• /
  • Turlar
  • /
  • Güney Fransanın Renkleri

Güney Fransanın Renkleri

-Fransa

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

1875 € - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla
Akdenizin mavi kıyıları ve Provenceın renk çümbüşü...


Gezilecek Ülke(ler)

Fransa

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Nice ve Marsilya/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
1. günden 7. güne kadar 7 akşam yemeği;
1. günden 7. güne kadar 7 öğlen yemeği;
Programda belirtilen veya benzeri otellerde konaklama;
Camargue ve Marsilya'da tekne turu;
Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
Rehberlik hizmetleri;
Seyahat güvence sigorta paketi*;
Havaalanı vergileri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücretleri;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Güney Fransa'nın Renkleri Standart Paket
7 Gece / 8 Gün - Uçuşlar + 14 Yemek + Tüm Turlar dahil

Güney Fransanın Renkleri


Akdeniz'in mavi kıyıları ve Provence'ın renk çümbüşü...

Denize paralel uzanan dağların eteklerindeki Cote d'Azur sahil şeridinin Nice, Cannes, Saint Tropez gibi birbirinden prestijli şehirleri, şaşırtıcı kasabaları ve büyüleyici manzaraları ile başlayacağınız bu bu keyifli seyahatte, doğal güzelliği, tarihi ve gelenekleri ile, Rhone Nehri ve Alp Dağları'nın etekleri arasında uzanan Provence'i ve Languedoc-Roussillon bağlarının ortasında Kathar Şövalyeleri'nin en büyük katliamı yaşadıkları Bezieres Şehri'ni, müthiş kapalı pazarı ve tarihi binalarıyla Narbonne'u, Fransa'nın en önemli üniversite şehirlerinden olan ve Avrupa'nın en eski tıp fakültesine ev sahipliği yapan, Languedoc-Roussillon Bölgesi başkenti Montpellier'i keşfedebilirsiniz... Zarif mimarisi ile Aix en Provence, XIV. Yüzyılda papalık merkezi olan kültür şehri Avignon, bir zamanlar Galya'nın küçük Roma'sı olarak tanınan Arles, beyaz atların koşuştuğu ıssız bakir doğası ile Camargue, Foçalı denizciler tarafından kurulan Marsilya ve masmavi sularıyla Calanques Koyları, yolculuk boyunca güzellik ve çekicilikleriyle sizleri adeta büyüleyecek...

Turun Özellikleri

Nice'den başlayıp Marsilya'da biten bu seyahatte, Fransa'nın meşhur Cote d'Azur, Provence ve Languedoc-Roussillon Bölgeleri'nin birbirinden çok farklı çehrelerini yorulmadan keşfedebileceksiniz;
UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Avignon ve Arles gezilecek yerler arasında;
Camargue ve Marsilya'da tekne turları;
Beyaz atlar, siyah boğalar ve çingeneler bölgesi Camargue seyahat programında;
'Les Calanques' Koylarını denizden görebilme imkanı;
Özenle seçilmiş konforlu otellerde konaklama;
Her zaman olduğu gibi, tüm yemek ve gezilerin dahil olduğu bir seyahat programı .

Tur Programı

29 Eylül 2019 , Pazar İstanbul - Nice

Türk Hava Yolları ile saat 08:20'de hareket ederek 10:35'te Fransız Rivierası olarak tanınan Cote d'Azur'un başkenti Nice'e varış. Tur otobüsüyle Nice yakınlarındaki Saint Jean-Cap Ferrat'ya hareket. Melekler koyu anlamına gelen 'Baie des Anges' a açılan palmiye ağaçları ile süslü upuzun Promenade des Anglais'yi takip ederek, zengin villalarıyla tanınan, bir yarımada da yer alan Saint Jean Cap Ferrat'ya varış. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, Fransız Rivierası'nın en göz alıcı yapılarından biri olarak bilinen Kerylos Villası'nı ziyaret. Fransız 'Belle Epoque' döneminde 1902-1908 yılları arasında Akdeniz kıyısında inşa edilen villa, Antik Yunan mimarisi izleri taşıyan nadir yapılardan olma özelliği taşımakta. Kerylos ayrıca, Yunan mitolojisinde güzel alamet bildiren kuş olarak geçen 'yalıçapkını' anlamına gelmekte. İki Antik Yunan aşığı arkeolog Theodore Reinach ve mimar Emmanuel Pontremoli tarafından inşa edilen Kerylos, Yunan Uygarlığı'na bir saygı niteliği taşımakta. Tarihi M.Ö. II. yüzyıla dayanan, Yunan Delos Adaları'nın zengin evlerinden esinlenilerek yapılan bu villa, görkemli Yunan villalarının atmosferini tekrar yaşatmak üzere rafine bir çalışmayla dekore edilmiştir. Gezinin ardından, Nice'e hareket ve otele yerleşme. Aksam yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.

30 Eylül 2019 , Pazartesi Baştan Başa Nice

Kahvaltının ardından, dünyanın en güzel sahil şeritlerinden birine sahip Nice şehir turu için otobüsle hareket. Çok sayıda park ve bahçeye sahip Nice'in kuzeydoğusundaki Cimiez Tepesi'ne çıkış. Antik çağda Nice'in ilk yerleşimin yeri olan Cimiez günümüzde rezidensiyel bir semte dönüşmüş. Cimiez Tepesi'nde bulunan Roma arenaları ve eski manastırın harika bahçelerinde gezinti. Ardından, denize hakim enfes bir konumda bulunan ve XX. yüzyılın en önemli ressamlarından Henri Matisse'in eserleri ile günlük kullanım eşyalarının sergilendiği müzeyi barındıran XVII. Yüzyıl dönemine ait villa-müzeyi ziyaret. Şehir merkezinde yapacağınız bir başka önemli gezi ise meşhur İngiliz Kordonu üzerinde bulunan Villa Massena Müzesi olacak. Nice'deki "Belle Epoque" mimari tarzının en iyi örneklerinden birini oluşturan bu villa ve bahçeleri XVIII. Yüzyılın sonundan XX. yüzyılın başına kadar uzanan döneme ışık tutmakta. Daha sonra, Nice'in tarihi mahallesi olan Vieux Nice'te öğle yemeği. Öğleden sonra, nostaljik bir atmosfere sahip Vieux Nice'i yürüyerek tanıma: Çiçek ve antika pazarlarının kurulduğu Cours Saleya; yan yana dizilmiş küçük dükkanları ve renkli evleri ile dar sokaklar; Barok mimarisi kiliseler ve Opera binası. Şehrin tanınmıs cadde ve meydanlarında gezintiden sonra, istediğiniz gibi dolaşabilmeniz için serbest zaman. Aksam yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.

1 Ekim 2019 , Salı Port Grimaud - Saint Tropez - Aix en Provence

Kahvaltının ardından, Cote d'Azur'ün göz alıcı manzaralarını seyrederek Küçük Venedik olarak nitelendirilen Port Grimaud'a varış. Yatımı evimin önüne çekerim konsepti üzerine yapılmış ünlü tatil beldesi Port Grimaud Kasabası'nda gezinti. Daha sonra Saint Tropez'e geçiş. Harika villaları ve kumsalları ile Saint Tropez, Fransız jet sosyetesinin tatil merkezlerinden biri olarak ün yapmış. Küçük bir balıkçı kasabasıyken Fransa'nın ünlü ressamları ve yazarları tarafından keşfedilen ve 50'li yıllardan günümüze kadar sanatçılar tarafından en fazla tercih edilen bu şirin kasabanın keyfini çıkarabilmeniz için serbest zaman ve öğle yemeği. Öğleden sonra, Fransız ressam Paul Cezanne'nın tablolarında betimlediği Sainte Victoire Dağı'nın eteklerinde yer alan Aix en Provence'a hareket. Şehre varışın ardından Paul Cezanne'nın doğduğu, eski Provence Kontları'nın başkenti Aix en Provence'ın yürüyerek keşfi. Görülecek yerler arasında şehrin sembolü olan devasa çeşmesi ile Rotonde Meydanı, XVII. ve XVIII. yüzyılda inşa edilen görkemli binaları ve çeşmeleri ile üç yüz yıllık çınarların gölgesindeki Cours Mirabeau Caddesi; küçük meydanları, tarihi belediye binası, saat kulesi ve kiliseleri ile tarihi şehir merkezi bulunmakta. Ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2 Ekim 2019 , Çarşamba Avignon - Les Baux de Provence - Nimes - Montpellier

Sabah, Aix en Provence'ın kuzeyine doğru yola çıkış. Engebeli coğrafyası ile çarpıcı manzaralara sahip Luberon Bölgesi'nde, dağlarının tepelerinde konuşlanmış güzel köyleri ve mevsiminde, uzaktanda olsa lavanta tarlalarını seyrederek Avignon'a varış ve şehrin yürüyerek keşfi. XIV. Yüzyılda, altmış sene boyunca altı papaya ev sahipliği yapan şehirde dünyanın en büyük gotik sarayı inşa edilmiş. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan görkemli sarayın gezisi ve daha sonra, panorama için Rocher des Doms'a çıkış. Buradan, 'Avignon köprüsü üstünde ne güzel dans edilir' tekerlemesi ile tanınan Pont Saint-Benezet adlı efsanevi Avignon Köprüsü ile birlikte Rhone Nehri'nin karşı kıyısındaki Villeneuve les Avignons'un yanı sıra şehrin en güzel manzaralarını görebilirsiniz. Ardından, otobüs ile kehanetleriyle meşhur Nostradamus'un doğduğu, Van Gogh'un psikolojik sorunlar nedeniyle yattığı ve burada birçok eserin yaptığı St Paul de Mausole akıl hastanesinin bulunduğu Saint Remy de Provence'dan geçerek Les Baux de Provence'a varış. 'Fransa'nın en güzel köyleri' labeli taşıyan Les Baux de Provence bölgeye hakim kayalık bir tepenin üzerine konuşlanmış. Buradan Rhone Vadisi ve sıradağları ile Alpilles bölgesini ve göz alabildiğine uzanan bir panaromayı seyredebilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından, arenası ile tanınan, eski Roma şehri Nimes'e hareket. Roma tanrısı Nemausus adına kurulmuş bir 'Bahar şehri' olarak da bilinen Nimes, Avrupa'nın en eski şehirlerinden birisidir. Roma imparatoru Augustus, Mısır'da Cleopatra ve Antonius'a karşı yaptığı savaşta kazandığı zaferin hatırasına bu şehri kurar. Ancak, buradaki kalıntılar çok daha eski tarihlere ulaşır. Şehrin, günümüzde bile, her Eylül ayında boğa güreşlerinin düzenlendiği, 21 metre yüksekliğindeki ünlü Arenası'nı gezip, yapımı MÖ. 1.yüzyıla uzanan ve Kare Ev diye anılan Roma Tapınağı'nı dışarıdan gördükten sonra Languedoc-Roussillon Bölgesi başkenti Montpellier'ye doğru yola devam. Tanınmış bir üniversite kenti olan Montpellier XIII. yüzyılda kurulan ve hala faaliyette olan Avrupa'nın en eski tıp fakültesine ev sahipliliği yapmakta. Varışta otele yerleşme. Akşam yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.

3 Ekim 2019 , Perşembe Narbonne - Beziers - Montpellier

Sabah, eski Yunan mimarisinden ilham alan ünlü Katalan Mimar Ricardo Bofill tarafından tasarlanan modern Antigone Mahallesi'nin keşfi. Daha sonra, Languedoc-Roussillon Bölgesi'ndeki aşağı Aude Ovası'nda bulunan Narbonne'a hareket. M.Ö. 118 yılında Galya'da, Roma'nın ilk sömürgesi olarak Narbo adı altında kurulan Narbonne, bir asır sonra Narbonensis (Narbonnaise) İli'nin başkenti olur. Stratejik bir konumda bulunan Narbonne gönenç dönemi olan orta çağda İspanya'ya karşı kilit bir rol oynar. Günümüzde ise Narbonne Bölgesi şarapçılığı ile tanınmakta. Varışı takiben, şehrin kalbi olan ve 1901'de açılan meşhur hal binasının gezilmesi. Akdeniz'in tatlarını sezinliyeceğiniz bu renkli ve ödüllü hal binası, beş duyunuzu birden harekete geçirecek. Halin civarındaki yerel bir lokantada öğle yemeğinden sonra, tarihi Narbonne'da yürüyerek gezinti: UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan 'Canal du Midi'ye bağlı Robine Kanalı; eski köprü; katedral ve Başpiskoposların Sarayı; belediye sarayı meydanı ve Via Domitia (Rue droite) gibi şehrin en önemli yapılarını keşfetme. Ardından, dönüş yolunda Beziers'de mola. 13.yüzyılda, kökleri Anadolu topraklarına uzanan, Katharlar Tarikatı bu bölgede yerleşmiş ve en önemli şehirlerinin başında Beziers gelmekteydi. İnançlarından dolayı, Papa ve Fransa Kralıyla araları pek iyi sayılmazdı. 1208 senesinde Papalık elçisinin, Saint Gilles'de bir cinayete kurban gitmesinin ardında Toulouse Kontu'nun parmağı olduğunu düşünen Papa Innocent III Hıristiyan şövalyelerini çağırıp Simon de Monfort yönetiminde Kathar ayrımcılarına karşı bir haçlı seferi başlatır. Temmuz ayında ele geçirdikleri Beziers Kenti'nin Katolikler dahil tüm nüfusunu katlederler. Papa elçisi Arnaud Amaury, tarihin hiç bir zaman unutmayacağı, birbirine karışmış Katolik ve Kathar halkını nasıl ayıracağını soran komutana, Hepsini öldürün, Tanrı kendi kullarını ayırır sözlerini burada sarfeder. Şehir turunda, Orb Ovası'na bakan tepede, 10 ile 12.yüzyıllar arasında, bütün ihtişamıyla inşa edilmiş olan Saint-Nazaire ve Bezierli Saint Celse Katedrali gezisi. Şehrin sembolü olan bu Katedralden nehir ve kanal üzerindeki köprüler çok güzel görülmekte. Ayrıyeten, bu köprülerden Katedrale bakışta ihtişamlı. Gezinin ardından, Motpellier'ye dönüşte, önce otelde kısa bir mola, ardından tarihi şehir merkezindeki diğer önemli noktalarının keşfi: kafeler, restoranlar, mağazalar, Üç Güzeller Çeşmesi ve tarihi Opera Comedie binasının bulunduğu 'Place de la Comedie'; gezi meydanı anlamına gelen Esplanade'ın ucundaki Opera Berlioz'u ve kongre sarayını barındıran beton ve granitten yapılmış Corum Kompleksi; Orta Çağ sokakları; XVII. ve XVIII. yüzyıllardan kalma zarif yapılar; Peyrou gezi meydanının kapısı olan Zafer Anıtı... Şehir merkezinde akşam yemeği. Geceleme otelde.

4 Ekim 2019 , Cuma Camargue - Saintes Maries de la Mer - Arles - Marsilya

Sabah, La Grande-Motte'dan geçerek Provence'ın güneybatısına doğru hareket ve Camargue Bölgesi'nin batı ucunda bulunan Saintes Maries de la Mer'e varış. Rhone Nehri, Arles'de iki kola ayrılır ve Batı Avrupa'nın en büyük deltasını oluşturarak Akdeniz'e dökülür. Büyük Rhone ile Küçük Rhone arasında kalan üçgen şeklindeki alanda Camargue'in tuzlu bataklık ve otlakları yer alır. Saintes Maries de la Mer'e varışı takiben, Küçük Rhone'de tekne turu. Tur esnasında bölgenin zengin kuş popülasyonunun yanı sıra Camargue'in beyaz atı ve siyah boğasını da görebilirsiniz. Gezinin ardından, Saintes Maries de la Mer'de gezinti ve Azize Marie'lerin kemikleri ve heykellerinin muhafaza edildiği kiliseyi ziyaret. Efsaneye göre, İsa'dan yaklaşık 40 yıl sonra Maria Magdalena, havarilerden Yakup ve Yahya'nın anneleri Marie Jacobe ve Marie Salome'nin yanı sıra onlara hizmetçi olarak eşlik eden esmer tenli Sara, Filistin'den, dümeni ve yelkeni olmayan bir gemiyle Camargue kıyılarına vururlar. Özellikle binlerce Fransız Çingenesi her yıl 24 Mayıs tarihinde Saintes Maries de la Mer'e akın ederek, patroniçeleri olarak gördükleri Sara'nın ve diğer Azizelerin bayramını kutlarlar. Saintes Maries de la Mer yakınlarında öğle yemeğinin ardından, yakın mesafedeki Arles'e hareket ve yürüyerek tarihi şehrin keşfi. Roma döneminde, Arles şehri Jül Sezar'ı rakibi Pompey'e karşı desteklediği için, bir Roma sömürgesi statüsüne kavuşup daha sonra da İmparator I. Konstantin'in sayesinde İmparatorluğa ait en önemli ikametgahlardan biri haline gelerek Galya'nın küçük Roma'sı olarak adlandırılır. Ortaçağ döneminde de Arles, Saint Trophime Kilisesi gibi güzel yapılarla donanmış. Yürüyerek yapılacak şehir gezisi esnasında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan antik çağlara ve ortaçağa ait yapıları keşfedebilir, Şubat 1888'de Paris'i terk ederek güneşli Güney Fransa'ya doğru yola koyuldukdan sonra, Arles'in özel ışıklığından etkilenerek buraya yerleşen Vincent Van Gogh'u anımsayabilirsiniz. Tarihi Arles şehir merkezinin barındırdığı pek çok Roma dönemi eserinin en görkemlisi olan ve halen değişik 'feria'lara ev sahipliğini yapan Roma Amfitiyatrosu'nu gezebilirsiniz. Akşamüstü Marsilya'ya varış ve otele yerleşme. Ege kıyılarında bulunan antik İyon kenti Phokaia'dan gelen Foçalılar tarafından M.Ö. VI. yüzyılda Massalia adıyla kurulmuş olup günümüzde kozmopolit bir liman-kenti olan Marsilya, Bouches du Rhone İli'nin merkezi ve Fransa'nın ikinci en büyük kentidir. Bölge Romalıların eline geçince şehrin adı Massilia olarak değişmiş ve zaman içinde de Fransız adı Marsilya olmuş. Akşam yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.

5 Ekim 2019 , Cumartesi Les Calanques: Mavi Koylarda Tekne Keyfi

Kahvaltının ardından, şehrin eski limanından, Calanques koylarında keyifli bir yolculuk için tekne ile hareket: Marsilya yakınındaki Goudes Köyü'nden başlayarak, Cassis yerleşimine kadar uzanan ve yüksek bir plato olan Calanques Milli Parkı'nın kıyılarında ki küçük koylarda, mavi yolculuğu aratmayacak bir sabah: Akdeniz'in mavi sularında serinleyebileceğiniz keyifli bir deniz yolculuğu. Bu 20 kilometrelik sahil şeridi üzerinde, yarım gün sürecek bu navigasyon esnasında, Calanque diye adlandırılan 10 un üzerinde, dar ve yüksek kayalarla çevrili küçük ve her biri farklı güzellikteki koyda mola vererek, muhteşem manzaraları seyredip, denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tekneden inişte öğle yemeği ve şehir merkezinde serbest zaman. Günün akışına göre, rehberiniz bir gün sonraki gezilerin bir kısmını bu öğleden sonrada yapabilir. Son akşam yemeği şehirde. Geceleme otelde.

6 Ekim 2019 , Pazar Marsilya - İstanbul

Sabah, şehrin tepesinde, olağanüstü bir konumda inşa edilmiş, denizcilerin ve balıkçıların koruyucusu ihtişamlı Notre Dame de la Garde Bazilikası'nı ziyaret. Bazilikanın terası eşsiz bir Marsilya panaromasına hakim. Daha sonra, yelkenli tekneler, yatlar ve balıkçı teknelerini barındıran ve kentin eski doğal limanı olan çok sayıda bar ve restoran ile Marsilya'nın en meşhur caddesi olan Canebiere'in bulunduğu Vieux Port'a otobüsle hareket. Marsilya'nın pitoresk limanı her sabah bir balık pazarına ev sahipliği yapmakta. Sabah, 'Vieux Port' (eski liman) dan 'Le Panier' (sepet) mahallesine kadar, kentin tarihi merkezinin, parke taşlı kaplı dar sokaklardan, küçük meydanlardan, meşhur Marsilya Sabunu'nu satan dükkanların önünden geçerek keşfi. Fort Saint-Jean Kalesi'ne kadar yürüyüşe devam. Burada bulunan küp şeklindeki MuCEM müzesi eski kaleyle yeni kültürü birleştiren modern bir köprü oluşturmakta. Mimar Rudy Ricciotti'nin tasarladığı, Akdeniz kültürünü yansıtan, dantel gibi işlenmiş betondan yapılan MuCEM, harika bir dış mimariye sahip. MuCEM'in dıştan görülmesinden sonra transfer saatine kadar istediğiniz gibi dolaşabilmeniz ve alış veriş yapabilmeniz için Marsilya'da serbest zaman. Daha sonra, havalimanına hareket. Türk Hava Yolları ile saat 17:50 hareketle saat 22:20'de İstanbul'a varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Nice - (4 *) BW Plus Hotel Massena

Aix en Provence - (4 *) Hotel Birdy by Happyculture
Montpellier - (4 *) Mercure Montpellier Centre Antigone
Marsilya - (3 *) Ibis Marseille Centre Euromed

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim