• /
  • Turlar
  • /
  • San Franciscodan Los Angelesa

San Franciscodan Los Angelesa

-Amerika Birleşik Devletleri

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

4535 $ - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla
Yosemiteden Grand Canyona Western Manzaraları


Gezilecek Ülke(ler)

U.S.A

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

13 gece belirtilen veya benzeri otellerde oda kahvaltı konaklama
Geliş günü ve dönüş günü Havaalanı-Otel-Havaalanı transferleri,
Programda belirtilen turlar,
3.,4.,7.,8.,10.,12. ve 13.gün toplam 7 akşam yemeği
11 öğle yemeği (1., 6.ve 14.gün hariç)
Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
İngilizce şoförlük ve rehberlik hizmetleri;
Kişi sayısına göre 7-14 kişilik lüks araçla transferler ve turlar
Seyahat sigorta paketi*

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak biletleri
Programda belirtilmeyen geziler;
Programda belirtilmeyen yemekler
Yemeklerde alınan içecekler
Tur rehberi bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücretleri;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

San Francisco'dan Los Angeles'a Superior Paket
13 gece / 14 gün + 18 yemek + Tüm turlar dahil.

San Franciscodan Los Angelesa


Yosemite'den Grand Canyon'a Western Manzaraları

Batı Amerika, Amerika'nın belki de gezilecek en güzel bölgesi. Pasifik'in kıyısındaki okyanus kokulu kentler; özgürlükçü San Francisco ve sinemanın dünya başkenti Los Angeles'ın arasında çölün ortasında yalnızca paranın konuştuğu Las Vegas. Yolculuk boyunca tozlu yollardan, nehirlerden, çöllerden, vadilerden ve kanyonlardan geçerek Vahşi Batı'nın, kumarhanelerin, barların, dans kulüplerinin, manifestoların, edebiyatın ve sinemanın dramatik manzaraları. Kulaktan kulağa yayılan efsaneleri ile keşif, muhafaza ve yok oluşta kendini bulan Batı Amerika'nın büyük hikayesi.

Turun Özellikleri

Küçük bir grupla Amerika Birleşik Devletlerinin batısında rahat tempolu bir yolculuk,
San Francisco'da şehir merkezinde konaklama
Mammoth Lakes'de dağ otelinde konaklama
Ulusal Park gezileri: Yosemite, Death Valley, Valley of Fire, Bryce, Zion ve Grand Canyon
Monument Valley'de arazi araçlarıyla gezi
Las Vegas'da casino'ların ve otellerin olduğu Strip Bölgesi'nde konaklama.
İngilizce rehberlik hizmetiyle garanti deparlıdır.

Tur Programı

3 Ağustos 2019 , Cumartesi San Francisco

Hoşgörü ve farklılıkların kenti San Francisco'ya varış. Karşılama ve otele transfer.

4 Ağustos 2019 , Pazar San Francisco

Sabah kahvaltıdan sonra şehir gezisi. 1848'de başlayan Kaliforniya Altına Hücum döneminde çok hızlı büyüyen San Francisco, kısa sürede Batı Kıyısı'nın en büyük şehri konumuna ulaştı. 1906 yılında meydana gelen yıkıcı deprem ve yangınlarla ağır hasar alan şehir, kısa sürede tekrar inşa edildi. II. Dünya Savaşı'ndan sonra; görevdeki askerlerin dönüşü, büyük göç dalgası, bölgedeki liberalcilik akımı ve diğer faktörlerle tekrar büyüdü. Gelişen hippi akımı, gay hakları hareketi ile San Francisco, Birleşik Devletler içerisinde liberalizmin adeta kalesi durumuna gelen San Francisco; günümüzde uluslararası finans, ulaşım ve kültür merkezidir. Şehir ayrıca yaz sisleri, dik kayaları, ilginç tramvay sistemi, Çin mahalleleri ve içlerinde Golden Gate Köprüsü'nü de bulunduran modern ve Viktorya Mimarisi ile ünlüdür. Şehir merkezinde başlayacak tur, Union Sqaure, Çin Mahallesi, Nob ve Rus Tepeleriyle devam ederek etkileyici Viktoria stili evleri, İkiz Tepeler'i ve olağan üstü manzaralarıyla Pasifik Tepeleri, efsanevi Golden Gate köprüsü ve denizaslanlarıyla balıkçı rıhtımında son buluyor. Çin Mahallesinde öğle yemeğinin ardından serbest zaman. Konaklama otelde.

5 Ağustos 2019 , Pazartesi San Francisco - Monterey - Carmel - Merced

Sabah, Pasifik kıyısına doğru yola çıkış. Carmel, geçen yüzyıldan beri sanatçıların ziyaret ettiği büyüleyici bir sahil beldesi. Şehrin eski belediye başkanlarından biri Clint Eastwood'du. Pebble Beach Golf Kulübü'nün bulunduğu, golf sahalarının yanındaki muhteşem villaların ortasında okyanusu özleyen, ünlü 17-Mile Drive'dan Monterey'e doğru devam. Monterey yarımadasının ziyareti. Pelikanlar, karabataklar ve fok balıkların evi olarak bilinen Seal & Bird Rocks'da mola. Monterey'deki güzel balıkçı köyü, John Steinbeck'in 'Sardalye Sokağı' romanında ölümsüzleştirdiği şirin balıkçı köyü günümüzde butikler, restoranlar ve balıkçı iskelesindeki deniz mahsulleri büfeleriyle özellikle yemeğe gelen ziyaretçilerle dolu popüler bir yerdir. Monterey'de öğle yemeğinden sonra serbest zaman. Ardından Merced bölgesine doğru devam. Akşam yemeği ve geceleme.

6 Ağustos 2019 , Salı Merced - Yosemite Ulusal Parkı - Mammoth Lakes

Sabah kahvaltıdan sonra Yosemite Ulusal Parkı'na hareket. Buzulların şekillendirdiği vadilerin oluşturduğu muhteşem manzarası ile Yosemite Ulusal Parkı, şelaleleri ve granit zirveleriyle, her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce yürüyüşçüyü ve dağcıları çekmektedir. Park, yüzlerce kuş ve memeli türünün yanı sıra dev sekoya ormanlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Öğlen parkın içinde piknik zamanı. Panoramik Tioga Yoluyla, parktan batıdan doğuya geçerek California'daki en ünlü kayak merkezi olan Mammoth Gölü'ne varış. Akşam yemeği ve geceleme. ( Tioga Geçidi, kar nedeniyle kapanırsa Bakersfield bölgesinde konaklanacak).

7 Ağustos 2019 , Çarşamba Mammoth Lakes - Death Valley - Las Vegas

Sabah, Ölüm Vadisi'ni geçmek için hareket. Sonsuz gibi görünen çöl, geniş vadiler, zirveler, kendine özgü flora ve faunası ile farklı ve bilinmeyen bir dünyaya giriş. Tuz denizleri, kum tepeleri ve vadileri, kaktüs tarlaları ve palmiye ormanlar ve rüzgarla aşınan kanyonlar. Furnace Creek'te öğle yemeği ve Zabriskie noktasında mola. Bu noktada gözün gördüğü kaya erozyonu ile oluşmuş güzellikler. İsmini 20'nci yüzyıl başında Pasifik Yakası Boraks şirketi genel müdürü Christian Brevoort Zabriskie'den alan bu altın sarısı girintili çıkıntılı kayalar, Antonioni'nin aynı adlı filmine dekor, Pink Floyd'un müziğine esin, U2'nin Joshua Tree albümüne kapak ve pek çok filme plato olmuş. Çölün ıssızlığı ve sonsuzluğundan rüya şehir dünyanın kumar başkenti Las Vegas'a yolculuk. İçinde konsantre edilmiş Paris'i, minyatür bir New York'u, bir Mısır piramidini, tropikal ormanları ve hatta gondollarıyla Venedik'i unutmayan, sadece ve sadece para sesinin duyulabildiği sürrealist şehir'e varış ve serbest zaman.

8 Ağustos 2019 , Perşembe Las Vegas - Valley of Fire - Las Vegas

Sabah şehre 80 km mesafedeki Star Trek Generation filminin de çekildiği Valley of Fire gezisi. Bambaşka bir gezegendeymiş hissi veren volkanik kırmızı kayalar, çöl ve vahşi yaşamı ile Ateş Vadisi Utah'daki doğal yaşamı keşfetmek için iyi bir başlangıç. Öğlen şehre dönüş ve eğlence için serbest zaman.

9 Ağustos 2019 , Cuma Las Vegas - Valley of Zion - Kanab

Kahvaltının ardından kanyonları ve uçurumlarıyla ünlü Valley of Zion'a hareket ve çöl yolunu takip ederek Kanab'a yolculuk. Yolda, St George'daki Mormon Tapınağı ziyareti ve öğle yemeği. Utah eyaleti sınırlarındaki ulusal park 600 km2 yüzölçümlüdür. Tarih boyunca birçok jeolojik evrim geçirmiş bu eski topraklar, 150 milyon yıl önceki mesozoik çağdan bu yana yaşanan çökelme sayesinde çöl, kayalıklar ve göller gibi coğrafi özelliklere sahiptir. Bölge birçok hayvan ve bitki türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Zion'un kırmızı dağları güzel bir doğal dekora sahiptir. Kumtaşı duvarlarını yukarıdan, parlak kırmızı veya turuncu tepelerden seyretme ve meşhur Virgin Nehri'nin dar geçitlerinde yürüyüş fırsatı. Kanab'da akşam yemeği ve geceleme.

10 Ağustos 2019 , Cumartesi Kanab - Bryce

Sabah kahvaltının ardından tüm gün sürecek Bryce Canyon'u ziyareti. Güneybatı Utah'ın uzak bir bölgesinde gizlenmiş 24 km genişliğindeki kırmızı kumtaşı kayalık sütunları, sütunları ve tünelleriyle doğal bir amfi tiyatro görünümünde A.B.D.'nin en etkileyici parklarından biri. Burada doğa ışığın oyunlarıyla sürekli değişen renkler ve formlar şafaktan gün batımına kadar nefes kesici manzaralar sunar. Öğle yemeği gezi esnasında. Akşam kovboy şovu ardından akşam yemeği. Konaklama ve geceleme otelde.

11 Ağustos 2019 , Pazar Bryce - Lake Powell - Page

Sabah Powell Gölü'ne hareket. Renkli kayalıkların ortasında koyu mavi sularla devasa yapay gölün sularını tutan barajın seyir terasında mola. Powell gölü 300 km uzunluğunda 96 kanyon ve 3 155 km uzunluğundadır. Colorado Nehri üzerinde bulunan Amerika'da ikinci büyük insan yapımı göl, Glen Canyon Barajı'nın inşasından sonra yükselen sularla oluşturulmuştur. Page'de öğle yemeği. Colorado Nehri'nin doğal bir oluşumu olan at nalı şeklindeki etkileyici Horseshoe Bend menderesinin ziyareti. Öğleden sonra serbest zaman.

12 Ağustos 2019 , Pazartesi Page - Monument Valley - Tuba City

Sabah Monument Vadisi'ne hareket. Hopi ve Navajo Kızılderili topraklarını geçerek Monument Vadisi'ne gidiş. parka girer girmez hemen fark edilen dünyanın en ünlü manzaralarından biri olan çok sayıda filmin çekildiği muhteşem bir doğa. Seyir terası Mittens & Merrick Butte'ye bakan eşsiz bir manzara. 4x4 arazi araçlarıyla özel izinle gezilen bölgelerde renkler, rüzgar ve toza karışırken nefes kesen gezi. Tipik Navajo öğle yemeğinden sonra Navajo topraklarının kalbine Tuba Şehri'ne gidiş. Akşam yemeği ve konaklama.

13 Ağustos 2019 , Salı Tuba City - Grand Canyon - Flagstaff

Sabah kahvaltının ardından muhtemelen A.B.D.'nin en çok ziyaret edilen ulusal parkı Grand Canyon'a hareket. 1.6 km derinlikte, 349 km uzunluktaki kanyon, milyonlarca yıl boyunca Colorado Nehri'nin dağlardan taşıdığı alüvyonlarla oluşmuştur. Güneşin açısına göre değişen renkleri ve gölgelerle şekillenen rengarenk tortul tabakalar dünyanın en ihtişamlı doğal manzaralarından birini oluşturur. Kanyon boyunca ve Boyalı Çöl'de bu ihtişamlı manzaraları izlemek için birkaç mola. Öğle yemeği gezi esnasında. Akşamüzeri Flagstaff'a devam. Konaklama.

14 Ağustos 2019 , Çarşamba Flagstaff - Selignan - Laughlin

Sabah kahvaltının ardından Kuzey Amerika Kıtası'nın doğusunu batı kıyısına bağlayan ilk yol, Route 66'ya çıkış. Kilometrelerce devam eden dümdüz bu yol Harley Davidson sevdalıları tarafından 'Mother Road' adıyla efsaneleştirilmiştir. Bu yolculuğun en güzel bölümü ise Barstow'dan Flagstaff'a olan kısmıdır. Eski görkemli günlerde, zamanın durduğu Seligman ve Kingman'da ziyaretleri. Öğle yemeğinden sonra, küçük Las Vegas diye bilinen Laughlin'e doğru devam. Las Vegas'a kıyasla daha küçük boyutlarda kumarhaneler, Laughlin'in en büyük cazibesi. Açık büfe akşam yemeği ve geceleme.

15 Ağustos 2019 , Perşembe Laughlin - Los Angeles

Sabah Mohave çölünü aşarak California Eyaleti'nin en büyük şehri Los Angeles'a doğru gidiş. Yolda Baghdad Cafe'de mola. Yaklaşık 20 milyon nüfusa sahil Melekler Şehri dünyanın sinema ve müzik başkentidir. Öğle yemeğinin ardından şehir gezisi: Görkemli evleri ve lüks arabalarıyla zengin Beverly Hills, ünlü Sunset Bulvarı, Figuera'dan şehir merkezine uzanan efsanevi Pacific Coast Otoyolu'ndan geçiş, Çin Tiyatrosu, yıldızlı ünlü isimleriyle popüler Walk of Fame, şehrin tarihi ve turistik kalbi Olvera Sokağı. Akşam yemeği ve konaklama.

16 Ağustos 2019 , Cuma Los Angeles

Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman ve havalimanına transfer.
 

Konaklanılacak Oteller

San Francisco - (1.sınıf) Cova Hotel

Merced - (1.sınıf) Quality Inn Merced
- (3 *) Mammoth Lake - Mountain Inn
Las Vegas - (1.sınıf) Luxor Resort and Casino
Kanab - (1.sınıf) Parry Lodge
Bryce - (1.sınıf) Bryce View Lodge
Page - (1.sınıf) Best Western View of Lake Powell
Tuba City - (1.sınıf) Quality Inn Navajo Nation
Flagstaff - (1.sınıf) Baymont Inn Flagstaff
Laughlin - (1.sınıf) Tropicana Hotel Casino
Los Angeles - (1.sınıf) Baymont Inn Suites Lawndale

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim