• /
  • Turlar
  • /
  • Karatepeden Tarsusa Klikya

Karatepeden Tarsusa Klikya

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

1785 TL'den başlayan fiyatlarla
Adananın lezzetlerine Gurme Tadında bir yolculuk...


Gezilecek Ülke(ler)

Türkiye

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Adana/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
1. günden 2. güne 2 akşam yemeği;
1. günden 3. güne kadar 3 öğle yemeği;
Programdaki geziler;
Havaalanı vergileri;
Rehberlik hizmetleri;
Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç**);
Seyahat sigorta paketi*

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Ören yerleri girişi için müze kart;
Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama.

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Karatepe'den Tarsus'a Klikya Standart Paket
2 Gece / 3 Gün - Uçuşlar + 5 Yemek + Tüm Turlar dahil

Karatepeden Tarsusa Klikya


Adana'nın lezzetlerine Gurme Tadında bir yolculuk...

Alanya'dan başlayıp, kuzeyde Toros'lara sırtını dayayarak doğuda ki Kinet Höyük'e kadar uzanan Kilikya bereketli toprağı, stratejik öneme sahip zengin coğrafyası ile sürekli ilgi odağı olmuş kadim bir bölgedir. Sizlere, Göksu, Seyhan ve Ceyhan ırmaklarının suladığı, toros dağlarının ise kuşattığı Adana ve çevresini, antik kentlerinden kültürel mirasına, olağanüstü lezzetlerinden hareketli şehir dokularına kadar keşfedeceğimiz kısa bir seyahat hazırladık. Aslantaş'ın olağanüstü güzellikteki Hitit kalıntıları, ülkemizin en önemli limanlarından İskenderun, farklı şehir dokusuyla ve lezzetleriyle Adana, dini geçmişindan günümüze uzanan tarihi kalıntılarıyla Tarsus bu seyahatte sizleri çok heyecanlandıracak.

Turun Özellikleri

Türk Hava Yolları Sabiha Gökçen - Adana - Sabiha Gökçen uçuşları ile Adana'ya gidiş ve dönüş,
Adana'nın tarihi merkezinde, 5 yıldızlı Divan Otel'de konaklama,
Karatepe/Aslantaş Hitit harabeleri, İskenderun ve Tarsus gezileri,
Adana'nın tarihi şehir dokusunu derinlemesine gezme imkanı,
Gurme tadında yemekler.
İskenderun'un meşhur karideslerinden, Adana'nın en tanınmış ustalarının kebablarına kadar tadacağınız Gurme bir yolculuk.

Tur Programı

11 Ekim 2019 , Cuma İstanbul - Adana

Sabah, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Anadolu Jet'in 07.25 uçuşu ile Adana'ya hareket ve 08.50'de varış. Karşılama, Antik Kilikya'nın en önemli şehri olan Adana'yı tanımak üzere şehir merkezine doğru yola çıkış. İlk olarak, 1924 yılında, Cumhuriyetin ilanından hemen sonra kurulup Türkiye'nin en eski on müzesinden biri olan Adana Arkeoloji Müzesi gezisi. Müze, çok kısa bir süre önce eski bir fabrikadan dönüştürülen yeni binasına taşındı ve son olarak mozaik bölümüyle birlikte sahib olduğu eserlerin tamamı na yakını burada, son derece modern tekniklerle sergilenmekte. Müze gezisinin ardından, Adana'ya özel ev yemeklerini tadacağınız, sizler için özel olarak hazırlanmış öğle yemeği. Öğleden sonra Adana'nın keşfine devam: 4.yüzyılda yapıldığı bilinen 319 metre uzunluğunda ve 13 metre yüksekliğindeki yuvarlak kemerli Taşköprü; bugün Atatürk müzesine ev sahipliği yapan Suphi Paşa Konağı; anılarda keyifli bir yolculuk yapacağınız Adana Sinema Müzesi; Ulu Camii; Yağ Camii; ülkemizin en büyük saat kulesinin bulunduğu Büyük Saat Meydanı; her köşesinden kebab dumanları yükselen Kazancılar Çarşısı; 1540 yılında, klasik Osmanlı medreseleri planında yapılmış Ramazanoğlu Medresesi tarihi şehirde gezilecek yerler arasında. Gezinin ardından, şehir merkezindeki Divan Otel'e yerleşme.
Akşam yemeği, Adana sokak lezzetlerinin önemli bir sembolü olan Yeşil Kapı Kebabcısı'nda .


12 Ekim 2019 , Cumartesi Adana - Karatepe Aslantaş - Kastabala - İskenderun

Sabah kahvaltısının ardından Karatepe'ye doğru yola çıkış. 1945 yılında bir gezi sırasında Prof. Helmuth Theodor Bossert, o zaman henüz asistan olan Halet Çambel, Nihal Ongunsu ve Muhibbe Darga'nın birlikte Aslanlı Taş'ı keşfeder, daha sonra bu taşı aklından çıkaramayan Prof. Bossert bu konuda çalışmaya başlar ve Dr. Ludwig Budde ile 1954 yılında kazı alanında çalışmaya başlarlar. Ören yerinin adını da Prof Bossert verir. Aslantaş Barajı Gölü Kıyısında 55.000 m2 büyüklüğün de ve Milli Park içerisinde yer alan açık hava müzesi 2007 yılında ziyarete açılmıştır. Bu alan son Hitit dönemine rastlayan M.Ö. 8 yy'da kendisini 'bölge hükümdarı' olarak tanıtan Asativata tarafından kuzeyden gelecek saldırılara karşı bir sınır kalesi olarak yaptırılmış. Karatepe'yi gezdikten sonra İskenderun'a hareket. Yol üzerinde bulunan Çukurova'nın tek ve ayakta kalmış en güzel amfi tiyatrosunun da bulunduğu, büyüklüğü ve yapısıyla arkeoloji dünyasında heyecan yaratan Kastabala Antik Kenti'nde mola. Ceyhan Nehri'nin kuzeyden batıya doğru çizdiği geniş kavis içinde bulunan Hierapolis Kastabala Antik Kenti kazı çalışmaları halen devam etmekte. Bir ortaça kalesi ile taçlı kayanın eteğinde kurulu olan antik kentte iki sütunlu cadde, hamam, tiyatro ve stadyum ile iki kilise, su kemeri ve çeşitli kalıntılar bulunmakta. Antik kentte kısa bir gezinin ardından, İskenderun'a doğru yola devam. Şehre varışta, keyifli bir mekanda öğle yemeğinde, İskenderun karidesleri ve mutfağının tadımı. Öğle yemeğinin ardından, 1930'lardan kalma üç katlı tarihi bir binada bulunan ve denizcilik tarihini anlatan çok ilginç eserlerin sergilendiği Deniz Müzesi gezisi. Daha sonra, şehir merkezinde serbest zaman ve Adana'ya dönüş.
Akşam yemeği meşhur Onbaşılar Restoran'ın, göle karşı konumlu keyifli mekanında, metrelik kebabların tadımı.


13 Ekim 2019 , Pazar Adana - Alman Köprüsü -Tarsus - Istanbul

Kahvaltının ardından, Adana'ya 64 km mesafede bulunan Alman (Varda) Köprüsü' nü gezmek üzere hareket. 19.yy ın sonunda Almanlar tarafından inşa edilen Hicaz Demiryolu'nun bir parçası olan, 172 mt. uzunluğunda ve 99 mt. yüksekliğindeki bu köprü, bir çok tanınmış film sahnesine de konu olmuş. Daha sonra, tarihi ve coğrafyası ile Neolitik dönemden beri çeşitli kültürlerin kaynaşma noktası olan ve Antik Kilikia'da stratejik bir öneme sahip Tarsus'un keşfi. Asurlular, Persler ve Yunan medeniyetlerinin iz bıraktığı bir yer olan Tarsus, bir zamanlar hıristiyanlar için oldukça önemli bir dini merkezdi. Şehirde ki geziye, erken hıristiyan misyonerleri arasında Aziz Pierre ile birlikte en çok tanınan ve en etkili isimlerden olan Tarsus doğumlu Aziz Paul'un inşa ettirdiği söylenen kilise ile başlayacağız. Kilisenin tavanında Hz. İsa, dört İncil yazarı ve melek fresklerinin tasvir edilmiş. Kilisenin hamisi Aziz Paul'ün Hristiyanlık aleminde, dinin Kudüs'ten Anadolu'ya ve buradan da Avrupa'ya yayılmasında çok önemli bir rol oynadığı için ayrıcalıklı bir yeri vardır ve bu nedenle Tersus Hristiyanlar için önem arzeder. St. Paul Kilisesi ve kuyusu ruhani bir merkez olarak mevcut geleneksel kent dokusu ile bütünleşmiş biçimiyle, 2000 yılında UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne alınmıştır. Daha sonra, Cami-Nur adıyla anılan 16.yüzyıldan kalma Ulucami, Makam-ı Şerif Camii ve Yahudileri Babil esaretinden kurtaran peygamber olarak bilinen Peygamber Danyal'ın Kabri, St Paul Kuyusu, Antik yol ve Kleopatra Kapısı ile tarihi Tarsus evlerini gezerek, öğle yemeği için Tarsus Şelaleleri'ne gidiş. Yemekten sonra Adana Havalimanı için yola çıkış. Türk Hava Yolları'nın 16:00 uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ve 17:30'da varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Adana - (5 *) Divan Adana

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim