• /
  • Turlar
  • /
  • Güney Hindistanda Renklerin Dansı

Güney Hindistanda Renklerin Dansı

-Hindistan

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

3395 $ - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla


Gezilecek Ülke(ler)

Hindistan

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Chennai, Kochi/Mumbai/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
2. günden 10. güne kadar 9 akşam yemeği;
2. günden 10. güne kadar 9 öğle yemeği;
Kochi'de dans gösterisi;
Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
Rehberlik hizmetleri;
Havaalanı vergileri;
Seyahat sigorta paketi*.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
6. ve 7. günler ayuverda merkezleri;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücreti;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Güney Hindistan'da Renklerin Dansı Standart Paket
10 Gece / 11 Gün - Uçuşlar + 18 Yemek + Tüm Turlar dahil

Güney Hindistanda Renklerin Dansı


 

Baharat diyarı olarak tanınan Güney Hindistan, tarihi boyunca pek istila görmediği için, ülkenin diğer bölgelerine nazaran daha bakir bir Hint mirasına sahip kalabilmiş. Bu mirası keşfedebilmek için, tapınaklar ülkesi olarak tanınan Tamil Nadu Eyaleti'nden başlayıp, Bengal Körfezi'ne bakan İngiliz ve Fransız sömürge şehirleri Madras ve Pondicherry'ye; asırlardır kıpırdamadan denizi seyreden kıyı tapınağı Mahabalipuram'a; muhteşem dev tapınakları ile Thanjavur, Trichy ve Hindistan'ın en eski şehri Madurai'ye; Periyar Bölgesi'nin vahşi doğa hayatına; Kerala Eyaleti'nin 'Backwaters' olarak bilinen su kanallarının büyüleyici manzaralarına; Arap Denizi'ne açılan Kerala'nın tarihi limanı Cochin'e ve geleneksel balıkçı ağlarına; Maharashtra Eyaleti'nin başkenti ve Hindistan'ın eski giriş kapısı Bombay'a kadar uzanan olağan dışı bir seyahat hazırladık.

Bu yolculukta Hindistan'ın uzak ufuklarının doğasını, sanatını, insanlarını ve onların zevkleri, keyifleri ve inançlarıyla yaşamlarını yakından tanıyabilme fırsatı bulabilirsiniz.

Turun Özellikleri

Herkesin rahatlıkla katılabileceği konforda bir tur;
Şehirlerarası mesafeler için konforlu bir tur otobüsü ve Kochi-Mumbai arası uçak yolculuğu;
4 ve 5 yıldızlı konforlu ve özel konumlu otellerde konaklama;
Güney Hindistan'ın en ilginç ve en güzel yörelerini keşfedebileceğiniz şekilde hazırlanmış bir seyahat programı;
Seyahat programında bulunan Mahabalipuram, Gangaikondacholapuram, Darasuram ve Brahadeeshwarar tapınakları; Mumbai'daki Fil Mağaraları, Victoria Terminus Tren İstasyonu ve Neo-Gotik mimarisi ile Victoria dönemi binaları UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almakta;
Periyar Gölü'nde ve Backwaters Kanalları'nda tekne gezileri;
Pondicherry'de meşhur Sri Aurobindo Ashram ziyareti;
Kochi'de Kathakali dans gösterisi.

Tur Programı

17 Ocak 2020 , Cuma İstanbul - Dubai

Emirates Hava Yolları ile saat 20:05'te Dubai'ye hareket.

18 Ocak 2020 , Cumartesi Dubai - Chennai

Saat 01:20'de Dubai'ye varış ve saat 02:50'de Chennai'ye (Madras) hareket. Saat 08:15'te 'Güney'in Kapısı' olarak adlandırılan Tamil Nadu Eyaleti'nin başkenti Chennai'ye varış. Karşılama ve otele transfer. Öğle yemeğinin ardından, geleneksel Tamil-Hindu ve İngiliz etkilerinin bir karışımından oluşan kültürü ile Kuzey Hindistan'dan farklı olan ve eski adıyla Madras olarak tanınan Chennai şehri turu. 1639'da Doğu Hindistan Şirketi'nin kalesi ve ticaret merkezi olarak kurulan ve sonradan da Güney Hindistan'daki İngiliz mülkünün politik ve ekonomik başkenti haline gelen şehir çok özel bir kolonyal atmosfere sahip. Bu tur esnasında zengin bronz eserleri koleksiyonun bulunduğu Hükümet Müzesi ve Sanat Galerisi'ni, Mylapore'da bulunan Şiva'ya ithaf edilen ve Chennai'nin en eski tapınağı olan Kapaleswarar Tapınağı'nı, St. George kalesini, şehrin ticari merkezi olan George Town'ı, San Thome Katedrali'ni ve XIX. yüzyılın sonuna ait Hint-Saracenic mimarisinin güzel örneklerini sunan şehrin meşhur gezinti yeri Marina'yı görebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

19 Ocak 2020 , Pazar Chennai - Mahabalipuram - Pondicherry

Sabah, VI.-X. yüzyıllar arasında Pallava krallığın ikinci büyük limanı ve günümüzde de gözde bir tatil beldesi olan Mahabalipuram gezisi için hareket. Burada keşfedeceğimiz VII. yüzyılda, deniz kıyısında inşa edilmiş bu görkemli tapınaklar Pallava hanedanı dönemindeki erken Dravidian tarzı mimariye örnek teşkil etmekte olup UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış. Aynı zamanda, Mahabalipuram'da Dünyanın en büyük frizi kabul edilen, I. yüzyıldan kalma 27 metre uzunluğundaki dev kabartmalı frizleri görebilirsiniz. Bu frizlerde epik hint yapıtı Mahabharata'daki Arjuna'nın cezası anlatılmakta. Öğle yemeğinden sonra, farklı bir Fransız kolonyal atmosferini yansıtan, Tamil Nadu Eyaleti'nin Pondicherry şehrine doğru yola devam. Yol boyunca, Pirinç çeltiklerini, hindistan cevizi ve betel (areka) cevizi ağaçlarını, çeşitli baharat, bakliyat, yerfıstığı ve biber tarlalarını seyrederek Pondicherry'ye varış. Balıkçılığın önemli bir gelir kaynağı olduğu Pondicherry, Fransız isimli sokakların bulunduğu Fransız mahallesi ve Hint mahallesi olarak iki ayrı kısıma ayrılmış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

20 Ocak 2020 , Pazartesi Pondicherry - Thanjavur

Sabah, şehir turu esnasında, bir öğretmen, şair, yazar, düşünür, mistik ve yogi olan Guru Sri Aurobindo tarafından 1926'da 'Mother' olarak adlandırılan Mirra Alfassa'nın yardımıyla kurulmuş, dünyaca meşhur bir yoga ve meditasyon merkezi Sri Aurobindo Ashram'ı ziyaret. Öğle yemeğinin ardından, Kaveri nehrinin yeşil deltasından geçerek Tanjore'a hareket. Yolda, Murugan adlı Tamil Nadu'nun koruyucu tanrısının altı meskeninden biri olan tapınak ile tanınan Swamimalai'yinin yanısıra, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Chola Hanedanı'nın iki mimari şaheseri olan muhteşem Gangaikondacholapuram ve resim ve kabartmaları ile ünlü Darasuram tapınaklarının keşfi. Akşamüstü Tamil Nadu Eyaleti'nin kalbinde bulunan ve bir zamanlar Chola, Nayak ve Mahratta krallıklarının büyük başkenti olan Tanjore ya da diğer adıyla Thanjavur'a varış. Şehir günümüzde önemli bir resim ve bronz heykelciliği merkezi olmuş. Thanjavur'un yakınlarında, Vennar Nehri'nin kıyısındaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

21 Ocak 2020 , Salı Thanjavur - Trichy - Madurai

Çok sayıda kanalın suladığı çeltiklerle çevrili olan ve Tamil Nadu'nun 'pirinç kasesi' olarak adlandırılan Thanjavur şehir turunda, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve kral Rajarajan Cholan tarafından inşa edilmiş, 1000 senelik Brahadeeshwarar Tapınağı'nı ziyaret. Bu yapıt, granit taşından yapılan 80 tonluk monolitik kubbesi ile şüphesiz şehrin en etkileyici tapınağı. Daha sonra, kısa adı Trichy olan Tiruchirapalli'ye hareket. Trichy'ye varışı takiben bir adanın üstünde inşa edilen ve Vişnu'ya ithaf edilen muazzam tapınak-şehir Srirangam'ı ziyaret. Yedi surla çevrilmiş olan müstahkem mabetler dev bir alanı kaplamakta. Piramit şeklindeki 21 gopuram yani kapı-kulesinin yükseldiği Sri Ranganathaswamy Tapınağı'nın bulunduğu alanının keşfi. Trichy'nin girşinde bulunan, 434 basamakla çıkılan, XVII. Yüzyılda Madurai kralların tarafından inşa ettirilmiş ve Shiva'ya adanmış Rock Fort Temple kale-tapınağı uzaktan görülmesi. Öğle yemeğinin ardından, Tamil Nadu dini başkenti Madurai'ya doğru yola devam. Hoş koku anlamına gelen 'Maduram'dan ismini alan Madurai, efsaneye göre, Devi Meenakshi ile evlenmek için buraya gelen Şiva'nın buklelerinden düşen nektar damlalarından oluşmuş. Akşamüstü, 'puja' ayinlerinin yer aldığı saatlerde, şehrin en ilgi toplayan yeri tanrıça Meenakshi Tapınağını ziyaret. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

22 Ocak 2020 , Çarşamba Madurai - Periyar Gölü

Hint yarımadasının en eski yerleşimi olan Madurai tapınak-şehir olarak da nitelendirilmekte. Pandya kralı Kulasekara, başkentini Vaigai nehri kıyısında inşa ettiği büyük tapınağın etrafında bir lotus çiçeği şeklinde kurmuş. Pandya, Chola ve Vijayanagara'nın yanı sıra devasa Meenakshi tapınağının inşaası ile şehre altın çağını yaşatan Nayak'dan oluşan bu dört önemli kıralın hükümdarlıkları süresince, 2500 yıllık zengin bir kültürel mirasına sahip Madurai önemli bir ticaret merkezi olmuştu. Şehri meşhur kılan çok özel bir kokuya sahip Madurai yasemini, günümüzde de parfüm üretimi için önemli bir ihraç ürünü haline gelmiş. Sabah, Tirumala Nayak Sarayı gezisinin ardından, Thekkady bölgesinde, 1000 metre yükseklikte bulunan Western Ghats'da 800 kilometrekare üzerinde yayılan Periyar Milli Parkı'na hareket. Öğle yemeği için doğanın içindeki 'baharat köyü' adlı otelimize varış. Öğleden sonra serbest. Arzu edenler tesisin ayurveda merkezinden istifade edebilirler. Akşamüstü yerel baharat pazarına bir yürüyüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

23 Ocak 2020 , Perşembe Periyar Gölü - Kumarakom

Kahvaltıdan sonra, vahşi doğayı yakından izleme imkanı bulacağınız Periyar Gölü'nde bir tekne gezisi. Tropikal ormanlar, akarsular ve hafif tuzlu göllerden oluşan koruma altındaki bu rezervde çok sayıda fil, kaplan, hint sambar geyiği, leopar, yaban domuzu, maymun, sürüngen, egzotik kuşlar gibi hayvan türleri yaşamakta. Daha sonra harika manzaraların içinden geçerek, Hindistan'ın güney ucunda yer alan Kerala eyaletine doğru hareket. Yolda bir baharat plantasyonu gezisi ve öğle yemeği. Birbirine bağlı 900 kilometrelik su kanalları ve göllerden oluşan Backwaters bölgesindeki muhteşem Kumarakom rezervine varış. Yeşilin zengin bir tablo oluşturduğu doğanın ortasında ve adeta bir kuş cenneti olan pitoresk Vembanad gölü kıyısında bulunan otelimize yerleşme. Öğleden sonra serbest zaman. Dileyenler tesisin ayurveda merkezinin ve lagüne hakim havuzun keyfini çıkarabilir, göl kenarındaki kamaştırıcı bahçelerinde dolaşabilir veya gevşeyerek dinlenebilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

24 Ocak 2020 , Cuma Kumarakom - Kochi

Hintliler için zengin bir fauna ve floraya sahip olan Kerala bölgesi Tanrı'nın ülkesi, Kumarakom ise bir cennet olarak adlandırılmakta. Labirent gibi dolambaçlı 'Backwaters' kanallarında 'Doğu'nun Venedik'i' olarak adlandırılan Allepey'e otobüsle hareket. Oradan, kanalların kenarında yaşayan yerli halkın yaşamına tanıklık ederek, 'houseboat' adı verilen bolgeye özgü bir tekneyle unutulmaz Backwaters gezisi. Öğle yemeği teknede. Öğleden sonra, otobüs ile 70 kilometre mesafedeki ve eskiden Cochin olarak tanınan, koloniyal geçmişiyle çok kültürlü bir mirasa sahip Kochi'ye doğru hareket. Çok sayıda kanalın bulunduğu Kerala bölgesinde ki konumu ve Umman Denizi'ne açılan doğal limanı sayesinde Kochi yüzyıllardır baharat ve deniz ürünleri ticareti ile tanınmış. Kochi'ye varışı takiben Kathakali Dans gösterilerini izleme: Kerala Eyaletinin geleneksel tiyatrosal dans gösterisinde dram ve komedi içiçe yer almakta. Epik Hint hikayelerini günümüze taşıyan ve geçmişte sadece erkeklerin rol aldığı bu harika gösterideki kostümlerin ve performansın mükemmelliği, anlatılan hikayeleri bile gölgede bırakmakta... Gösteriden sonra otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Ocak 2020 , Cumartesi Kochi - Mumbai

Kahvaltıdan sonra, XVI. yüzyılda Vasco de Gama tarafından kurulan, zengin bir koloniyal geçmişe sahip Kochi şehir turuna devam. Mattancherry bölgesinde bulunan ve baharat ticaretinin kalbi olan Yahudi Mahallesi; 1568'de inşa edilip, 1662'de Portekizliler tarafından yıkılan ve 1664'te Hollandalılar tarafından yeniden yapılan Sinagog; 500 yıllık sömürge geçmişi ile liman bölgesi Fort Kochi; sahilde sıralanan, Çinlilerin balık tutmak için kullandıkları ilginç ağlar gezilecek yerler arasında. Bir zamanlar batı ülkelerinin Hindistan'a giriş kapısı ve baharat ticaretinin merkezi olan bu şehirde Vasco de Gama'nın ilk gömüldüğü San Francisco Kilisesi ve Cochin Mihracelerinin portrelerinin, kostümlerinin, mücevherlerinin sergilendiği ve Hindu mitolojisinden sahnelerin tasvir edildiği, çok iyi korunmuş duvar resimlerini barındıran bir müze olan Mattancherry (Hollandalı) Sarayını ziyaretleri. Öğle yemeğinden sonra uçak ile Maharaştra eyletinin başkenti Mumbai'ye hareket. İki saatlik bir uçuşun ardından ülkenin en kalabalık şehri Mumbai'ye varış. Bu muhteşem şehrin güzel ve alışveriş semti olan Colaba'nin göbeğinde, Hindistan Kapısı'nın karşısından Umman Denizi'ne bakan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam, yemeği ve geceleme otelde.

26 Ocak 2020 , Pazar Mumbai

Mumbai'yin Hindistan'ın giriş kapısı olarak anılması eski dönemlerde Hindistan'a ulaşımın sadece gemi ile olabilmesinden kaynaklanmakta. Güzel Körfez anlamına gelen Portekizce Bom Bahia adı verilen ve sonra kolonyal dönemde Bombay olarak tanınan Mumbai'yin adı yerel Tanrıça Mumba Devi'den gelmekte. Hindistan'ın endüstriyel ve ekonomik başkenti olan Bombay, Hollywood'dan sonra en çok film çevirilen yer olması nedeniyle Bollywood diye de anılmakta. Sabah, 1911 yılında Kral George ve Kraliçe Mary'nin şehri ziyaretleri onuruna inşa edilen meşhur 'Hindistan Kapısı'ndan başlayan kısa bir deniz yolculuğu ile Mumbai'yin doğu sahilinden 10 kilometre uzaklıkta yer alan Elephanta Adası'na varış. Fil Mağaraları anlamına gelen ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Elephanta Caves oyulmuş dev heykeller barındırmakta. Gezinin ardından, Mumbai'yi keşfetmek üzere Mumbai'ye dönüş. Panoramik tur sırasında 'kraliçe'nin kolyesi' olarak tanınan 3.5 kilometrelik meşhur sahil şeridi Marine Drive kordonu; 1911'de Kral George ve Kraliçe Mary'nin şehri ziyaretleri onuruna inşa edilen meşhur 'Hindistan Kapısı' (The Gateway of India); bir UNESCO Dünya Mirası olan Victoria Terminus tren istasyonu; Victoria döneminin Neo-Gotik tarzı binaları; hükümet müsteşarlığı binası; Jain Tapınağı; Mumbai'yın en zengin mahallesi Malabar Tepesi'nin eteklerinde bulunan ve Marina'yı kuşbakışı seyredebileceğiniz 'Hanging Gardens' asma bahçeleri; Nehru Parkı; beyaz Hacı Ali Camii ve Türbesi; Mumbai'yin açık havadaki büyük 'çamaşırhanesi' olan 'Dhobi Ghat'; renkli Crawford Çarşısı ve Flora Çeşmesi gibi görülecek yerler arasında. Gezi sırasında Mahatma Ghandi'nin Bombay'da geçirdiği günlerde ikamet ettiği Mani Bhavan Müzesi'ni ziyaret. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra, karşısında tarihi Taj Mahal otelinin ve güzel sokakların bulunduğu Hindistan Kapısı'nda serbest zaman şehri arzu ettiğiniz şekilde keşfedebilir ve bu çevredeki sokaklarda bulunan güzel mağazalardan alış veriş yapabilirsiniz. Akşam veda yemeği yerel bir lokantada. Geceleme otelde.

27 Ocak 2020 , Pazartesi Mumbai - İstanbul

Sabah, havalimanına transfer ve Emirates Hava Yolları ile saat 10:25'te hareketle 12:10'da Dubai'ye ve buradan 14:35'te hareketle saat 18:35'te İstanbul'a varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Chennai - (5 *) Hyatt Regency

Pondicherry - (5 *) Accord Puducherry
Thanjavur - (4 *) İdeal River View
Madurai - (5 *) Heritage Madurai
Periyar - (4 *) Greenwoods Resort
Kumarakom - (5 *) Niraamaya Retreats Backwaters Beyond
Kochi - (5 *) Fragrant Nature Hotel
Mumbai - (5 *) Taj Mahal Palace Tower Wing

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim