• /
  • Turlar
  • /
  • Pamukkale Sagalassos

Pamukkale Sagalassos

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

1825 TL'den başlayan fiyatlarla
Pamukkaleden Eğirdire Görkemli Antik Kentler ve Göller..


Gezilecek Ülke(ler)

Türkiye

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Denizli ve Isparta/İstanbul uçuşları;
1. günden 3. güne kadar 3 akşam yemeği;
1. günden 4. güne kadar 4 öğle yemeği;
Yemeklerde su, meşrubat ve kahve ikramı;
Pamukkale'de 5 yıldızlı Lycus River Thermal Hotel'de geceleme ve kahvaltı;
Sagalassos Lodge & Spa da geceleme ve kahvaltı;
Programdaki tüm turlar;
Sagalassos Ldge&Spa'da hamam ve saunanın ücretsiz kullanımı;
Rehberlik hizmetleri.
Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç* ) ;
Seyahat sigorta paketi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Ören yerleri girişi için müze kart;
Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Pamukkale Sagalassos Standart Paket
3 Gece / 4 Gün - Uçuşlar + 7 Yemek + Tüm Turlar dahil

Pamukkale Sagalassos


Pamukkale'den Eğirdir'e Görkemli Antik Kentler ve Göller..

Seyahatin ilk gününde keşfedeceğiniz Pamukkale, tabii kalker oluşumlarının yarattığı travertenleri, harika manzaraları ve sıcak sularıyla ülkemizin en tanınmış tabiat parklarının başında gelmekte. Antik çağlardan beri ticaret yollarının üzerindeki bu bölgede ki yerleşimlerin günümüze kadar gelen kalıntıları o dönemlerdeki yüksek refah seviyesinin en doğru göstergesini oluşturmakta. Bu kentlerin başında, bu seyahatte gezeceğimiz heykel okuluyla tanınmış Afrodisias, çok iyi korunmuş muhteşem bir Nekropolis'i günümüze taşıyan Hierapolis ve hristiyanlık tarihindeki yeriyle Laodikeia gelmekte. Ayrıca çok az tanınan Tripolis Antik Kenti' ni de bu yolculukta tanıma fırsatı bulacaksınız. Aynı yörede az tanınan bir başka antik kent ise, Burdur'un güneybatısında yer alan Gölhisar' ın yamaçlarında kalıntılarını gezeceğiniz Kibyra: Bu Antik Kentin ihtişam ve güzellikte Sagalassos'u aratmadığını şaşırarak gözlemleyeceksiniz. Özellikle, şaşırtıcı bir görkemle vadinin yamaçlarına konumlanmış stad ve meclis binası olağanüstü iyi korunmuş. Ağlasun'un 7 km. kuzeyindeki Torosların sarp yamaçlarında ve 1600 mt irtifada bulunan Sagalassos Antik Kenti ise, şüphesiz Türkiye'nin en iyi korunmuş ve restorasyon görmüş harabelerinin başlarında gelmekte. Özellikle antik çağlardan beri suları durmadan aka gelen çeşmeleri, çok iyi restorasyon görmüş Antoninler Çeşmesi, agorası, hamamı ve tüm vadiye tepeden bakan tiyatrosuyla bu Roma şehrine hayran olmamak mümkün değil. İki gece kalacağımız Ağlasun'un bir başka özelliği ise Göller Bölgesi'nin ortasında olması. Bu fırsatı değerlendirerek, Göller Bölgesi'nin gizli zenginliklerini, harika göl manzaralarını, Salda ve Burdur Gölleri'nin etkileyici manzaralarını keşfedebilir ve Sagalassos Lodge & Spa'nın özgün mutfağını tadarak, Toroslar'ın bu güzel yaylasında, yaz sıcaklarından uzak, keyifli bir haftasonu tatili geçirebilirsiniz...

Turun Özellikleri

İstanbul'dan Türk Hava Yolları ile Denizli'ye gidiş ve Isparta'dan dönüş.
Salda Gölü'nün kıyılarında keyifli molalar.
Pamukkale, Afrodisias, Tripolis, Laodikya'yı gezeceğiniz bir seyahat programı.
Az tanınan Sagalassos, Kibyra ve Kremna Antik Kentleri' nin keşfi.
Sagalassos Lodge&Spa'da iki keyifli gece.
Yerel mutfağın zenginliklerini tadacağınız zengin bir menü seçimi.

Tur Programı

17 Ekim 2019 , Perşembe İstanbul - Afrodisias - Tripolis - Hierapolis - Pamukkale

İstanbul Hava Limanı'ndan, Türk Hava Yolları'nın saat 05.45' deki TK2576 no.lu uçuşuyla Denizli'ye hareket. Varışta karşılama ve Afrodisias Antik Kenti gezisi için hareket. M.Ö. 5. yüzyılda kurulan kent, Roma İmparatorluğu döneminde gelişmiş, M.Ö. 1. yüzyıl ile M.S. 5. yüzyıllar arasında, başta heykelcilik olmak üzere önemli bir sanat merkezi haline gelmiş, Afrodit Tapınağı'yla ve Afrodit adına yapılan törenlerle ün salmış. Ünlü fotoğrafcı Ara Güler'in tesadüfen bulduğu antik kent Prof. Kenan Erim'in olağanüstü gayretiyle bugünkü durumuna gelebildi. Harabelerin ve çok zengin heykel koleksiyonu barındıran müzenin gezisinden sonra, bölgede öğle yemeği. Yemekten sonra Tripolis Antik Kenti gezisi için yolculuk. Tripolis , batıya ve kuzeye açılan vadilerle Ege'ye güneydoğusundaki Çürüksu Ovası ve vadileri ile İç Anadolu ve Akdeniz'e ulaşımı bulunan antik kentlerden birisidir. Kentin güneyinde Çürüksu Vadisi'nde kurulmuş olan çağdaşı Laodikeia'ya 30 km. , Hierapolis'e ise 20 km. uzaklıktadır. Tripolis'in ilk kuruluşu hakkında kesin bilgilere sahip olunamamıştır. Ancak, kaynaklarda Tripolis'in ilk adının Apollonia olduğu daha sonra Geç Helenistik Dönem'de Tripolis olarak adlandırıldığı ve ilk kuruluşunun Lidya Devleti zamanında olduğuna ilişkin belgelere rastlanılmaktadır. Tripolis'in ilk kuruluşunun Lidyalılar zamanında olmasına karşın, yüzeydeki kalıntılar üslup olarak Roma ve Bizans Dönemi mimari özelliklerini ve yapı örneklerini göstermektedir. Tripolis Antik Kenti M.Ö. II.yy sonları ile M.S. I.yy. ortalarında ve IV. yy. ortalarında birçok deprem ve savaşlara sahne olduğundan çok tahrip olmuştur. Kent en görkemli dönemini Roma devrinde yaşamıştır. Kentin ana caddesinde 1993 yılında Müze Müdürlüğü'nce kazı yapılmış olup, burada kazı çalışmalarına 2007 yılında tekrar başlamıştır. Daha sonra, Pamukkale sit alanının içinde bulunan Hierapolis Harabeleri ve günümüze kadar çok iyi korunarak gelmiş olan antik kentin nekropolis'ini gezip ardından da tabii sit alanında bulunan ve UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'ne alınan, adeta beyaz, devasa bir kale görünümündeki Pamukkale travertenlerinde serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

18 Ekim 2019 , Cuma Laodikya - Salda Gölü - Burdur - Sagalassos

Sabah otelde alınacak kahvaltıdan sonra Laodikya gezisi için hareket. M.Ö. 1. yüzyılda Anadolu'nun en önemli kentleri arasında olan Laodikeia, hristiyanlık döneminde de 7 önemli kiliseden biri olmuş. Son yıllarda yapılan kazı ve restorasyon çalışmaları sayesinde yeniden doğan bu görkemli antik kent, bütün dünyadan gelen ziyaretçilerle dolup taşmakta. Sabah saatlerinin sakinliğinden faydalanarak harabelerde rahat bir keşif gezisinden sonra Salda Gölü'ne doğru yola çıkış. Bir buçuk saatlik otobüs yolculuğunun ardından Salda Gölü'ne varış. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars'ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların, okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra öğle yemeği molası ve ardından Burdur'a hareket. Burdur'a varışta, Sagalassos, Kremna ve Kibyra kazılarında bulunan heykel ve diğer kalıntıların sergilendiği, bir müzecilik harikası, Burdur Arkeoloji Müzesi gezisi. Daha sonra Ağlasun'a doğru yola devam. Varışta Lodge'a yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Sagalassos Lodge&Spa'da.

19 Ekim 2019 , Cumartesi Kibyra - Kremna Antik Kentleri

Sabah, kahvaltıdan sonra, Kibyra Antik Kenti' ne doğru hareket. Gölhisar'a varışın ardından Antik Kent'in keşfi. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan ve son yıllarda arkeolojik çalışmaların çok hızlandığı bu antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında çok iyi korunmuş Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Bu etkileyici harebeleri keşfettikten sonra, kasabada öğle yemeği. Ardından. Kremna Antik Kenti'ne doğru yola devam. Kremna, yunancada uçurum demek ve buraya gelince neden şehrin bu adı aldığını da apaçık görüyorsunuz. Buradan, Aksu Vadisi'ne ve Karacaören Barajı'na doğru uzanan panoramanın insanı etkilememesi mümkün değil. Surlarla çevrili kentin bugün görünen kalıntıları Roma dönemine ait. Harabeleri gezdikten sonra Lodge'a geri dönüş. Sagalassos Lodge & Spa'ya varışda, beş çayı ve ufak atıştırmalıklar sizleri bekliyor olacak. Akşam üstü serbest zamanınızı Lodge'un açık ve kapalı havuzlarında veya spa sında dinlenerek geçirebilirsiniz. Akşam, Lodge'un restoranında, keyifli bir akşam yemeği.

20 Ekim 2019 , Pazar Sagalassos Antik Kenti - İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik Kenti gezisi için Lodge'dan hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis Binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Öğle yemeği için Lodge'a geri dönüş ve yemekten sonra Isparta Havaalanı'na transfer . Saat 15.45 deki Türk Hava Yollarının TK2861 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket ve 17.00 de varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Denizli - (5 *) Lycus River

Burdur - (4 *) Sagalassos Lodge SPA

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim