• /
  • Turlar
  • /
  • Meksika Honduras Guatemala

Meksika Honduras Guatemala

-Guatemala -Honduras -Meksika

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

4845 $ - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla


Gezilecek Ülke(ler)

Meksika, Guatemala, Honduras

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Meksiko City/Tuxla Gutierrez; Cancun/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
2. günden 17. güne kadar 16 akşam yemeği;
2. günden 17. güne kadar 16 öğle yemeği;
Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
Rehberlik hizmetleri;
Havaalanı vergileri;
Seyahat sigorta paketi**.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi*;
Her türlü kişisel harcama;
Meksika vize ücreti;
Guatemala giriş/çıkış vergisi (yaklaşık 10 Dolar);
Honduras giriş/çıkış vergisi (yaklaşık 5 Dolar).

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Meksika Honduras Guatemala Standart Paket
18 Gece / 19 Gün - Uçuşlar + 32 Yemek + Tüm Turlar dahil

Meksika Honduras Guatemala


 

Bu Orta Amerika seyahatinde, çok renkli doğa ve insan manzaralarının yanı sıra Aztek, Olmek, Toltek, Zapotek, Mikstek ve Maya gibi Kolomb öncesi uygarlıklarının nefes kesen kalıntılarını, kolonyal şehirlerinin Barok hazinelerini ve Meksika, Honduras, Guatemala'nın olağanüstü tarihi zenginliklerini keşfedebilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış toplam on büyüleyici yerin gezi programında olması, bu seyahatin kültürel zenginliğinin en büyük göstergesi. Renk, koku, tat, müzik, gelenek, mistisizm, tarih, efsane dolu ve pek çok anlamda birbirini tamamlayan bu üç komşu ülkeyi en doğru şekilde gezebilmeniz için hazırlanmış bir seyahat programı...

Turun Özellikleri

Meksika, Honduras ve Guatemala'nın en görülmeye değer yerlerini gezme imkanı verebilecek şekilde, çok kapsamlı hazırlanmış bir program.
THY ile Meksika'ya direk uçuş ve varış sabahı erken otel odasını alabilme imkanı.
Yucatan Yarımadası'ndaki dünyaca meşhur tatil beldesi Cancun'da Karayip Denizi'nde yararlanabilme imkanı.
Asfaltlanmış ve rahat yollarda konforlu bir otobüs ile seyahat.
Meksiko City ile Tuxtla Gutierrez arası uçak yolculuğu.
Karayoluyla Meksika'dan Guatemala ve Honduras'a geçiş; Guatemala'dan sınırı belirleyen nehri tekne ile geçerek Meksika'ya geri dönüş.
Konaklamalar Cancun'da beş, diğer yerlerde ise dört yıldızlı, konforlu otellerde.
Tabii ki bu gezide de tüm yemek ve geziler programa dahil. Yani her zamanki gibi hiçbir sürpriz extra harcama gerektirmeyen bir tur.

Tur Programı

22 Kasım 2019 , Cuma İstanbul - Meksiko City

Türk Hava Yolları ile saat 21:45'te Meksika'nın başkenti Meksiko City'ye hareket.

23 Kasım 2019 , Cumartesi Meksiko City

Saat 04:00'da 2200 metre yükseklikte yer alan Meksiko City'ye varış. Gelişte karşılama, özel tur aracımız ile şehin merkezinde yer alan otelimize transfer ve yerleşme. Otelde kısa bir dinlenme ve kahvaltıdan sonra, şehir turu için hareket. Aztekler döneminde Ulu Tenochtitlan; İspanyol sömürgesi döneminde saygıdeğer ve asil emperyal şehir; gösterişli evleri ve yapılarının bolluğu ile de Saraylar şehri gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. İlk olarak, Mexico City'nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan tarihi merkezinin keşfi: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera'nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı. Daha sonra, yüzen bahçeler olan chinampas'ların arasındaki kanallarda bir tekne gezisi yapmak üzere UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Xochimilco'ya hareket. Son derece renkli olan Trajineras adlı bir teknede, Mariachi orkestrası eşliğinde, geleneksel 'Mixiote'lardan oluşan öğle yemeği. Öğleden sonra, Mexico City'nin güney-batısında bulunan Coyoacan a hareket ve 1958 yılında bir müzeye dönüştürülen acıların, umudun, umutsuzluğun ve direncin ressamı Frida Kahlo'nun evi La Casa Azul'u ziyaret. Fırtınalı bir evlilik yaşayan Diego Rivera ve Frida Kahlo çifti, yaşamlarını Frida Kahlo'nun çocukluğunu geçirdiği Mavi Ev'e yerleşerek sürdürmüşler. Akşam yemeği tipik bir lokantada. Geceleme otelde.

24 Kasım 2019 , Pazar Meksiko City - Teotihuacan - Meksiko City

Sabah, Katolikler için önemli bir hac merkezi sayılan Guadalupe Bazilikası'nı gezdikten sonra, Meksiko City'den bir saat mesafede bulunan Teotihuacan'a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika'nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika'nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan agave'ın öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmekte. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmekte. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. Tanrıların Yeri anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya'nın en eski şehri olup Kolomb öncesi Mezo-Amerika'nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan'ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi'ni; Ölüler Yolu'nu; büyük Tanrı Tüylü Yılan'a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağını; Kelebekler Sarayını görebilirsiniz. Gezinin ardından Mexico City'ye dönüş ve Chapultepec Parkı'nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi'ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz Aztek Takvimi olarak bilinen dünyaca ünlü dairesel Güneş Taşıdır. Akşamüstü otele dönmeden önce, geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı'nda gezinti. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

25 Kasım 2019 , Pazartesi Meksiko City - Tuxtla Gutierrez - Sumidero Kanyonu - San Cristobal de las Casas

Sabah, hava limanına transfer ve 1 saat 25 dakikalık bir uçuşla Chiapas Eyaleti'nin başkenti Tuxtla Gutierrez'e varış. Buradan özel tur otobüsü ile Sumidero Kanyonu'na doğru yola çıkış. 25 kilometre uzunluğundaki kıyılarında küçük timsahlar görülebilen ve falezlerinin yer yer 1000 metreyi bulduğu Sumidero, Meksika'nın en etkileyici kanyonudur. Chiapa de Corzo'da yerel bir lokantada öğle yemeğinden sonra, o muhteşem doğayı seyredebileceğiniz yemyeşil suların üzerinde tekne gezisi. Ardından, yüksek topraklardaki Jovel Vadisi'nde 2100 metrede bulunan San Cristobal de las Casas'a doğru yola devam. 1528'de erken sömürge döneminde kurulan ve Chiapas eyaletinin eski başkenti San Cristobal tek katlı evleri, parke taşlı sokakları, kiliseleri, kemeraltlarıyla kolonyal mimarinin en güzel örneklerindendir. Şirin şehir, ismini yerli haklarını ilk savunan Indios'ların babası piskopos Bartolome de la Casas'a borçlu. San Cristobal'e varışı takiben otele yerleşme. Akşam yemeği yerel restoranda. Geceleme otelde.

26 Kasım 2019 , Salı San Cristobal de las Casas

Sabah, yürüyerek eyaletin kültürel başkentinin keşfi. İlk olarak sebzeler, çiçekler ve köylülerin rengarenk giysileri ile büyük bir renk cümbüşü sergiledikleri, Meksika'nın en güzel pazarlarından biri olan San Cristobal pazarı gezisi. Daha sonra, barok stilindeki güzel Santo Domingo Kilisesi'ni görebileceğiniz tarihi merkezinin harika sokaklarında keyifli bir gezinti. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, San Cristobal yakınlarındaki San Juan Chamula köyüne hareket. Tzotzil Maya yerlilerin yaşadığı köyün kilisesi son derece ilginç. Zemini çam yaprakları ile kaplı loş ışıklı kilisede Hristiyanlık ve Şamanizm'in bir karışımından oluşan ayinler yapılmakta, şaşırtıcı yöntemlerle kötü ruhlar kovulmakta. Kilise gezisinin ardından, bu yemyeşil vadideki son derece renkli bir başka Tzotzil köyü olan Zinacantan'ı gezerek San Cristobal'a dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Kasım 2019 , Çarşamba San Cristobal de las Casas - La Mesilla (Guatemala) - Quetzaltenango

Kahvaltının ardından, Panamerican yoluyla Meksika-Guatemala sınırına doğru hareket ederek öğlene doğru 'sonsuz bahar ülkesi' olarak anılan ve çok sayıda doğa güzelliğine sahip Guatemala'ya varış. Sınır geçiş işlemlerinin, araç değiştirmenin ve öğle yemeğinin ardından güneybatısının dağlık bölgesinde, Guatemala'nın ikinci büyük şehrine doğru yolculuğa devam. Akşamüstü, adını Mayaların kutsal kuşu olan ''Quetzal''dan alan Quetzaltenango eyaletinin başkenti Quetzaltenango'ya varış ve şehrin göbeğinde bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

28 Kasım 2019 , Perşembe Quetzaltenango - Chichicastenango - Atitlan - Panajachel

Sabah, Chichicastenango Kasabası'na doğru yola çıkış. 2200 metre yükseklikte çam ağaçların ortasında yer alan Chichicastenango, yüzyıllar boyunca Guatemala'nın en büyük hazinelerinden birini gizlemiş. Guatemala'da yaşayan en büyük Maya topluluğu olan Quiche'lerin Popol Vuh adlı kutsal kitabı 1800'lerde Peder Francisco Ximenez tarafından Aziz Tomas Kilisesi'nde ortaya çıkarılıp İspanyolcaya tercüme edilmiş. Hristiyanlık ve Şamanizm'in bir karışımından oluşan ilginç ayinlerin yapıldığı bu kilisenin ziyareti. Chichicastenango aynı zamanda Orta Amerika'nın en büyük ve en renkli pazarlarından birine ev sahipliğini yapmakta. Pazarda yerli tekstil ürünlerinin yanı sıra el işleri, çanak çömlek, şifalı bitkiler, baharatlar, sebze, meyve ve diğer gıda ürünleri satılmakta. Dağlardan inen Quiche halkının ürünlerini satmak veya alışveriş yapmak için çok uzaklardan geldiği büyük pazar Perşembe ve Pazar günleri kurulmakta. Öğle yemeğinden sonra, yaklaşık 340 metre derinliğe sahip olan Atitlan Gölü'nün kenarındaki Panajachel'e doğru yola devam. Yükseklikleri 3000-3500 metre arası değişen San Pedro, Toliman ve Atitlan yanardağların ayaklarında yer alan 1500 metre yükseklikteki ve dünyanın en güzel göllerinden biri olan Atitlan Gölü'nün harika manzaralarını seyir. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

29 Kasım 2019 , Cuma Panajachel - Atitlan Gölü - Antigua

Kahvaltıdan sonra, panoramik bir yoldan görüntüsüyle ziyaretçilerini büyüleyen Atitlan Gölün'ün etrafındaki topraklarda yaşayan bir başka Maya topluluğu olan Zutuhiller'in Kolomb öncesi dönemde başkentleri olan Santiago de Atitlan'ı ziyaret. Zutuhiller insan biçimli yeraltı dünyası tanrısı Maximon'a yaptıkları likör ve tütün adakları ile ünlüler. Hastalara şifa, kötü insanlara da ceza verdiği düşünülüyor. Gölde keyifli bir tekne gezisinin ardından otobüsle UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan 1500 metre yükseklikteki kolonyal Antigua Şehri'ne doğru yola çıkış. Guatemala, dünyanın en kaliteli Arabica cinsi kahve üreticileri arasında yer almakta. Eski Guatemala anlamına gelen Antigua'ya varışı takiben, yerel bir restoranda öğle yemeği Öğleden sonra, Antigua çevresinde kahvenin tüm sırlarını öğrenebileceğiniz bir kahve plantasyonu ziyareti. Antigua'nın büyüleyici şehir merkezinde yer alan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

30 Kasım 2019 , Cumartesi Antigua

Agua (Su), Fuego (Ateş) ve Acatenango Yanardağları ile çevrili Antigua, Latin Amerika'nın en güzel kolonyal şehirlerinden biridir. XVI. yüzyılın başında 'Santiago de los Caballeros de Guatemala' olarak kurulan eski başkent 1773 depremiyle kısmen yıkılınca hükümet 30 kilometre uzaklıktaki Guatemala City'ye taşınır. Kahvaltının ardından, adeta bir açık hava müzesini andıran ızgara planlı tarihi şehrin yürüyerek keşfi: Barok mimarisinin birer mücevheri olan La Merced Kilisesi, San Francisco Kilisesi, San Jose Katedrali, Convento de Capuchinas Manastırı gibi yapıların gezisi. Öğle yemeği geziler esnasında tipik bir Antigua evinde. Her yerden gelen taze kahve ve çikolata kokusu eşliğinde, restoran ve hediyelik mağazalarının bulunduğu tarihi şehrin parke taşlarıyla bezeli rengarenk sokaklarında istediğiniz gibi dolaşabilmeniz için akşam yemeğine kadar, çok keyif alacağınız serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

1 Aralık 2019 , Pazar Antigua - Guatemala City - Copan (Honduras)

Kahvaltının ardından, sakin ve huzurlu Antigua'yı terk ederek, 45 dakikalık bir mesafede bulunan ve kısaca 'Guate' olarak tanınan ülkenin modern başkentine doğru hareket. Varışı takiben Orta Amerika'nın en büyük kentinin tarihi merkezindeki Plaza de la Constitucion Anayasa Meydanı'nı; eski başkanlık sarayı olan Palacio Nacional De La Cultura'yı; San Jose los Infantes ve yanındaki Catedral Primada Metropolitana de Santiago adlı katedrali'ni; Mercado Central yani merkez çarşısını ve Merkez Parkı'nı görebileceğiniz panoramik şehir turu esnasında, ilginç koleksiyonlar barındıran Guatemala Ulusal Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret. Yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, Honduras sınırına doğru yola devam. Sınır geçiş işlemlerinin ardından Copan Vadisi'ne hareket. Guatemala City'den 4 saatlik mesafedeki Copan Kasabası'na varış ve arkeolojik sit alanına yakın çok güzel bir konumda bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

2 Aralık 2019 , Pazartesi Copan - Rio Dulce - Livingstone (Guatemala)

Sabah, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Copan Arkeolojik Parkı'nı ziyaret. Maya uygarlığının klasik döneminin en önemli başkentlerinden biri olan Copan muhteşem heykel ve kabartmaları ile sanatsal bakımdan tüm Maya dünyasının en gelişmiş ve en gösterişli kenti olarak tanınıyordu. Copan aynı zamanda Maya astronomisinin doruğa ulaştığı merkezdir. Yağmur ormanın içindeki antik kentin harabelerinin keşfinin ardından, Heykel Müzesi'ni ziyaret. Daha sonra, sınırı tekrar geçerek, Guatemala'nın en büyük gölü olan Izabal Gölü'ne doğru hareket. Öğle yemeği yolda tipik bir lokantada. Öğleden sonra, tatlı nehir anlamına gelen Rio Dulce üzerindeki Rio Dulce Şehri'ne varış ve Honduras Körfezi'ne açılan Rio Dulce Nehri'nin ağzındaki Izabal Gölü'nde tekne gezisi. Bu gezide mangrovlarla kaplı nehrin küçük kollarını, kuş adasını ve Conquistador'ların korsanlara karşı inşa ettikleri San Felipe Kalesi'ni keşfedebilirsiniz. Livinstone'a varış. Karayip Denizi'ne dökülen Rio Dulce'nin ağzındaki otelimize yerleşme. Yerli Garifuna dansları eşliğinde akşam yemeği. Geceleme otelde.

3 Aralık 2019 , Salı Livingstone - Rio Dulce - Tikal - Flores

Kahvaltıdan sonra, tekne ile Rio Dulce'ye geri dönüş ve buradan Guatemala'nın kuzeyine doğru yola çıkış. Öğle saatlerinde yağmur ormanlarındaki Peten bölgesinde yer alan ve UNESCO tarafından hem Dünya Kültür Mirası hem de Dünya Doğa Mirası Listesi'ne alınmış olan Tikal Ulusal Parkı'na varış. 'Ah-Cacao'gibi büyük krallar, Sesler Krallığı Tikal'le birlikte Maya tarihinin önemli bir safhasını oluşturmuşlar. Kuruluşu M.Ö. VI. yüzyıla dayanan antik kent-devleti, altın çağını M.S. 600 ile 900 yılları arasında yaşamış. Tikal matematik, astronomi ve sanat konularında döneminin en gelişkin merkezlerinden biriydi. Tikal ören yeri saray, tapınak-piramit, tören platformu, adak taşı, top oyun sahası, teras, stel, yol ve buhar hamamı gibi 3.000 civarında yapıdan oluşmakta. Tikal'de yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, tropikal ormanda kuşların ve maymunların sesi eşliğinde yürüyerek Plaza Mayor Meydanı, Büyük Jaguar Tapınağı, Maskeler Tapınağı, yüksekliği 64 metreye ulaşan Orta-Amerika'nın en yüksek piramidi 'Çift Başlı Yılan' Tapınağı, Kayıp Dünya Piramidi gibi Tikal'in gün ışığına çıkarılmış en önemli anıtlarının keşfi. Gezinin ardından, Flores'e hareket ve Peten Itza Gölü'ne bağlı Petenchel Lagünü'nün özel bir ekolojik rezervinde yer alan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4 Aralık 2019 , Çarşamba Flores - Bethel - Corozal - Bonampak - Palenque

Sabah, bir toprak yoldan geçerek Guatemala-Meksika sınırına doğru hareket. Sınır geçiş işlemlerinin ardından bu bölgede, iki ülke arasındaki sınırı oluşturan ve Mayalar tarafından kutsal kabul edilen Rio Usumacinta Nehri'ni tekne ile geçiş. Corozal'a varış ve sınır işlemlerini takiben karşılama. Corozal'da öğle yemeğinden sonra, erken klasik döneme ait küçük Maya kenti Bonampak'a hareket. Orta Amerika'nın nemli tropikal iklimi nedeniyle, Maya yapılarını bezeyen pek az sayıda duvar resmi günümüze sağlam olarak ulaşabilmiş. Bonampak, Maya resim sanatının en kapsamlı ve en iyi korunmuş örneklerinden bazılarını barındırmakta. Yan yana üç odadan oluşan ve resimler tapınağı anlamına gelen Templo de las Pinturas'ın duvar ve tavanları çok güzel renkli fresklerle bezenmiş. Gezinin ardından, Maya uygarlığının en önemli antik kentlerinden biri olan Palenque'ye doğru yola devam. Antik kentin yakınlarındaki otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5 Aralık 2019 , Perşembe Palenque - Campeche

UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış harikulade bir Maya antik kenti olan Palenque'nin keşfi için hareket. 'Nahuatl' yerli dilinde Quetzal Dağı olarak bilinen Tumbala Dağları'nın eteklerindeki tropikal ormanların arasından fışkıran Palenque harabeleri şüphesiz dünyanın en etkileyici ören yerlerinden birini oluşturmakta. Bu antik kent, Meksika ve Orta Amerika'da ki Maya klasik döneminin en zarif mimari, heykeltıraşlık ve kabartma örneklerini barındırmakta. Palenque, VII. yüzyılda 68 sene hüküm süren kent-devletin en büyük hükümdarı Pacal döneminde altın çağını yaşamış. Çok sayıda yapının arasında Büyük Saray, Kral Pakal'ın mezarının çıkarıldığı Yazıtlı Tapınak-Piramit, Güneş Tapınağı en görkemli olanlardır. Öğle yemeğinden sonra Meksika Körfezi'nin güney kıyısında yer alan Campeche'ye doğru yola çıkış. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6 Aralık 2019 , Cuma Campeche - Uxmal - Merida

Campeche, sömürge döneminden, XIX. yüzyılın ortasına kadar Yucatan yarımadasının en önemli limanıydı. Sabah kahvaltısının ardından yürüyerek UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan müstahkem şehrin eski mahallelerinin keşfi. Daha sonra, Campeche'nin kuzeyindeki ve tepe anlamına gelen Puuc bölgesinde yer alan ve V-VI. yüzyıllar arasında kurulan Uxmal Antik Kenti'ne hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Uxmal, Maya mimarisindeki Puuc stilinin olağanüstü bir örneğidir. Maya binalarının dış duvar süslemelerindeki dekoratif figürler bunun göstergesi. Mayaların yağmur ve şimşek tanrısı Chaac maskesi gibi Yucatan'daki tapınaklarını ve saraylarının dış duvarlarını süsleyen tanrı maskeleri, Puuc stilinin önemli bir karakteristiğiydi. Valilik Sarayı, kahin anlamına gelen Adivino Piramidi, bir manastıra benzediği için Conquistador'lar tarafından dört kenarlı rahibeler manastırı diye adlandırılan yapıların ziyareti. 'Muna da Pibil' usulü tavuklu spesyalitelerinden oluşan öğle yemeğinin ardından Merida'ya doğru yola devam. Yucatan eyaletinin başkentinin gezisi sırasında Plaza Mayor meydanının etrafındaki sömürge dönemine ait yapıları görebilirsiniz: Kıta-Amerika topraklarında eski bir piramidin taşları kullanarak inşa edilen ilk katedral San Idelfonso, Casa de Montejo'nun cephesinin müthiş taş işçiliği, magrip tarzı çan kulesi ile Rahibeler Kilisesi, San Cristobal Kilisesi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7 Aralık 2019 , Cumartesi Merida - Chichen Itza - Cancun

Sabah erken, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza Antik Kenti'ne doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan 'Juego de Pelota' top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek'lerin Orta Meksika'daki başkenti Tula Maya'ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltekler Chichen Itza'yı istila etmiş olabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Mayalar Toltekler'den etkilenmiş olabilirler. Gezinin güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı 'Caraco'l denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı Chac Mool'a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu 'Cenote' de bulunmakta. Chichen Itza gezisi ve yerel bir lokantada öğle yemeğinin ardından, Riviera Maya'nın kuzeyindeki ünlü tatil merkezi Cancun'a hareket. Cancun, İspanyol işgalinden ve turistik bir yere dönüştürülmeden önce, Yucatan Yarımadası'nda Maya medeniyetlerinin egemen olduğu bir bölge idi. Mayalar tarafından 'yılanların yuvası' anlamına gelen 'Kan Kun' olarak anılan bölge İspanyol döneminde 'Can Cun' olarak adlandırılmış. Cancun tatil beldesi projesi, Meksika Hükümeti'nin ülkenin ekonomik geleceği ve turizmin kalkınması için 1970 yılında, turkuaz mavisi Karayip Denizi sahilinde, Tulum-Cancun arasında 130 kilometre boyunca birçok otel ve turistik tesis inşasıyla başladı. Cancun iki bölgeden oluşmata: batıda şehir merkezi olan El Centro, doğuda ise dar ve 22.5 kilometre uzunluğunda bir yarımada üzerinde, Karayip Denizi ile Nichupte Lagünü arasında uzanan turistik otel bölgesi. Cancun'un keşfinden sonra, Playa del Carmen'den Tulum'a kadar uzanan ve muhteşem plajlarıyla ünlü Riviera Maya sahil şeridine doğru yola devam. Varışı takiben, Karayip Denizi'nin kıyısındaki 'all inclusive' olarak kalınacak otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8 Aralık 2019 , Pazar Cancun / Playa del Carmen

Otel aktivitelerinden, deniz ve güneşten yararlanmak için 'all inclusive' olarak kalınacak otelde serbest gün. Öğle yemeği, akşam yemeği ve geceleme otelde.

9 Aralık 2019 , Pazartesi Cancun - İstanbul

Sabah, Cancun Havalimanı'na transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 10:10'da İstanbul'a hareket.

10 Aralık 2019 , Salı İstanbul

Saat 06:15'te İstanbul'a varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Mexico City - (4 *) Historico Central

San Cristobal - (4 *) Casa Mexicana Hotel
Quetzaltenango - (4 *) Latam Hotel
Panajachel - (3 *) Posada de don Rodrigo Hotel
Antigua - (4 *) Posada de Don Rodrigo Hotel
Copan - (4 *) Clarion Hotel Copan
Livingstone - (4 *) Ville Caribe
Flores - (4 *) Casona del Lago
Palenque - (4 *) Chan Kah Hotel
Campeche - (4 *) Plaza Campeche Hotel
Merida - (4 *) El Castellano Hotel
Cancun - (5 *) Ocean Maya Royale

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim