• /
  • Turlar
  • /
  • Ruanda Uganda

Ruanda Uganda

-Ruanda -Uganda

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

4995 $ - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla
Muhteşem Dağ Gorillerinin Peşinde


Gezilecek Ülke(ler)

Uganda, Ruanda, Ruanda

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Kigali; Entebbe/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
2. günden 8. güne kadar 7 öğle yemeği;
2. günden 8. güne kadar 7 akşam yemeği;
Programdaki geziler, safariler ve ören yerleri girişleri;
Bwindi Milli Parkı'nda goril safari ücreti (600 USD kişi başı);
Konforlu 4x4 arazi araçlarla seyahat;
Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
Havaalanı vergileri;
Rehberlik hizmetleri;
Seyahat sigorta paketi**.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücretleri;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Ruanda Uganda Standart Paket
8 Gece / 9 Gün - Uçuşlar + 14 Yemek + Tüm Turlar dahil

Ruanda Uganda


Muhteşem Dağ Gorillerinin Peşinde

Uganda'nın hemen güneyinde yer alan, 'bin tepe diyarı' olarak adlandırılan Ruanda Afrika'nın kalbinde küçük fakat olağanüstü güzel bir ülke. Ekvator Çizgisi'nin üzerinde bulunan Uganda ise, uzun otsu bitkiler ve seyrek ağaçların bulunduğu savanalar, yağmur ormanları, yüksek dağlar, ışıl ışıl parlayan krater gölleri ve Afrika'nın en büyük gölünden oluşmuş. 70'li yıllarda karanlık bir diktatörlük döneminden geçen Uganda ve pek çok acıyı yaşamış olan ancak geçmişi geride bırakan Ruanda, yaban hayatının zengin olduğu iki ülkedir. Ruanda ve özellikle Uganda, büyük bir çeşitlilik içeren ekosistemleri, farklı kuşları, şempanzeleri ve dünyada maalesef sayıları gittikçe azalan gorilleri ile 'jungle safari' gibi değişik bir safari tarzına ev sahipliği yapmaktalar. Kısacası Ruanda ve Uganda, Orta Afrika'da sıradışı seyahat deneyimi yaşamak isteyenler için özel bir yolculuk.

Turun Özellikleri

Seyahatin bu mevsinde yapılmasının nedeni, Haziran-Eylül (ve Aralık-Mart) aralığının gorilleri görebilmek için en uygun aylar olması.
Yolculuk konforlu 4 çeker arazi araçlarıyla yapılacak. Araçların yukarıya doğru açılan tavanları, ayağa kalkarak çevreyi daha rahat görebilmeye imkan verirken, güneşe ve olası bir yağmura karşı koruma sağlamakta.
Uganda sınırları içinde bulunan koruma altına alınmış Bwindi Milli Parkı'nda Goril Safari.
Gorilleri görebilmek için en fazla 8 kişilik gruplar halinde ormanda birkaç saat yürümeyi gerekebilmekte. Gorillere ailesine ulaşıldığında bu muhteşem ve sakin yaratıkları doğal ortamlarında bir saat izleyebilirsiniz.

Tur Programı

10 Ağustos 2019 , Cumartesi İstanbul - Kigali

Türk Hava Yolları ile saat 18:25'te Kigali'ye hareket.

11 Ağustos 2019 , Pazar Kigali - Volcanoes Milli Parkı - Bwindi Milli Parkı

Saat 00:10'da Ruanda'nın başkenti Kigali'ye varış. Ruanda Katliamı sırasında birçok insanın hayatını kurtarmasından dolayı uluslararası ün kazanan ve 'Ruanda Oteli' filmine konu olan Hotel des Mille Collines'e geceyi geçirmek üzere yerleşme. Kahvaltının ardından, şehir turu için hareket. Tur sırasında, ziyaretçileri derinden etkileyen, 1994'te meydana gelen Ruanda Soykırımı Müzesi'ni ziyaret. Ruanda, 1994 yılında dünya tarihinin en acımasız soykırım vakalarından birine tanıklık etti. Ülkede yaşayan Hutu ve Tutsi etnik grupları arasında çıkan ve Avrupa ülkeleri ile A.B.D tarafından da dolaylı olarak desteklenen bu iç savaşta yaklaşık 1 milyon Tutsi ve ılımlı Hutu can verdi. Belçika hükümeti, o günlerdeki politik çıkarları gereği, Tutsi ve Hutuların ortak olan dil-gelenek-etnik geçmişlerini ve kültürlerini yok sayarak yapay bir ırksal ayrımcılığı körükledi. Azınlık olan Tutsiler, çok daha iyi yaşam şartlarına ve işlere kavuştu. Hatta daha sonra Hutular eğitimsel ve sosyal olanaklardan tamamen mahrum bırakıldılar. 6 Nisan 1994'te katliam radyoda yapılan anonslarla başladı. O gün, bir Hutu olan Devlet Başkanı Juvenal Habyarimana'nın uçağı düşürüldü. Ülkede yaşanan kaostan faydalanan Interahamwe üyeleri ellerindeki listelere bakarak, eğitimli Tutsi ve ılımlı Hutular başta olmak üzere kıyıma başladılar. Gezinin sonunda, düz arazi ya da ovanın pek bulunmadığı engebeli ve yemyeşil olan bu ülkenin güzel manzaralarını keşfederek Ruanda'nın kuzeyindeki Volcanoes Milli Parkı'na doğru hareket. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra, bölge halkının geleneksel yaşam tarzları ile dansları, şarkıları hakkında bilgi alabileceğiniz bir kültür köyünü ziyaret. Daha sonra, Cyanika sınır kapısından Uganda'ya giriş. Uganda ve Kongo sınırları arasındaki Mufumbiro volkanik sıradağların en güzel göründüğü noktalardan biri olan Kisoro kasabasından geçerek Ruanda, Uganda ve Kongo sınırlarının kesiştiği noktada bulunan Bwindi Milli Parkı'na doğru yola devam. Milli Parkın girişinin yakınlarındaki ve parkın manzaralarına hakim bir konumda yer alan lodge'umuza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme lodge da.

12 Ağustos 2019 , Pazartesi Bwindi Milli Parkı / Goril safari

Uganda, Rwanda ve Kongo sınır bölgelerinde yaşayan dağ gorillerinin toplam nüfusu tahmini 800 kadardır. Günümüzde, bu popülasyonunun yarısından fazlası 'içine girilemez' anlamına gelen 'Bwindi Impenetrable' Milli Parkı'nda yaşamakta. Ruanda'nın kuzey kesiminde bulunan ve 160 km kare bir alanı kaplayan Volcanoes Milli Parkı ise Afrika'nın en eski milli parkıdır. Başlangıçta küçük bir alandan oluşan park kaçak avcılık sonucu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalan dağ gorillerini korumak amacıyla kurulmuştu. 1929 yılında, Ruanda ve o zamanki adıyla Belçika Kongosu'nun sınırları içine alınan park Albert Milli Parkı adıyla, Belçika sömürge otoriteleri tarafından idare edilmişti. 1960'ların başlarında, Ruanda ve Kongo bağımsızlıklarını kazanınca bölünen park, 70'li yıllarda orijinal boyutuna oranla yarı yarıya küçülmüş. 1967 yılında, Kongo ormanlarında dağ Goriller hakkında araştırma yapan Amerikalı zoolog Dian Fossey güvensizlikten dolayı Ruanda'ya kaçmıştı. Araştırmacı, nesilleri nerdeyse tükenmek üzereyken yazdığı 'Sisteki Goriller' adlı kitabıyla dağ gorillerini dünyaya tanıtmış ve Karisoke Goril Araştırma Merkezi'ni kurmuştu. UNESCO tarafından biyosfer rezervi ilan edilen 'Bwindi Impenetrable' Milli Parkı'nda, goril safarı için parka girecek ziyaretçi sayısı sınırlandırılmış. Günde ancak 56 kişi izin alarak parka girebilmekte. Kahvaltıdan sonra, parkın yönetim merkezine hareket. Burada safari hakkında gerekli bilgileri aldıktan sonra, yerel rehberler eşliğinde safarinin başlangıç noktasına hareket ederek gorillerin izlerini sürmeye başlayacaksınız. O gün için size tahsis edilen goril ailesiyle buluşmak biraz zaman gerektirebilir. Goriller sürekli yer değiştikleri için tropikal dağlarda 2 ila 8 saat yürümeyi göze almak gerekebilir ancak iz sürücü rehberler, tecrübeleri sayesinde, bu süreyi kısa tutmaya gayret ediyorlar. Öğle yemeği piknik şeklinde. Akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

13 Ağustos 2019 , Salı Bwindi Milli Parkı - Bunyonyi

Bwindi Milli Parkı'ndan ayrılarak, deniz seviyesinden 1962 metre yükseklikte bulunan, 'küçük kuşların yeri' olarakta adlandırılan Bunyonyi Gölü'ne varış. Uganda'nın doğa harikalarından bir tanesi olan Bunyonyi Gölü barındırdığı yaklaşık 200 kuş türü ile adeta bir kuş cenneti. Bazıları çok karmaşık olan, değişik biçimdeki yuva inşa eden birçok çeşit dokumacı kuşu görünmekte. Kuş türleri arasında en çalışkan tür olarak bilinmekte. Göle tepeden bakan muhteşem bir yerde konuşlanmış, enfes manzaraları sunan lodge'umuza yerleşme. Lodge da öğle yemeğinden sonra, yeşilin her tonu görebileceğiniz Bunyoni Gölü'nde bir tekne gezisi. Sularında suaygırı ve timsah olmadığı için Afrika'nın en güvenli göllerinden biridir. Bu gezide, göl üzerinde bulunan ve zengin bir kuş popülasyonunu barındıran adaları görebilirsiniz. Bunyonyi Gölü'nde irili ufaklı toplam 29 ada bulunmakta. Bu adalarda çok az yerleşim mevcut ancak 'Ceza adası' alamına gelen Akampene gibi, bazı adaların ilginç bir hikayesi var. Gölün tepelerinde yaşayan Batwa etnik grubu ile tanışma imkanı. Yaşadıkları yağmur ormanlarını hızla tükettikleri için, yöneticiler, bu ormanları koruyup, milli parka dönüştürerek turizme açmak amacıyla, Afrika'nın kısa boylu insanları olan Pigmeler'i bu topraklardan uzaklaştırarak, köylere yerleştirip entegre edilmeye çalışmışlar: sonuçun başarısı yoruma açık... Gezinin ardından lodge'a dönüş. Akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

14 Ağustos 2019 , Çarşamba Bunyonyi - Ishasha - Queen Elizabeth Milli Parkı

Erken saatlerdeki ince sis perdesinin yarattığı büyülü manzaraya tanık olduktan sonra, Bunyonyi bölgesinden ayrılarak Uganda'nın güneydoğusunda bulunan ve Afrika'nın İsviçresi olarak anılan, teraslarla kaplı dağ yamaçlarının ortasındaki Kigezi yüksek topraklarında yaşayan yerli halkın günlük yaşamını yakından izleme imkanı. Kabale kasabası üzerinden Uganda'nın en büyük milli parklarından Queen Elizabeth'e doğru yolculuk. 1952 yılında kurulan Kazinga milli parkı iki yıl sonra Karliçe II. Elizabeth'in ziyareti onuruna yeniden adlandırılır. Büyük Rift Vadisi'nin batı kısmında yer alan ve Ekvator çizgisinin ortadan böldüğü parkın kuzeyinde volkanik koniler ve krater gölleri bulunmakta. Queen Elizabeth Milli Parkı'nın güneyinde yer alan ve ağaçlara tırmanan aslanları ile meşhur Ishasha bölgesine varış. Ishasha'da yaşayan aslanlar günün sıcak saatlerinde dinlenmek için ağaçların dallarının üstünde uzanırlar. Ntungwe nehrin kenarında öğle yemeği ve bu bölgede yapacağımız bir safarinin ardından, Queen Elizabeth Milli Parkı'nın kuzeyine doğru yola devam. Akşamüstü, parkta safari yaparak Mweya yarımadasına varış ve Edward Gölü'ne hakim bir konumda bulunan lodge'umuza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

15 Ağustos 2019 , Perşembe Queen Elizabeth Milli Parkı

Queen Elizabeth Milli Parkı'nın doğusunda George Gölü, batısında Edward Gölü ve kuzeyinde Rwenzori Dağları uzanmakta. 910 ila 1390 metre yükseklite yer alan milli park, geniş bir doğal ekosistem yelpazesi barındırmakta. UNESCO tarafından biyosfer rezervi ilan edilen Queen Elizabeth Milli Parkı, Uganda'nın en değerli yerlerinden birini oluşturmakta. Sabah erken, Uganda antilobu, Thompson ceylanı (gazal), dik dik ve impala gibi değişik antilop türlerini, arslan, sırtlan, bufalo, fil ve hatta leopar (ancak utangaç olduğu için nadir görülebilir) gibi hayvanları ve 500'ün üzerinde kuş türünü barındıran Queen Elizabeth Milli Parkı'nda safari. Nefis krater göllerini de göreceğimiz gezinin ardından lodge'a dönüş. Öğleden sonra, Edward ve George Gölleri'ni bağlayan Kazinga Boğazı'nda iki saatlik tekne gezisi. Boğaz, yoğun yaban hayatı ve kuş popülasyonu ile tanınmakta. Burada, çok sayıda suaygırı ve pelikan görebilirsiniz. Lodge'da dinlendikten sonra parkta geç vakitte son bir safari yapmak üzere hareket. Öğle yemeği, akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

16 Ağustos 2019 , Cuma Queen Elizabeth Milli Parkı - Kibale Milli Parkı

Kahvaltının ardından, safari yaparak Queen Elizabeth Milli Parkı'ndan ayrılış. Rift Vadisi'nin batısından geçen yol güzergahında, hava açık olduğu takdirde, Ekvator'da yer almasına rağmen zirveleri buzullarla kaplı ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan 'Ay Dağları' anlamındaki Rwenzori Dağları'nın güzel manzaralarını görebilirsiniz. Ekvator Çizgisi'ni geçerek kuzeye doğru Kibale Milli Parkı'na doğru yola devam. Kasese Kasabası'ndan sonra krater bölgesinden geçerek Kibale Millı Parkı'na yakın Nyinabulitwa Krater gölü manzaralı lodge'umuza varış ve yerleşme. Öğleden sonra, 1993 yılında ziyarete açılan, Kibale Milli Parkı'nı gezmek üzere hareket. Kibale Ormanı siyah-beyaz ve kırmızı kolobus maymunları, mavi maymun, babun ve şempanze dahil olmak üzere Afrika'daki en fazla primat türüne ev sahipliği yapmakta. Yerel rehber eşliğinde bozulmamış ormanda yürüyüş yaparak şempanzelerin izini süreceğiz. Şempanzeler, ziyaretçiler tarafından en çok rağbet gören primatlardır ama eğer şanslıysanız diğer primatları da gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca yağmur ormanında yaşayan kuşları görebilir bitki türlerinin geleneksel kullanımı öğrenebilirsiniz. Akşamüstü, Kibale parkının hemen dışında yer alan, Primat türlerinin de barındığı ama asıl kuş gözlemcileri için bir cennet olan Bigodi gezisi. Zengin biyolojik çeşitliliği ile korunan bu sulak alan, aralarında meşhur mavi Turaco (Corythaeola Cristata) kuşunun da bulunduğu, 130 den fazla kuş türüne ev sahipliği yapmakta. Son olarak okulu ve geleneksel şifacıyı ziyaret ederek Bigodi topluluğunun kültürünü yakından tanıma imkanı bulacağınız köy gezisi. Gezinin ardından lodge'umuza dönüş. Akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

17 Ağustos 2019 , Cumartesi Kibale Milli Parkı - Kampala - Viktorya Gölü - Entebbe

Sabah, Fort Portal-Mubende yolunu takip ederek, göz alabildiğine uzanan çay plantasyonları gibi değişik manzaralar eşliğinde Uganda'nın doğusundaki eski Buganda Krallığı'nın merkezi Kampala'ya doğru yolculuk. Öğle yemeği için Kampala'ya varış. Şehir 1890 yılında İngiliz Doğu Afrika Şirketi'nin merkezi olmuş. Uganda XIX. yüzyılın sonlarında İngilitere'nin sömürgesi olunca, Kampala 1905 yılına kadar sömürge yönetiminin merkezliği haline gelmiş. Ülkenin 1962 yılında bağımsızlığını kazanmasından sonra Kampala başkentlik vasfını korumuş. Şehir merkezi İngiliz kolonyal mimarisinin izlerini taşımakta. Günümüzde ülkenin idari, eğitim, kültür, ticaret ve sanayi merkezi olan Uganda'nın başkentinin keşfi. Gezi sırasında Kasubi'de bulunun UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Buganda Kralları'nın Mezarları'nı ziyaret. Daha sonra, yaklaşık 45 dakika mesafedeki Viktorya Gölü'nün kuzey kıyısında bulunan ve bir sayfiye yeri olan Entebbe'ye hareket. Afrika'nın en büyük gölü olan Viktorya Gölü'nün görülmesinden sonra otele transfer ve yerleşme. Otelde akşam yemeğinin ardından birkaç saatlik bir dinlenme.

18 Ağustos 2019 , Pazar Entebbe - istanbul

Otel yakınlarında bulunan havalimanına transfer. Türk Hava Yolları ile saat 03:45'te hareketle saat 10:25'te istanbul'a varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Kigali - (4 *) Hotel des Mille Collines

Bwindi - (Lodge) Ichumbi Gorilla
Bunyonyi - (Lodge) Arcadia Cottages
QueenElizabeth MilliParkı - (Lodge) Mweya Safari
Kibale - (Lodge) Crater
Entebbe - (4 *) Laico Lake Victoria Hotel

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim