• /
  • Turlar
  • /
  • Mistik Birmanyanın Sırları

Mistik Birmanyanın Sırları

-Myanmar

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

3995 $ - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla


Gezilecek Ülke(ler)

Myanmar, Birmanya ( Myanmar )

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Yangon/İstanbul; Yangon/Heho/ Mandalay; Bagan/Yangon uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
2. günden 9. güne kadar 8 akşam yemeği;
2. günden 10. güne kadar 9 öğle yemeği;
8. gün akşam yemeği kukla gösterisi eşliğinde yerel bir lokantada;
Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
Havaalanı vergileri;
Rehberlik hizmetleri;
Seyahat sigorta paketi**

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Bagan'da Balon turu : 325 $ (Yer sayısı kısıtlı olduğu için rezervasyonu şimdiden yapılabilir);
Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücreti;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Mistik Birmanya'nın Sırları Standart Paket
10 Gece / 11 Gün - Uçuşlar + 17 Yemek + Tüm Turlar dahil

Mistik Birmanyanın Sırları


 

Kaşif krallar tarafından efsanevi İrrawaddy Nehri kıyılarında inşa edilmiş tapınaklar şehri Bagan'ın büyüsü, Yangon'un simgesi muhteşem Shwedagon Pagodası, eski başkentlerle çevrili Mandalay'ın çekiciliği, İnle Gölü'nün tatlı serinliği ve eşsiz manzaraları, yerel toplulukların ürünlerini sattıkları pazarları ve gizemli büyüleyiciliğiyle Myanmar'a yapacağınız unutulmaz bir seyahat...

Turun Özellikleri

Myanmar'ın tüm güzelliklerini doya doya gezip görebileceğiniz keyifli bir seyahat.
Herkesin rahatlıkla katılabileceği konforda bir tur.
Bagan pagodalarının arasında faytonlarla gezi.
Mandalay'da İrrawaddy Nehri'nde tekne gezisi.
İnle Gölü'nde, birbirinden ilginç manzaralar eşliğinde özel tekne turları.
Uzun mesafe yolculuklar için iç hat uçuşları.
4 yıldızlı konforlu ve özel konumlu otellerde konaklama.
Mandalay'ın harika atmosferinde Yılbaşı Kutlaması ve Gala yemeği.

Tur Programı

27 Aralık 2019 , Cuma Cuma İstanbul - Singapur

Singapur Hava Yolları ile saat 14:25'te hareketle Singapur'a hareket.

28 Aralık 2019 , Cumartesi Singapur - Yangon

Saat 05:45'te Singapur'a ve Singapur Hava Yolları ile saat 07:55'te hareketle de saat 09:20'de Myanmar'ın başkenti Yangon'a varış.
Eski ismi Rangoon olan Yangon, 2005 yılında Naypyidaw'a taşındığında Myanmar'ın başkenti statüsünü kaybetmiş, ancak resmi olarak artık başkent olmasa da ülkenin en önemli kenti, ticaret ve kültür merkezi olmaya devam etmiştir. Tarihi merkezi, sömürge döneminden kalma büyüleyici binaların yanı sıra parıldayan altın kubbeli pagodalar barındırmakta. Gelişte karşılama ve özel tur aracımız ile şehir turu için hareket. 46 metrelik sekizgen bir yapı olan Sule Pagodası'ndan başlayarak hareketli kolonyal mahallelerin keşfi: Kentin Britanya İmparatorluğu'nun önemli ticari limanlarından biri olduğu günlerin tanıkları olan nehir yakınındaki Strand Caddesi'nde sıralanan gümrük, merkez postanesi ve İngiliz Konsolosluğu gibi binalar göreceğimiz yerler arasında. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, şehrin en kalabalık caddelerinin kesişim noktasında, görkemli ''Yatan Buda'' heykeliyle ünlü Chauk Htat Gyi paodasını ziyaret. Kraliyet gemisinin görülebildiği Kandawgyi Gölü kenarında yer alan otelimize yerleşmenin ardından, günün son ziyaret noktası Singuttara Tepesi'nde inşa edilen Myanmar'ın en kutsal ve en ihtişamlı dini yapısı, dev altın stupası ile Yangon'un simgesi Shwedagon Pagodası'nın gezilmesi. Gün batımını bu eşsiz pagodada izledikten sonra otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.


29 Aralık 2019 , Pazar Yangon - Heho - Kakku - İnle Gölü

Sabah, havalimanına transfer ve bir saat onbeş dakika süren bir uçuşla dağlık bir bölge olan Shan eyaletinin giriş kapısı Heho'ya hareket. Varışı takiben, Pa-oh etnik grubunun yaşadığı Shan bölgesinin doğusunun keşfi. Yumuşak iklimi ile bilinen 1400 metre yükseklikteki Shan bölgesinin başkenti Taunggyi'den geçerek eski Shan Krallığının kalbinde bulunan Kakku'ya varış ve bu muhteşem ören yerinin keşfi. XVI. yüzyılda inşa edilen ve sadece bir kilometrekarelik bir alana yayılan ve gizli bir hazine olan Kakku, rölyef ve heykelleri ile inanılmaz güzellikte iki binden fazla zarif stupaya sahip. Çok değişik ve ilginç manzaralar göreceğiniz ve keyifli saatler geçireceğiniz bir gezi. Öğle yemeği gezi esnasında. Öğleden sonra, Heho'dan bir saatlik mesafedeki İnle Gölü'nün kapısı sayılan Nyaung Shwe'ye doğru yola devam. Yol üzerinde insanların günlük yaşamlarını gözlemleyebilirsiniz. Nyaung Shwe'ye varmadan önce Shwe Yan Pyay aşhap pagodasının ve köyün gezilmesi. İnle Gölü'nde ulaşım sadece teknelerle yapılabildiği için tekne ile Gölün ilk keşfini yaparak lodge'umuza transfer. Bölgeye özgü geleneksel mimariye inşa edilen, göle hakim yemyeşil bir doğanın içinde çok özel bir konuma sahip lodge'a iki gece geçirmek üzere yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

30 Aralık 2019 , Pazartesi İnle Gölü

İnle Gölü kuzeyden güneye 21 kilometre, doğudan batıya ise 8 kilometre genişliğindedir. Kahvaltının ardından, otelden geleneksel tekne ile hareketle, denizden 900 metre yükseklikteki Myanmar'ın ikinci büyük tatlı su gölü olan İnle Gölü'nün üzerinde yaşayan, isimleri gölün halkı anlamına gelen 'İntha' ların ilginç hayatına hayranlıkla tanık olacağınız; ayaklarıyla kürek çeken balıkçıları; yüzer bahçeleri; tahta kazıklar üzerinde oturan evleri ve manastırları; el sanatları atölyelerini; pamuk, ipek ve lotus dokuması ile bilinen Innpawkhone köyünü; dönüşümlü bir şekilde göl kıyısında kurulan ve farklı köylerden köylülerin ürünlerini sattıkları renkli 'beş gün pazarı'; gölün batısında yer alan İndein köyü ve yüzlerce gizemli stupa ile Shwe Indein Pagoda kompleksi; Beş Buda Tapınağı olarak adlandırılan Phaung Daw Oo Pagodası; artık kedilerin pek sıçramadığı zıplamadığı Nga Phe Kyaung Sıçrayan Zıplayan Kediler Manastırı'nı göreceğiniz tüm gün sürecek unutulmaz bir gezi. Öğle yemeği gezi esnasında göl üzerindeki yerel bir lokantada. Akşamüstü otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

31 Aralık 2019 , Salı İnle Gölü - Heho - Mandalay - Mingun - Mandalay

Sabah erken, tekne ile Nyaung Shwe'ye transfer. Oradan Heho havalimanına otobüsle hareket. Yarım saatlik bir uçuşla Mandalay'a hareket. Varışı takiben, tekne ile bir başka eski başkent olan Mingun'u keşfetmek üzere hareket. Myanmar'ın en büyük nehri olan Irrawaddy'nin eşsiz manzaraları eşliğinde bir saatlik bir yolculuktan sonra Mingun'a varış. Bu keyifli gezi esnasında dünyanın en büyük pagodası olması planlanan ama tamamlanamayan Mingun Pagodası, Sinphyuma, Pondawphaya ve Settawya pagodaları, yaklaşık 100 ton ağırlığında dünyanın ikinci büyük çanı olan efsanevi Mingun Çanı'nı görebilirsiniz. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra, eski Burma Krallığı'nın son başkenti olan Mandalay şehir turu için Mandalay'a dönüş. İlk olarak, II. Dünya Savaşı sırasında tahrip edilen Kral Mindon sarayının kare şeklindeki 8 kilometrelik surları ve 64 metre genişliğindeki hendeklerinin görülmesi. Ardından, zarif ağaç oymalarıyla bezeli Shwenandaw Manastırı'nı; Buda felsefesinin 729 stele yazılı olduğu, dünyanın en büyük taş kitabını barındıran Kuthodaw Pagodası'nı; son kraliyet başkentini kuran Kral Mindon'un eseri olan dev bir mermer Buda'yı barındıran Kyauktawgyi Pagodası'nı ziyaret. Son olarak, şehre hakim Mandalay Tepesi'nin üzerindeki Su Taung Pyi pagodasından şiirsel gün batımı seyri. Mandalay Tepesi'nin eteklerinde bulunan otelimize yerleşme. Akşam, otelin muhteşem bahçesindeki lokantasının ayrıcalıklı ortamında yılbaşı gala yemeği. Geceleme otelde.

1 Ocak 2020 , Çarşamba Mandalay - Amarapura - Ava - Mandalay

Kahvaltıdan sonra, altınla kaplı ve ülkenin en kutsal Budası Mahamuni'nin bulunduğu Hpayagyi Pagodası gezisi. Altın yaprak imal eden bir atölye ziyaretinden sonra, Mandalay etrafında bulunan eski başkentlerin gezisine devam. İlk olarak bir adada yer alan ve değişik dönemlerde başkentlik yapan Ava (Inwa) kalıntılarının arasında at arabalarıyla gezisi. Nanmyin gözetleme kulesini, saray kalıntılarını görmek mümkün... Zarif mimarisi ile Maha Aung Mye Bon Zan Manastırı'nı ve Buda heykelleri ile meşhur Bagaya ahşap Manastırı'nı ziyaret. Myanmar'ın çivisiz bir teknikle inşa edilip ahşap oymalarla bezenmiş tapınakları olağanüstüdür. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Mandalay'ın güneyinde bulunan, 'ölümsüzler şehri' anlamına gelen eski başkent Amarapura'ya hareket ve bine yakın keşişin yaşadığı ve okuduğu Mahaganda-yon Budist Manastırı gezisi. Son olarak, 200 senelik tik ağacıdan inşa edilmiş, son derece ilginç bir köprü olan 1200 metre uzunluğundaki U Bein köprüsünde gün batımını izleme. Ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2 Ocak 2020 , Perşembe Mandalay - Sagaing - Bagan

Kahvaltının ardından, Irrawaddy Nehri üzerindeki köprüden geçerek Mandalay'ın güneybatısında yer alan, bölgenin etkileyici manzarası izleyebileceğiniz Sagaing Tepesi'ne çıkış. Budistlerin meditasyon yapmak için gittikleri, dev bir Buda'nın heykeli ve enfes manzaraları ile Soon U Ponnya Shin Pagodası'nı ziyaret. Gezinin ardından, Mandalay'ın güneyinde bulunan Bagan'a doğru yola çıkış. Yol boyunca bölge halkının yaşamını izleyip haklarında fikir sahibi olabililirsiniz. Öğle yemeği yolda yerel bir restoranda. Akşamüstü, UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Eski Burma'nın ruhani merkezi Bagan şehrine varış. Bagan şehrin tarihi kesimi olan Old Bagan'da yer alan otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3 Ocak 2020 , Cuma Bagan

Kahvaltının ardından, renkli Nyaung Oo pazarında gezinti. Daha sonra Bagan gezisi için hareket. Bagan Vadisi'nin en eski ve en etkileyici yapılarından biri olan XI. Yüzyılın sonunda yapılmış ve tamamen altın ile kaplı olan görkemli Shwezigon Pagodası'nı ziyaret. Shwezigon Pagodası'nın bir bölümünde Nat heykelleri bulunmakta. Budizm gelmeden önce Bagan'da 'Nat' ruhlarına ibadet edilirdi. Birmanya'daki Budizm inanışının kutsal ruhları olan 37 Nat, hala ülkenin koruyucuları olarak kabul edilirler ve halk bu güçlü ruhlara büyük saygı duyar. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, 2220'den fazla tapınak ve pagodanın bulunduğu inanılmaz büyüklükte ve şaşırtıcı güzellikteki açık hava müzesi Bagan Antik Şehri ve kutsal alanı gezisi. Old Bagan'da geziniz boyunca, bu ilginç ve şaşırtıcı boyuttaki ören yerinde bulunan tapınak ve pagodaların en güzel örneklerini keşfedeceksiniz: Mon mimarisinin bir şaheseri olan Ananda Tapınağı ve duvar resimleri ile meşhur Ananda Ok Kyaung Tapınağı'nın yanı sıra, Kraliyet sarayının harabeleri, Tharabar Gate, Buphaya, Thatbyinnyu Tapınakları... Geziye tapınaklar arasında fayton gezisi ile devam. Bu gezi Bagan'ın keşfine başka bir boyut kazandıracak. Bagan Ovası'na hakim Shwesandaw Tapınağı'nın tepesinden gün batımını seyrettikten sonra otele dönüş. Akşam yemeği geleneksel kukla gösterisi eşliğinde yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

4 Ocak 2020 , Cumartesi Bagan - Yangon

Arzu edenler için gün doğuşunda Bagan ovasının muhteşem manzaralarını seyredebilecekleri bir balon turu yapma imkanı. Sabah, pagodaları, manastırları ve mağaraları ile Bagan gezisine devam. Bagan kralı Anawrahta tarafından esir tutulan Thaton Kralı Manuha'nın 1067'de inşa ettirdiği ve aralarında 'Yatan Buda' nın bulundğu üç dev Buda heykelini barındıran Manuha Tapınağı; Gawdawpalin, Myinkaba-Gubyaukgyi, Nampaya, Nagayon ve Htilominlo Tapınakları burada göreceğiniz en özel yerler arasında yer alıyor. Öğle yemeği Irrawaddy'nin kıyısındaki yerel bir lokantada. Geziye Yeni Bagan ile devam ederek bir el sanatları ve lake atölyesi ziyareti. Ayrıca geleneksel bir doğal makyaj malzemesi olan 'Thanaka' hakkında bilgi edinebilirsiniz. Gezilerin ardından, Bagan havalimanına transfer ve bir saat yirmi dakikalık bir uçuş ile Yangon'a dönüş. Başkente varışı takiben otele transfer ve yerleşme. Yangon'un en şık lokantalarından birinde son akşam yemeği. Geceleme otelde.

5 Ocak 2020 , Pazar Yangon - Singapur

Sabah, son Mandalay hanedanlıklarından miras kalan ve sayısız hazineyi barındıran Myanmar Ulusal Müzesi'ni ziyaret. Sokak satıcılarının bulunduğu Çin Mahallesi'nde gezintiden sonra bir alışveriş cenneti olan, 1926'da açılan ve eski Scott Market olarakta tanınan Bagyoke çarşısında serbest zaman. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, havalimanına transfer ve Singapur Hava Yolları ile saat 17:35'te hareketle 22:10'da Singapur'a varış.

6 Ocak 2020 , Pazartesi Singapur - İstanbul

Singapur Hava Yolları ile saat 01:50'de hareketle saat 08:25'te İstanbul'a varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Yangon - (4 *) Chatrium Hotel Royal Lake

Inle Lake / Nyaung Shwe - (4 *) Pristine Lotus Spa Resort
Old Bagan - (4 *) Tharabar Gate Hotel
Mandalay - (4 *) Mandalay Hill Resort

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviews



Marathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviews



Navagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviews



Blue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviews



Destek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş




© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim