ise son yıllarda çok gelişen bir turizm merkezi.
Senegal'e özgü dans gösterileri eşliğinde Yılbaşı Gala yemeği;
Afrikanın ruhunu hissedeceğiniz, sıradışı bir yolculuk ve unutulmaz bir yılbaşı.

Tur Programı

28 Aralık 2019 , Cumartesi

27 Aralık Cuma günü saat 22:00'da İstanbul Havalimanı'nda buluşma.

29 Aralık 2019 , Pazar İstanbul - Dakar - Goree Adası - Dakar

Türk Hava Yolları ile saat 00:55'te hareketle 07:45'te, yerli Wolof dilinde misafirperverlik anlamına gelen ve çok yüksek bir değer taşıyan 'Teranga' ülkesi olarak nitelendirilen Senegal'e varış. Karşılamadan sonra, Afrika'nın en batı uçtaki Cap Vert (yeşil burun) Yarımadası'na kurulu olan ülkenin başkenti Dakar'ın limanına transfer. Başkentin 4 kilometre açığında ve gemi ile 20 dakika mesafede bulunan, Afrika kıyılarının önemli köle ticareti merkezlerinden biri olan meşhur Gore Adası'na hareket: XIX. yüzyılın başlarında köle ticaretinin yasaklanması ve 27 Nisan 1848'de Senegal'de köleliğin kaldırılmasına kadar, XVI.-XIX. yüzyıllar arasında bu ada çok aktif bir köle ticareti merkeziydi. 1444 yılında Portekizliler tarafından keşfedilen ada, denizciler için birçok avantaja sahipti. Anakaraya yakın, güvenli ve savunması kolay bir yerdi. Hollanda, Senegal'in Gore Adası'nda köle üssü kurmuştu. Ada, 1677'de Fransa Kralı adına ele geçirilir. 1785'de ise Senegal valisi Şövalye de Boufflers ikametini Saint Louis'den Gore'ye taşır. Gore Adası ve gelişen Amerikan ekonomisi refahlarını, buradaki köle ticaretine borçludurlar. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ada hüzünlü geçmişine rağmen büyüleyici manzaralar sergilemekte. Ada gezisi esnasında Amerika'ya gönderilmek üzere toplatılan kölelerin bekletildiği 'Maison des Esclaves' adlı Köle Evi'ni ziyaret. 1857'de kurulan ve faaliyetleri hızla ilerleyen Dakar 1875'te, Gore yerine bir ilçe merkezi haline gelir. 1902 yılında Fransız Batı Afrikası'nın (AOF) başkenti olan Dakar, 1939'a kadar Siyah Afrika'daki tek gerçek Fransız şehriydi. 1866'da Brezilya hattı yolcu gemileri için ilk liman tesisleri açılır. 01 Haziran 1925'te ise Aeropostale (Uçak Postaları Şirketi) ilk Toulouse-Dakar seferini gerçekleştirdi. 1914'te Blaise Diagne, Fransız meclisine giren ilk Senegal'li vekil olmuş. 1945'te Fransa meclisinde milletvekili olan Leopold Sedar Senghor, Haziran 1960 yılında bağımsızlığını kazanan senegal'in ilk başkanı seçildi. Dakar bir zamanlar, dünyaca ünlü Paris-Dakar Rallisi'nin bitiş noktası olarak tanınıyordu. Goree gezisi ve öğle yemeğinin ardından, hem geleneksel hem modern bir yaşam tarzı sergileyen başkenti keşfetmek üzere Dakar'a dönüş. Şehrin en önemli mimari yapıları olan Bağımsızlık Meydanı, Afrika Anısı Katedrali, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Büyük Cami ve tarihi merkez tren garının görülmesinden sonra büyük Soumbedioune zanaatkarlar çarşısının yanı sıra Senegal ile Batı Afrika tarihine ve kültürüne ışık tutan, tarihi ve modern harika sanat eserlerinin sergilendiği Theodore Monod Afrika Sanatları Müzesi ziyaretleri. Mamelles tepesindeki Afrika Rönesans Anıtı'nın görülmesi. Akşam yemeği şehre hakim bir konumda bulunan ve okyanus manzarasını seyredebileceğiniz yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

30 Aralık 2019 , Pazartesi Dakar - Retba Gölü - Saint Louis

Sabah, Dakar'dan 35 kilometre mesafede bulunan ve bölgenin en önemli tuz kaynağı olan Retba Gölü'ne hareket. Çalılık ve kum tepeleri ile çevrili göl öğle saatlerinde pembe ve alacakaranlık olunca mor bir renk aldığı için 'Lac Rose' yani Pembe Göl olarak adlandırılmakta. Tuz üretilen gölün renginin pembe olmasının asıl nedeni, içinde yaşayan mikroskobik yosunlar (Dunaliella Salina) ve mikroorganizmaların güneş enerjisi kullanarak kırmızı pigment üretmesi. Tuz üretimi için sadece insan gücü kullanılmakta. Litre başına 380 gram tuz ile, dünyanın üçüncü yüksek tuz orana sahip gölü olan Lac Rose bir zamanlar Paris-Dakar rallisinin de son etabıydı. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Senegal'ın kuzeyinde, Senegal-Moritanya sınırını oluşturan Senegal Nehri'nin denize döküldüğü yerde ve okyanusun, çölün ve Sahel bölgesinin kenarında bulunan Saint Louis (Wolof dilinde 'Ndar') şehrine doğru yola devam. 1659 yılında Senegal Nehri'nin ağzında stratejik bir konumda kurulan sahil şehri, 1673-1902 yılları arasında Senegal'in, 1895-1902 yılları arasında Fransız Batı Afrikası'nın (AOF) ilk sömürge başkentiydi. AOF, Batı Afrika'daki sekiz Fransız bölgesinden oluşan bir federasyondu (Fildişi Sahili, günümüzde Benin olan Dahomey, Gine, günümüzde Burkina Faso olan Yukarı Volta, Moritanya, Nijer, Senegal ve günümüzde Mali olan Fransız Sudan). Köle ticareti yapan Avrupa gemilerinin, kaşiflerin ve Jean Mermoz ile Aeropostale'in ünlü uğrak yeri olan şehir, prestijli sömürge döneminden kalma önemli izler taşımakta. Şehrin caz festivali ve çeşitli sanatsal faaliyetleriyle bugünü de en az geçmişi kadar çok kültürlüdür. İlk başta şehir, coğrafi olarak Senegal Nehri'ndeki bir adayla sınırlıydı. Adanın ortasında inşa edilen kalenin güneyinde Hıristiyan mahalleleri, kuzeyinde ise Müslüman mahalleleri kalenin dışındaki alanlarda gelişerek şehir büyümüş. Saint Louis'ye varışı takiben Kuzeyde bulunan ve Saint Louis'yi denizden ayıran 'Langue de Barbarie' yarımadasında Guet Ndar balıkçı semtinin ve balık ağlarıyla örtülü balıkçıların birçok mezarının bulunduğu ilginç mezarlığın gezilmesi. Ardından, Saint Louis adasının kalbindeki otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

31 Aralık 2019 , Salı Saint Louis - Djoudj Milli Parkı - Saint Louis

Kahvaltının ardından, dünyanın en önemli kuş cennetlerinden biri kabul edilen, Saint Louis şehrine 60 kilometre uzaklıkta ve küçük bir kısmı da Moritanya'da bulunan Djoudj Milli Parkı gezisi. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan 16 bin hektar büyüklüğündeki parkın, her yıl 395 türden yaklaşık 3 milyon kuşa ev sahipliği yaptığı ifade ediliyor. 1.770 kilometre uzunluğundaki Senegal Nehri'nin Djoudj kolu üzerinde bulunan su kanalları, dereler, göller ve yoğun sazlıklardan oluşan park, kışın başlamasıyla Avrupa'dan güneye göç eden kuşların, Sahra Çölü'nü geçtikten sonraki ilk duraklarıdır. Kuşların beslenmesi için gerekli balık, böcek gibi besin kaynaklarının bolca bulunması ve korunma altına alınmış bu park kuşlar için hem barınma hemde üreme için son derece güvenli bir sulak alandır. Piroglarla ornitoloji uzmanı eşliğinde gezeceğiniz ve kaçırılmaması gereken muhteşem bir gösteri sunan parkta binlerce pelikanın yanı sıra, ördek, karabatak, akbaba, sumru ve balıkçıl çeşitleri, jakana, marabut, kara leylek, sorguçlu kuşlar ve daha birçok kuş çeşidi görebilirsiniz. Djoudj Milli Parkı'nda ayrıca çeşitli türdeki memeliler, Nil timsahı gibi sürüngenler, çakal, maymun, sırtlan, yaban domuzu ve ceylan da bulunuyor. Saint Louis dönüş yolunda mango ağaçlarının gölgesinde öğle yemeği. Akabinde, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan, ilk bakışta Fransız etkisinin hissedildiği sömürge döneminden kalma Saint Louis adasının yürüyerek ve fayton ile keşfi. Senegal Nehri üzerinde, 1865 yılında dubalı bir köprü inşa edilir; yerine 1897 yılında, yani 32 yıl sonra metal, sabit bir köprü tamamlanıp hizmete girer. 507 metre uzunluğundaki Faidherbe köprüsü, adayı anakaradaki 'Sor' semtine bağlamakta. Şehir, ahşap balkonları ve ferforje korkuluklarıyla birçok iyi korunmuş sömürge dönemi ev ve farklı binaya sahip. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

1 Ocak 2020 , Çarşamba Saint Louis - Touba - Kaolack - Saloum Deltası

Sabah, deniz kıyısını terk ederek Senegal'in iç kesimerine doğru yolculuk. Yol üzerinde bulunan ve Senegal'de İslam dini için önemli bir merkez olan, 1883 yılında kurucusu, Müridi tarikatı Şeyhi Ahmadou Bamba'nın şehri olarak da bilinen Touba'ya varış. Ahmadou Bamba'nın 1886'da, Kur'an-ı Kerim'de adı geçen cennetteki Tuba ağacından esinlenerek büyük bir ağaç etrafına kurduğu Touba/tuba, yani 'saadet' şehir o günden bu yana Senegal'deki Müslümanlar tarafından kutsal kabul edilmekte. Batılıların misyonerlik faaliyetlerine direnen Ahmadou Bamba 1895-1902 yılları arasında Gabon'a ve daha sonra da 1903-1907 yılları arasında Moritanya'ya sürgüne gönderilmiş. Bu süreçte Müridi tarikatında ciddi bir artış olmuş. Sonunda Şeyh Ahmadou Bamba'yı serbest bırakıp kutsal bir adam olarak kabul eden Fransa, kendisine 'Legion d'Honneur' yani Şeref Nişanı vermiş. Senegal'de huzurun ve hoşgörü ortamının, Şeyh Ahmadou Bamba'nın yaydığı İslam anlayışı ile sufizm öğretilerinden kaynaklandığı belirtilmekte. İnanç özgürlüğünün devlet garantisi altında olduğu Senegal'de halkın yüzde 95'i Müslümandır. Hıristiyanlar ise azınlıkta olup. Senegal'in ilk devlet başkanı Sedar Senghor, bir Hıristiyan idi. Bamba'nın temellerini attığı ve Şeyh Muhammed Fadel tarafından 1963'te tamamlanan, Şeyh Ahmadou Bamba'nın türbesinin barındırdığı Touba Camii Batı Afrika'nın en büyük camilerinden biridir. Touba ayrica kahvesi (Cafe Touba) ile ünlüdür. Özellikle Müridiler tarafından tüketilen kahve Gine biberi ve karanfille tatlandırılan bir içecektir. Gezinin ardından, Senegal'in diğer önemli bir şehri olan Kaolak'a doğru yola devam. Bir kavşak noktasında blulunan ve Kaoloack bölgesinin idari merkezi olan Kaolack Saloum Nehri'nin kuzey kıyısında yer almakta. Bölge, Senegal'in ana yer fıstığı ticareti ve işleme merkezidir. Senegal ekonomisi genellikle tarıma dayandığı için, ekili alanların önemli bir bölümü yerfıstığına ayrılmış. Ülkenin en gelişmiş sanayileri yerfıstığı yağı işleme ve balık konserveciliğidir. Öğle yemeğinden sonra, ülkedeki en önemlileri pazarlardan biri olan merkez pazarı ile şehirde gezi. Daha sonra, Sine-Saloum bölgesine hareket. Baobab, kapok, begonvil, palmiye, defne, ateş ağaçları ile çevrili, doğanın içinde yer alan otelimize yerleşme. Akşam, otelin güzel ortamında yılbaşı gala yemeği. Geceleme otelde.

2 Ocak 2020 , Perşembe Saloum Deltası

250 kilometre uzunluğundaki Saloum Nehri, Saloum ya da Sine-Saloum Deltası diye adlandırılan ve 180.000 hektarlık bir alanı kapsayan büyük bir delta oluşarak Atlas Okyanusu'na açılır. Saloum Deltası Milli Parkı ise, deltanın 76.000 hektarlık bölümünü kaplamaktadır. Delta, okyanus gelgitlerine maruz kalan, 'bolong' olarak adlandırılan ve bir labirent andıran iki binden fazla hafif tuzlu nehir kolundan oluşmakta. Saloum Deltası'nın kuzeyinde, nehrin kolları denizle birleşince birçok balık türünün üreme yerini oluşturmuş. Afrika'daki en zengin ekosistemlerden birine ev sahipliği yapan, ağaç ve bitki topluluklarından oluşan mangrov ormanlarıyla kaplı 200 ada ve adacığın bulunduğu bu delta UNESCO tarafından Dünya Biyosfer Rezerv Alanı ilan edilerek koruma altına alınmış. Deltada yabani istiridye, karides ve yengeç gibi bol deniz ürünleri bulunmakta. Dinlenmenin ardından, sabah Sine ve Saloum nehirleri birleştiği inanılmaz güzellikteki Saloum bölgesinin güneyini keşfetmek üzere piroglar ile deltanın el değmemiş doğasında bir gezi. Öğle yemeği için Saloum'un kollarından biri olan Bandiala kenarındaki otelimize dönüş. Öğleden sonra ise, civar köylerin keşfi. Senegal karışık bir etnik yapıya sahip. Nüfusu çoğunluğunu teşkil eden Woloflardan, sonra azalan sırayla Sererlerden, Peullerden (Fulaniler), Diolalardan, Mandingolardan ve birçok küçük etnik gruptan oluşmakta. Deltanın bazı adalarında değişik etnik gruplar mükemmel bir uyum ve dayanışma içinde birarada yaşarlar. Ülkenin resmi dili Fransızcadır fakat her grubun kendi lehçesi vardır. Çoğu insan Senegal'in en yaygın lehçesi olan Wolof'un yanı sıra Fulani ve Mandingo lehçeleri konuşur. Gezinin ardından otele dönüş ve dinlenme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3 Ocak 2020 , Cuma Saloum Deltası - Gambiya /Banjul - Bakau

Sabah, Senegal'ın Saloum ile Casamance bölgelerinin arasında kalan ve bu ülkenin 300 kilometre içerisine kadar, 11.295 km2 bir anklav halinde ilerleyerek Atlas Okyanusu'na ulaşan Gambia'ya hareket. Gambiya, aynı isimdeki nehrin kıyıları boyunca uzanan dar bir ülkedir. 700 yılında yöre halkı tarafından, Senegal ve Gambiya'yı kapsayan Gana Krallığı kurulur. 1000 yılında, 'Tukulor' (Toucouleur) kabilesi, Senegal'i ve Gambiya'yı ele geçirir. 1200-1400 yılları arasında kabileler birleşir ve Jolof Kabile Devletini kurarlar. 1440 yılında Gambiya Körfezi'ne giren Portekizli denizciler, Gambiya Nehri boyunca ticaret kolonileri kurmuşlar. 1549 yılında, Portekizlilerin adadaki sömürgeci politikaları sonucunda Jolof Devleti yıkılır. 1588'de ise, Hollanda, Gambiya'da köle üssü kurar. 1677'de Fransa Gambiya'yı Hollanda'dan alır. 1756 yılında İngiltere ile Fransa arasında Yedi Yıl Savaşları başlar ve savaşı kazanan İngiltere, Gambiya'yı ele geçirerek bölgeye 'Senegambia' adını verir. 1895 yılında, Gambiya, İngiltere'nin kolonisi haline gelir. 1965 yılında, Dawda Jawara Gambiya'nın bağımsızlığını ilan eder ve başkanı olur. 1970'de, yapılan referandum sonrasında ülkede cumhuriyet ilan edilir. 1982 yılında kurulan Senegal ile Gambiya arasında Senegambia konfederasyonu, 1989'da çökmü ve. 1996 yılında yeni anayasa ilan edilerek çok partili seçim sistemine geçilmiş. Fransızca konuşulan Moritanya ve Senegal'in aksine bu ülkede ingilizce konuşulmakta. Gambiya'da en kalabalık etnik grup nüfusun yaklaşık % 40'ını oluşturan Mandingolardır. Maden açısından fakir olan Gambiya'nın ekonomisi daha çok tarıma ve balıkçılığa dayanıp ormanlardan da yararlanılmaktadır. Karang-Amdallai sınır kapısını geçtikten sonra, Barra'dan, Gambia Nehri'nin ağızını, yaklaşık yarım saat süren bir feribot seferiyle geçerek XIX. yüzyıllın başında köleliğe karşı savaşmak için İngilizler tarafından St Mary Adası'nda kurulan, Gambiya Nehri'nin Atlas Okyanusu'na kavuştuğu noktada bulunan Banjul'a varış. Öğle yemeğinden sonra, Batı Afrika'nın en küçük başkentinin keşfi. 1985 yılında tarihi bir sömürge binasında ziyarete açılan ve ülkenin tarihine ve kültürel özelliklerine ışık tutan Gambiya Ulusal Müzesi gezisi. Ardından şehrin kalbi olan ve yerel pazar deneyimi yaşayabileceğiniz hareketli Albert Pazarı gezisi. Daha sonra, Gambiya'nın en güzel sahil bölgesi olan Cape Point burnunda bulunan Bakau'ya hareket. Atlas Okyanusu'nun kıyısında dinlenmek üzere otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4 Ocak 2020 , Cumartesi Bakau - Gambia Nehri - Bakau

Gine'deki Fouta-Djalon dağlık bölgesinde doğan 1.120 km uzunluğundaki Gambia nehri, Senegal'in doğusundan geçerek Gambiya'ya ulaştıktan sonra derin bir haliçle okyanusa açılır. Bütün Afrika'nın, Atlantik kıyısındaki açık deniz gemilerinin sokulabildiği ve ulaşıma en uygun akarsuyu olan Gambia nehri, genişliği yaklaşık 3.5-15 kilometre arasında değişen 50 kilometre uzunluğunda bir haliçle okyanusa açılır. Nehir yüzyıllardan beri Batı Afrika'nın iç kısımlarına ulaşabilmek için elverişli bir yol oluşturmuş. Gros tonilatosu 3000'e kadar olan gemiler kıyıdan 241 kilometreye kadar içerideki Kuntaur'a, küçük gemiler ise 280 kilometre içerideki George Town'a kadar girebilmekte. Gambiya'nın hayat kaynağı olan nehir, ulaşım, balık avı ve de kenarlarındaki verimli toprakların sulamasında önemli rol oynamakta. Gambiya nehri ayrıca Afrika'nın iç kısımlarıyla ilk ticari bağlantıyı oluşturup esir ticaretinde büyük bir rol oynamıştı. Günün büyük bir bölümünde, köle ticareti trajedisinin ve özgürlük zaferinin konu alındığı Alex Haley'nin bestseller kitabı ve efsane TV dizisi 'Kökler' in baş şahsiyeti (1767 yılında, Afrika'dan köle tüccarları tarafından kaçırılıp, Amerika'da köle olarak satılan) Kunta Kinte'nin izinde bir yolculuk yapıcağız. Bizi tipik 'Mandingo' köylerinden geçirerek Gambiya nehrin içersine doğru götürecek olan tekne gezisi sırasında, önce Fransızların Gambiya'dan çekilmeden önce bir ticaret kontuarı olan Albreda'ya uğrayıp oradan da kısa bir yürüyüşle hikayenin başladığı, Kunta Kinte'nin doğum yeri ve Haley'nin dedelerinin evinin bulunduğu söylenen Juffureh köyüne gidilerek buradaki yerel müzenin gezisi. Daha sonra da, kölelerin toplanma kalesinin bulunduğu, ismini İngiliz Kralı II. James'ten almış olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan James Island adası ziyareti. Öğle yemeği için Bakau'ya dönüş. Otele dönmeden önce Bakau balıkçı limanının gezilmesi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5 Ocak 2020 , Pazar Bakau - Senegal - Joal Fadiouth - Saly

Kahvaltının ardından, Gambiya'nın iç kesimlerine doğru yola çıkış. Gambiya nehri üzerinde 50 yıldır inşaatı gündemde olan ve sonunda hayata geçirilen Senegal ile Gambiya arasındaki 942 metre uzunluğunda, 12 metre genişliğindeki köprüden geçerek Senegal'e geri dönüş. Aynı zamanda Farafenni Köprüsü olarak da bilinen Senegambia köprüsü, kuzey ve güney Gambiya'yı birbirine bağlayan Trans-Gambiya otoyolunun bir parçası olup, Senegal'in Gambiya tarafından bölünen iki yakasını birbirine bağlamakta. Tamamı Gambiya toprakları üzerinde bulunan köprü, başkent Dakar gibi Senegal'in kuzeyindeki ticari merkezler ile güneydeki Ziguinchor gibi verimli tarım alanları arasındaki bağlantıyı kolaylaştırmakta. Toubacouta civarında öğle yemeğinin ardından, Saloum deltasının hemen kuzeyinde bulunan Joal ve Fadiouth sıradışı gezisi için yola devam. Anakarada yer alan Joal kasabası eski cumhurbaşkanı, akademisyen, şair ve bir Hıristiyan olan Leopold Sedar Senghor'un 1906 yılında doğduğu yerdir. Senghor, saygın bir lider olarak bütün Senegal halkının sevgisini kazanmış. Joal'ın karşısındaki ve nüfusun çoğu Hıristiyan olan Fadiouth, zemini deniz kabuklarından oluşan yapay bir adadır. Uzun, dar ve tahtalardan yapılmış bir yaya köprüsünden ulaşılan Fadiouth adasının hemen başında bulunan diğer adanın üzerinde, ülkedeki dini hoşgörüyü simgeleyen ve Hıristiyanlar ile Müslümanlar için iki bölümüm olduğu, yine deniz kabuklarından yapılmış şaşırtıcı bir mezarlık bulunmakta. Gezinin ardından, Senegal'ın ulusal ağacı ve kutsal kabul edilen dev gövdeli baobab ağaçlarının sıkça görülebildiği bölgeden geçerek uçsuz bucaksız kumsalları ile Petite Cote bölgesindeki meşhur Saly tatil merkezine doğru yola devam. Renkli Mbour limanının görülmesinden sonra, Senegal'in gözde tatil beldesi olan Saly Portudal'daki ve Senegal'e özgü bir mimari ve dekorsyon geleneği taşıyan otele iki gece geçirmek üzere yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6 Ocak 2020 , Pazartesi Saly

Otelde tam gün serbest. Atlas okyanusu'nun sularında yüzebilir, dinlenebilir, cevreyi gezebilir veya isteyenler daha önceden rezervasyon yaparak açık deniz balık avına çıkabilirler. Öğle yemeği serbest. Akşam yemeği otelde.

7 Ocak 2020 , Salı Saly - Dakar - İstanbul

Havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 06:55'te hareketle saat 18:55'te İstanbul'a varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Dakar - (4 *) Novotel Dakar

St. Louis - (Özel Kategori) Boutique Hotel La Residence
Saloum Deltası - (4 *) Hotel Les Paletuviers
Banjul - (5 *) Hotel Ocean Bay
Saly - (5 *) Hotel Lamantin

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim