• /
  • Turlar
  • /
  • Göller Bölgesinde Sonbahar Renkleri

Göller Bölgesinde Sonbahar Renkleri

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

1725 TL'den başlayan fiyatlarla
Saldadan Eğirdire Göller ve Antik Kentler


Gezilecek Ülke(ler)

Türkiye

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Konforlu özel tur otobüsüyle seyahat;
1., 2. ve 3. gün akşam yemekleri;
2. ve 3. gün öğle yemeği, 4. gün piknik;
Yemeklerde su, meşrubat ve kahve ikramı;
Sagalassos Lodge & Spa da geceleme ve kahvaltı;
Otelde hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
Rehberlik hizmetleri.
Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
Seyahat sigorta paketi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Ören yerleri girişi için müze kart;
Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Göller Bölgesi'nde Sonbahar Renkleri Standart Paket
3 Gece / 4 Gün - Otobüsle ulaşım + 6 Yemek + Tüm Turlar dahil

Göller Bölgesinde Sonbahar Renkleri


Salda'dan Eğirdir'e Göller ve Antik Kentler

Kütahya'ya 58 km. mesafede bulunan Çavdarhisar Kasabası'ndaki Aizonai Antik Kenti, dünyanın en iyi korunmuş Zeus tapınağı, Stadyum-Tiyatro kompleksi, dünyanın ilk borsa binasıyla müthiş bir güzellik sergilemekte... Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Torosların sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada bulunan Sagalassos Antik Kenti ise, şüphesiz Türkiye'nin en iyi korunmuş ve restorasyon görmüş harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi, agorası, hamamı ve tüm vadiye tepeden bakan tiyatrosuyla bu Roma Şehri'ne hayran olmamak mümkün değil. Buradaki kazı ve restorasyonlar, 1990 senesinden beri Belçika'nın Leuven Üniversitesi tarafından sürdürülmekte. Aynı yörede daha da az tanınan bir başka antik kent ise, Burdur'un güneybatısında yer alan Gölhisar Kasabası'nın yamaçlarında kalıntılarını gezeceğimiz Kibyra'dır. Bu antik kalıntıların ihtişam ve güzelliği Sagalassos'u aratmaz. Özellikle, şaşırtıcı bir görkemle vadinin yamaçlarına konumlanmış stad ve meclis binası olağanüstü iyi korunmuş. Üç gece kalacağımız Ağlasun'un bir başka özelliği ise Göller Bölgesi'nin ortasında olması. Salda Gölü'nün muhteşem kıyılarından, tabiat harikası Yazılı Kanyon'un olağanüstü güzelliklerine geçerken, sizlere Eğirdir Gölü'nün kıyısında lezzetli bir göl levreği tattırmayıda unutmadık. Bu fırsatı değerlendirerek, Göller Bölgesi'nin gizli zenginliklerini ve harika göl manzaralarını keşfedebilir, Sagalassos Lodge & Spa'nın özgün mutfağını tadarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz...

Turun Özellikleri

İstanbul'dan Sagalassos'a özel tur otobüsüyle gidiş/dönüş.
Gizli bir mücevher olan Çavdarhisar/Aizonai Antik Kenti'ni gezebilme imkanı.
Göllerin ve vadilerin muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir seyahat.
Çok az tanınan Sagalassos ve Kibyra ile Göller Bölgesinin gizli köşelerinin keşfi.
Dönüş yolunda Karamik Gölü Sazlığı'nı görebilmek.
Sagalassos Lodge&Spa'da üç keyifli gece.
Ağlasun yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

Tur Programı

26 Ekim 2019 , Cumartesi İstanbul - Aizonai - Sagalassos

Özel tur otobüsüyle sabah 07:00'de Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı'ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı), 07:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareket ederek yolculuğa başlama. Yol üzerinde çeşitli molalar vererek, öğle saatlerinde Çavdarhisar/Aizonai'ye varış. Kalıntılarının arasında, dünyada en iyi koruna gelmiş Zeus Tapınağı, on beş bin seyirci kapasiteli tiyatro ve ona bitişik on üç bin beş yüz seyirci kapasiteli Stadyum, İki Hamam, Borsa Yapısı, Sütunlu Cadde, Kocaçay üzerinde ikisi ayakta, 5 adet köprü, Meter Steunene Kutsal Mekanı, Kent Mezarlığı, tek kemerli bir su bendi, su yolları, anıtsal kapı yapıları bulunmakta. Bu antik kent, Efes, Bergama, Side gibi antik kentlerle çağdaştır. Olağanüstü sempatik bir köyün evlerinin arasında bulunan antik harabelerin ve çok iyi korunmuş Zeus tapınağının gezisinden sonra Burdur istikametinde yola devam. Saat 19:00 civarında Sagalassos Lodge & Spa'ya varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği, hava durumuna göre lodge un teras veya restoranında.

27 Ekim 2019 , Pazar Sagalassos Antik Kenti - Eğirdir Gölü - Yazılı Kanyon

Sabah, kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik Kenti gezisi için Lodge'dan hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Bu harika antik kenti keşfettikten sonra Eğirdir Gölü'ne hareket. Eğirdir, Göller Bölgesi'nin merkezi sayılır ve gelirken de göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek bu çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Göl kıyısındaki bir yerel lokantada. Yemekten sonra Yazılı Kanyon'a doğru yola devam: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirinden almakta. Harika manzaraları izlemek için yapılacak bir yürüyüşün ardından, Lodge'a dönüş. Sagalassos Lodge & Spa'ya varışda, beş çayı ve ufak atıştırmalıklar sizleri bekliyor olacak. Akşam üstü serbest zamanınızı Lodge'un açık ve kapalı havuzlarında veya spa sında dinlenerek geçirebilirsiniz. Akşam yemeği, hava durumuna göre lodge un teras veya restoranında.

28 Ekim 2019 , Pazartesi Kibyra Antik Kenti - Salda ve Burdur Gölleri - Burdur Arkeoloji Müzesi

Sabah kahvaltıdan sonra, Batı Torosların bir cevheri olan Kibyra'ya hareket. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Kibyra; Kabalis ve daha sonraki adlandırılmasıyla Kibyratis bölgesinin merkezidir. Kuzeyde Frigya, batıda Karya ve Likya, doğuda Pisidya ile çevrelenen bu bölge, antik dönemden günümüze güneydeki limanları iç bölgelere bağlayan bir kavşak konumundadır. Asia Eyaleti'nin önemli bir parçası olan kent, M.S. 23'de geçirdiği büyük depremle önemli ölçüde tahrip olmuşsa da, İmparator Tiberius'un yardımlarıyla tekrar imar edilmiş ve kent imparatora şükranlarını belirtmek için ismini 'Caiseria Cibyra' olarak değiştirmiştir. MÖ 43'de Likya bir Roma Eyaleti olduğunda, daha önce Asia Eyaleti sınırlarında olan kentin, Likya Eyaleti'nin bir parçası haline gelmiş. Strabon; Kibyra'lıların Pisidya, Solym, Hellen ve Lidya dilleri olmak üzere dört dil kullandıklarını, demir işçiliği ve kakmacılıkta usta olduklarını aktarır. Ayrıca epigrafik ve arkeolojik araştırmalar, dericilik ve seramik üretiminde önemli bir merkez olduğunu ortaya çıkarmış. Antik Kent gezisinden sonra, öğle yemeği ve Salda Gölü'ne doğru yola devam. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars'ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların Okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra Burdur'a hareket ve tüm Sagalassos ve Kibyra kazıları buluntularının sergilendiği Burdur Arkeoloji müzesi gezisi. Geziden sonra Lodge'a geri dönüş. Akşam yemeği, hava durumuna göre lodge un teras veya restoranında.

29 Ekim 2019 , Salı Sagalassos - Karamık Gölü Sazlıkları - İstanbul

Sabah erken bir kahvaltının ardından, İstanbul'a dönüş yolculuğu için özel tur otobüsüyle yola çıkış. Dönüş yolunu biraz uzatarak, Karamık Gölü Sazlıkları'nda bir mola: Denizden yüksekliği de 1.000 metre olan Karamık Gölü, Dinar - Çay karayolu yakınında 40 km2lik bir alana yerleşmiş ve en derin noktası 3 metreye ulaşmaktadır. Su seviyesi mevsimlere göre değişir ve buna bağlı olarak yüzey alanı genişler veya daralır. Suları güneydeki Düden (suyutan bir yer altı ırmağı) aracılığıyla Eğirdir Gölü'nü beslemektedir. Bataklık göl kırmızı kamışlarla, kıyıya yakın yerlerde ise papatyalarla kaplıdır. Gölde, bol miktarda Sazan ve Turna Balığı avlanmakta. Küçük karabatak, Bayağı kaşıkçı, Bayağı balaban, Balıkcıl ve Ördek gibi birçok göçmen su kuşu avlanmak ve kamış adalarda kuluçkaya yatmak için Karamık Gölüne gelirler. Mola yerinde, Lodge'un bizlere hazırladığı pikniği, bu muhteşem manzaranın karşısında keyifle yedikten sonra, yol üzerinde değişik molalar vererek ve tercihen fazla gecikmeden akşam İstanbul'a varış ve seyahatin sonu.
 

Konaklanılacak Oteller

Burdur - (4 *) Sagalassos Lodge SPA

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim