• /
  • Turlar
  • /
  • Kanadada Kızılderili Yazı

Kanadada Kızılderili Yazı

-Kanada

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

3935 $ - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla


Gezilecek Ülke(ler)

Kanada

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Montreal; Toronto/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
2. günden 7. güne kadar 6 akşam yemeği;
2. günden 8. güne kadar 7 öğle yemeği;
Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç** ) ;
Havaalanı vergileri;
Rehberlik hizmetleri;
Seyahat sigorta paketi*

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücreti;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Kanada'da Kızılderili Yazı Standart Paket
8 Gece / 9 Gün - Uçuşlar + 13 Yemek + Tüm Turlar dahil

Kanadada Kızılderili Yazı


 

Sonbaharda oluşan ilk donlarından sonra, kışa girmeden hemen önce havanın yeniden yumuşayarak güneşin çıktığı ve bir kaç günden bir haftaya kadar uzayabilen dönemi Kanadalılar 'Kızılderili Yazı' diye adlandırırlar ve en büyük özelliği kırmızının tüm tonlarının görebildiği olağanüstü güzel doğa manzaralarının oluşarak müthiş bir doğa şenliğine dönüşmesidir. Bu yolculukta, 'Kızılderili Yazı' nın harika manzaralarını doyasıya seyrederek Niagara Şelaleleri'nde tabiatın gücü karşısında büyülenebilir ve dünyanın en yüksek kulelerinden eşsiz bir panoramanın keyfini çıkarıp, Montreal, Ottawa ve Quebec şehirlerinin tarihsel dokusu korunmuş eski mahallelerinde gezintiler yapabilirsiniz. Doğu Kanada'nın en ilginç yörelerini gezip tanıma imkanı bulacağınız ve dünyanın bu uzak köşesindeki güzellikleri keşfedebileceğiniz kaçırılmaz bir fırsat...

Turun Özellikleri

Harika renk ve manzaralarıyla 'Kızılderili Yazı' na denk gelmesi, Doğu Kanada'yı içeren seyahatimizi çok keyifli kılacak.
Türk Hava Yolları'nın Istanbul/Montreal ve Toronto/Istanbul direkt uçuşları ile bir tur.
Tur programımız UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Eski Quebec ve Rideau kanalı'nı içermekte.
Her zamanki gibi tüm turlar, ilk ve son akşam hariç tüm yemekler programa dahil.
Gezinin tamamı konforlu bir otobüs ile.
Merkezi konumlu ve konforlu 4 yıldızlı otellerde konaklama.
Toronto, Montreal, Quebec ve Ottawa'nın yanı sıra casino ve eğlence merkeziyle ünlü Niagara Falls'da bir gece konaklama.

Tur Programı

6 Ekim 2019 , Pazar İstanbul - Montreal

Türk Hava Yolları ile saat 14:05'te hareketle saat 17:40'ta Quebec eyaletinin en büyük, Kanada'nın ise ikinci büyük kenti Montreal'e varış. Karşılama, şehir merkezinde bulunan otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelde.

7 Ekim 2019 , Pazartesi Montreal

Montreal, bu kıtada Amerikan ve Avrupa kültürlerinin karıştığı, İngilizce ve Fransızca'nın birlikte kullanıldığı ender yörelerden biridir. Kahvaltının ardından, şehir turu için hareket. Montreal'e ismini veren 233 metre yüksekliğindeki Mont Royal tepesine çıkıp, Montreal şehri ile Saint Laurent Nehri'nin eşsiz manzaralarını seyretme. Ticari hareketliliğin yoğun olduğu Sainte-Catherine caddesinde gezintinin ardından, ismini on altıncı yüzyılda Kanada topraklarını keşfeden Fransız kaşiften alan ünlü Jacques Cartier Meydanı ve XVII.yüzyıla ait binaları ile şehrin en eski yerleşim bölgesi Vieux-Montreal'in keşfi. Bir Montreal spesiyalitesi olan füme eti tadacağınız yerel bir restoranda tipik öğle yemeğinin ardından, serbest zaman esnasında, Montreal'de oturan insanların, kışın eksi 40 dereceye kadar düşebildiği hava koşullarında yaşamlarına devam ettikleri yaklaşık 30 kilometre uzunluğunda yeraltı bağlantılarından oluşan yeraltı kentini keşfedebilir, ya da şehrin en önemli ticari merkezi Sainte-Catherine'de alışveriş yapabilirsiniz. Akşama doğru, ışıklandırmaları ile Batı, Çin ve Japon tarzı büyülü bahçelerden oluşan dillere destan Montreal Botanik Bahçesi gezisi. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

8 Ekim 2019 , Salı Montreal - Trois-Rivieres - Quebec

Kahvaltının ardından, Montreal'i 185 metre yükseklikten ve 360 derece seyredebileceğiniz 'Observatoire Place Ville Marie' gözlemevine çıkış. Şehrin göbeğinde bulunan Observatoire Place Ville Marie, Saint Laurent Nehri'nden 'Quartier des Spectacles' tiyatrolar bölgesine, 45 derece eğik duran şaşırtıcı kulesiyle 1976 Yaz Olimpiyatları için inşa edilmiş Olimpiyat Stadı'ndan Jacques Cartier Köprüsüne ve Mount Royal'a kadar uzanan Montreal'in nefes kesen manzarasını izlemek için en ideal noktadır. Daha sonra, seyahatin en küzey noktası olan Quebec kentine doğru hareket. Öğle yemeği için Quebec ile Montreal arasında suyun ve ormanın bol olduğu bir bölgede bulunan Trois-Rivieres'e varış. 1634 yılında Saint-Maurice ile Saint Laurent nehirlerinin kesişme noktasında kurulan Trois-Rivieres, Kuzey Amerika'da Fransızca konuşulan ikinci tarihi şehirdir. 1920 yılında dünya gazete kağıdı başkenti unvanını alan şehrin ünlü kağıt müzesi Borealis'i ziyaret. 'Canadian International Paper' a ait eski bir fabrikanın barındırdığı ilginç müze, orman işletmesi ve odunculardan kağıt hamuruna kadar kağıt endüstrisinin serüvenini ve tarihini anlatıyor. Trois-Rivieres'in keşfinin ardından, Quebec eyaletinin başkenti ve kültür merkezine doğru yola devam. Varışı takiben tarihi Abraham Battlefield Parkı'na ve Quebec Kalesi'ne bitişik olan otelimize yerleşme. Akşam yemeği UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Saint Laurent Nehri kıyısındaki tarihi Vieux-Quebec mahallesinde. Geceleme otelde.

9 Ekim 2019 , Çarşamba Quebec

Sabah, dev Saint Laurent Nehrini takip ederek, Yeni Fransa olarak adlandırılan, ilk Kanadalıların yaşadığı Cote-de-Beaupre bölgesine hareket. Bilhassa Quebec'den sonra çok genişleyen Saint Laurent buralarda nehirden çok denize benzemekte. Yol boyunca meyve ve sebzelerin depolandığı mahzenler, ekmek fırınları, eski çiftlikler ve geleneksel evleri görmeniz mümkün. Ayrıca yol üzerinde Kuzey Amerika'nın ilk ibadet yeri olan Ste-Anne-de-Beaupre Bazilikası'nı ziyaret edebilirsiniz. Burası bir tür haç yeri olup inananlar mucizelerin gerçekleştiğini iddia etmekteler. Doğası ve muhteşem villaları ile keyifli manzaralar sunan Orleans Adası'ndan geçerek, Niagara Şelalesi'nden 30 metre daha yüksek olan Montmorency Şelalesi (84 metre ) gezisi. Montmorency Şelalesi'nde öğle yemeğinin ardından, Quebec kentine dönüş. Öğleden sonra, Avrupa atmosferini yansıtan bu güzel şehrin keşfi: Quebec şehrinin sembolü sayılan ve en çok fotoğraflanan oteli Chateau Frontenac; Parlamento Binası; günümüzde halk aktiviteleri, spor eğlencelerinin yapıldığı, 1759'da savaş alanı olan Abraham Parkı; şehir surları ile Grande Allee'yi birleştiren kale (La Citadelle); şehrin surları ve kapıları; tipik mahalleleri ile Place Royal Meydanı görülecek yerler arasında. Geziden sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

10 Ekim 2019 , Perşembe Quebec - Ottawa

Kahvaltının ardından, muhteşem doğa manzaraları eşliğinde, yer yer 'Chemin du Roy' yani 'Kral Yolu'nu takip ederek, Ottawa'ya doğru hareket. Neuville, Cap-Sante ve Deschambault gibi güzel kasabalardan geçen Kanada'nın bu en eski yolu, Montreal ve Quebec arasındaki ticareti güçlendirmek amacıyla XVIII. Yüzyılın başında inşa edilmiş. Öğlene doğru, Ontario eyaletinin güneydoğusunda bulunan Kanada'nın başkenti Ottawa'ya varış. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Kanada'da ve Ontario bölgesindeki kızılderililerin yaşamı hakkında geniş bilgi edineceğiniz, çok sayıda dev totem barındıran Kanada Tarih Müzesini ziyaret. Daha sonra, iki resmi dile (İngilizce ve Fransızca) sahip Kanada başkentinin panoramik turu: kamu binaları ile Wellington Caddesi, Neo Gotik mimariyle inşa edilmiş Kanada Parlamento Binası ve Barış Kulesi, Kanada Genel Valisi'nin ve Başbakan'ın rezidansları ile bazı büyükelçiliklerin bulunduğu Sussex mahallesi, ulusal müzeler, cıvıl cıvıl By Pazarı, şehrin içinden geçen ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Rideau Kanalı görülecek yerler arasında. Quebec ve Ontario eyaletlerini ayıran Ottawa Nehri'nin kıyısında kurulu Ottawa'nın keşfi. Son olarak, şehir merkezindeki popüler Byward Market bölgesine yakın otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

11 Ekim 2019 , Cuma Ottawa - Kingston - Toronto

Sabah, Guanacoque'e doğru hareket. Buradan, irili ufaklı pekçok adanın bir arada bulunduğu ve Bin Adalar anlamına gelen yazlık cennet Mille-Iles'de tekne turu. Bin Adalar, Kanada'nın Ontario Eyaleti ile Amerika'nın New York Eyaleti arasında sınır oluşturan bir doğa cenneti. Saint Lawrence Nehri'nde yapılan bu tekne gezisi bazen Kanada kıyılarını, bazen de ABD kıyılarını takip ediyor. Milyarderler sahili olarak adlandırılan bu kıyılarda, büyük iş adamları ve demir yolu patronları gibi varlıklı ve ünlü kişilerin görkemli malikanelerini görmek mümkün. Bu muhteşem coğrafyayı izleyeceğiniz turun ardından, yarım saatlik mesafedeki Kuzey Kanada'nın eski başkenti Kingston'a hareket. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, XIX yüyyıldaki İngiliz sömürge dönemine ait pek çok eski bina ile zengin bir mimari yapıya sahip Kingston'da panoramik şehir turu. Ardından, Ontario Gölü'nün kıyısını takip ederek Kanada'nın en büyük ve Kuzey Amerika'nın beşinci büyük kenti Toronto'ya doğru yola devam. Toronto'ya varışı takiben alışveriş için Toronto'nun en ünlü caddesi Yonge Street'e yakın otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

12 Ekim 2019 , Cumartesi Toronto - Niagara Falls

Kahvaltının ardından, pek çok rekora sahip, dinamik ve kozmopolit metropol Toronto'da panoramik şehir turu için hareket. Tur esnasında Çin mahallesi, finans merkezinin görkemli gökdelenleri, göl kıyısındaki 'Harbourfront' limanı, 1989 dan beri Amerika birinci liginin tanınmış beyzbol takımı Toronto'nun Blue Jays'leri ve Kanada Futbol Ligi'nin tanınmış ünlü temsilcisi Argonauts'ların stadı olan görkemli 'Skydome-Rogers Center' binası görülecek yerler arasında. 553 metre ile 1975-2007 yılların arasında dünyanın en yüksek kulesi olan CN Tower'den eşsiz Toronto ve Ontario gölü manzarasını izleme imkanı. Öğle yemeği yerel bir restoranda. Alışverişin ve ticaretin en canlı gözlendiği Queen Street ve Yonge Street caddelerinde serbest zamanın ardından, üzüm bağları ve meyve bahçeleri arasından geçerek Niagara Şelaleleri'ne doğru yola çıkış. Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada sınırı arasında bulunan doğa harikası Niagara Şelaleleri'ne varışı takiben otele yerleşme. Kanada tarafından görünen şelaleler, ABD kıyısına oranla görsel açıdan çok daha güzeldir. Son akşam yemeği aydınlatılmış şelale manzarası eşliğinde otelin panoramik restoranında. Geceleme otelde.

13 Ekim 2019 , Pazar Niagara Falls - Niagara-on-the-Lake - Toronto - İstanbul

Niagara Nehri üzerinde yer alan Niagara Şelaleleri Kanada'nın Ontario eyaleti ile Amerika'nın New York eyaleti arasında doğal bir sınır oluşturur. Kahvaltının ardından, en güzel ve etkileyici görüntüsü Kanada tarafında olan, dünyaca ünlü Niagara Şelaleleri'nin keşfi. Hornblower adlı tekne ile, özel yağmurluklarınızı giyerek en büyük ve heybetli olan Horseshoe Falls şelalesinin kalbine doğru yaklaşabileceğiniz bir gezi. Bu olağanüstü deneyimden sonra, manzaraya hakim kıyı yolunda bir yürüyüş yapabilmeniz ve Niagara Falls kasabasında dolaşabilmeniz için serbest zaman. Şelale manzaralı bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Niagara Nehri ile Ontario Gölü'nün kesiştiği noktada yerleşik, ülkenin en iyi korunmuş ve XIX. yüzyıla ait mimari eserlere sahip kasabalarından biri olan Niagara-on-the-Lake'e doğru hareket. Gezinin ardından, Toronto havalimanına transfer. Türk Hava Yolları ile saat 22:25'te İstanbul'a hareket.

14 Ekim 2019 , Pazartesi İstanbul

Saat 15:15'te İstanbul'a varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Montreal - (4 *) Novotel Montreal

Quebec - (4 *) Hotel Le Concorde Quebec
Ottawa - (4 *) Novotel Ottowa
Toronto - (4 *) Eaton Chelsea Hotel
Niagara Falls - (4 *) Marriott Fallsview Hotel Spa

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim