• /
  • Turlar
  • /
  • Madeira Adası

Madeira Adası

-Portekiz

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

1845 € - 16568.84 TL'den başlayan fiyatlarla
Atlas Okyanusunun İncisi ...


Gezilecek Ülke(ler)

Portekiz, Madeira Adası

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Lizbon/Funchal/Lizbon/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
Uçak hariç ücretlerde Lizbon/Funchal/Lizbon uçak biletleri (ekonomi sınıfı)yayınlanan ücrete dahildir;
1., 2., 3. ve 4. gün akşam yemekleri;
2., 3. ve 4. gün öğle yemekleri;
Yemeklerde şarap, su ve kahve ikramı;
Madeira şarabı degüstasyonu;
Yukarıda belirtilen otelde geceleme ve kahvaltı;
Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
Havaalanı vergileri;
Rehberlik hizmetleri;
Seyahat sigorta paketi**.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi*;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücretleri;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Madeira Adası Standart Paket
4 Gece / 5 Gün - Uçuşlar + 8 Gurme Yemek - İçecekler + Tüm Turlar dahil

Madeira Adası


Atlas Okyanusu'nun İncisi ...

Atlas Okyanusu'nda yer alan Avrupa'nın en uç köşesindeki Madeira yumuşak iklimi ve yemyeşil bitki örtüsü ile sonsuz baharı temsil eden egzotik bir ada. Ayrıca çiçek cenneti olarak tanınan Madeira'da Kamelya, açelya, begonvil, mimoza, nergis zambağı, adanın sembolü cennet kuşu çiçeği, mavi-mor çiçekleriyle jacaranda ağacı çok bol miktarda yetişmekte. Bu seyahatte, kendine özgü şarabı, doğası, muhteşem manzaraları, Akdeniz mutfağı ile egzotik lezzetleri birleştiren iştah açıcı bir mutfağı ve misafirperverliği ile ünlü Madeira adası'nda sürprizlerle dolu bir seyahat sizi beklemekte...

Turun Özellikleri

Türk Hava Yollarıyla, direk olarak Lizbon'a ve oradan Tap Portugal ile uçuş;
İçeriği çok dolu olan tur programı sayesinde Madeira Adası'nı derinlemesine keşfedebilme imkanı;
Madeira manzaralarını başka bir açıdan göreceğiniz tekne turu;
Uzun senelerden beri Portekiz'de yaşayan rehberimiz Nail Özkaplan'la Madeira'yı keyifle keşfetme imkanı;
Her zamanki gibi tüm yemek ve gezilerin programa dahil olduğu bir seyahat.

Tur Programı

23 Mayıs 2020 , Cumartesi İstanbul - Lizbon - Madeira Adası / Funchal

Türk Hava Yolları ile saat 07:35'te hareketle 10:30'da Lizbon'a varış. Lizbon Humberto Delgado havalimanında karşılama ve bagajların TAP Portugal kontuarına teslim işlemlerinden sonra TAP Hava Yolları ile saat 13:55'te hareketle 15:40'da Funchal havalimanına varış. Madeira Adası'nın keşfinden sonra, Portekizli Kaptan Joao Gonçalves Zarco tarafından adanın güney kıyısında kurulan başkent Funchal'daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akabinde Funchal'ın tarihi merkezindeki Sao Tiago Kalesi'ne aracımız ile hareket ve Forte Sao Tiago restoranında akşam yemeği. Geceleme otelde.

24 Mayıs 2020 , Pazar Funchal

Kahvaltıdan sonra, Funchal limanına transfer ve Caniçal marinasından başlayarak tekne turu ile sadece denizden ulaşılabilen koyların keşfi. Yunuslar ile yarışacağınız üç saatlik gezi esnasında arzu edenler için denize girme imkanı. Gezinin ardından limana dönüş. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, Funchal ve körfezinin manzarasını seyredebilmek için 335 metre rakımlı Pico dos Barcelos belvederesinde fotoğraf molasından sonra merkeze inip Santa Maria semtinde keşif yürüyüşü. Asırlık binaların sıralandığı taş döşeme dar sokaklar çeşitli mağazalar, restoranlar ve barlar ile yaşam ve ruh dolu bir ortama sahip. Üstelik bu semtteki yaklaşık 130 adet sokak kapısı yerli ve yabacı ressam ve plastik sanatçı tarafından yapılan resimlerle stilize edilmiş olup açık hava sanat galerisine dönüşmüş. Daha sonra, sade bir cepheye yerleştirilmiş muazzam gotik bir portalı ve içerisindeki saklı hazineleri ile ilginç bir yapı olan Funchal Katedrali ziyaretiyle şehir turuna devam ediyoruz. Akabinde çocukların daha iyi bir dünya umutlarını simgeleyen ve çiçeklerden oluşturdukları Umut Duvarı'nın yer aldığı Cizvit Tarikatı Koleji'nin kilisesine yöneliyoruz. İncil yazarı Aziz Yuhanna'ya adanan kilisenin inşa edildiği dönemde, uluslararası Maniyerizm'den Portekiz Barok üslubuna geçişin en güzel örneklerinden biri olup, Madeira'nın ise en zengin kiliselerinden biriydi. Cizvitlilerin bu güzel yapısı, Portekiz XVII. yüzyıl işçiliğinin en değerli parçalarından biri olarak kabul edilen altın varaklı ahşap kaplamalara sahip bulunmakta. Tur bitiminde otele dönüş. Akşam, tipik bir balıkçı kasabası olan Camara de Lobos'ta yer alan Vila do Peixe restoranında akşam yemeği. Geceleme otelde.

25 Mayıs 2020 , Pazartesi Funchal - Monte Tepesi - Güney ve Kuzeybatı Kıyıları - Funchal

Kahvaltıdan sonra, Funchal'dan 560 metre rakımlı Monte'ye 3200 metre uzunluğundaki teleferik ile çıkış. Varışta, 1922 yılında vefat eden son Avusturya kralı I. Karl'ın mezarını barındıran Nossa Senhora do Monte Kilisesi gezisi. I. Dünya savaşından yenik çıkan Avusturya-Macaristan'ın son İmparatoru I. Karl ve eşi Madeira Adası'na 1921 yılında sürgüne gönderilmiş ve Quinta Jardins do Imperador malikanesinde yaşamışlardı. Meryem Ana'ya adanan kilise her sene 14-15 Ağustos'ta dini şenliklere ev sahipliği yapmakta. Gezinin ardından, tipik sepetli kaydırak ile yokuş aşağıya Livramento'ya kadar 2 kilometre iniş. Buradan, adanın kuzeybatı kıyısına doğru yolculuk. Sao Vicente kasabasının girişinde yer alan Volkan Müzesi sayesinde yeraltı katmanlarının keşfi. Kuzey sahiline nazır yerel bir restoranda öğle yemeği. Daha sonra, Madeira'nın en nefes kesici güzellikteki korniş sahil yolunu kısmen takip ederek Porto Moniz kasabasına doğru yola devam. Yol üzerinde Veu da Noiva şelalesinin yer aldığı belvederede fotoğraf molası. Porto Moniz'e varışta lav kayalıklarında oluşmuş doğal havuzları ve heybetli dalgaları gördükten sonra farklı bir güzergahtan Funchal'daki otelimize dönerken Cabo Girao belvederesinde fotoğraf molası. Girao Burnu'nun 580 metre rakımlı falezi muazzam bir manzaraya sahiptir. Son olarak Funchal'ın merkezinde bir Madeira şarap mahzeni gezisi ve degüstasyon. Akşam yemeği Espetada de Santo Antonio restoranında adanın tipik yemeği olan defne dalında dana eti tadımı. Geceleme otelde.

26 Mayıs 2020 , Salı Pico de Areeiro - Kuzeydoğu Kıyıları - Santana - Sao Lourenço - Funchal

Sabah, kahvaltıdan sonra Funchal şehir gezisine devam. Rezene tarlası alamına gelen ve verimli topraklara sahip olan Funchal gemilere iyi bir liman imkanı sağlamakta. Rengarenk bir halk pazarı olan Lavradores gezisi. 1940 yılında tüm şehrin ihtiyaçlarını karşılaması hedeflenerek inşa edilen 9.600 metrekarelik bu büyük sabit pazarda tropikal diyebileceğimiz Madeira Adası'nın rengarenk sebze, meyve ve çiçeklerinin yanında bölgedeki balık çeşitlerini de görebilirsiniz. Ardından, adanın olağanüstü manzaralara sahip olan merkez ve kuzeydoğu bölgelerine doğru otobüsle hareket. Funchal Ekolojik Park hudutlarından geçip adanın en yüksek üçüncü tepesi olan Pico de Areiro'da (1.818 metre) büyüleyici manzaraları seyretmek üzere ilk mola. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Madeira Adası'nın Laurissilva Biosfer Rezervi'ni kısmen bile olsa yakından görebilmek için Ribeiro Frio ile Mirador Balcões arasında 1,5 kilometrelik levada yürüyüşü. Adanın teraslı tarlalarını sulamak için yapılmış antik su kanalları olan 'levada'lar harikulade yürüyüş yolları oluşturmakta. Daha sonra, adanın Kuzey kıyısında yer alan ve tipik evleriyle meşhur Santana gezisi. Üçgen bir şekle sahip ve saz ile kaplı Santana tipik evlerinin, adanın ilkel yapıları olduklarına inanılır. Yerel bir restoranda öğle yemeği. Caniçal üzerinden Ponta de Sao Lourenço burnunda ve sonra gözetleme kulesi görevinin icra edildiği tepe olan Pico de Facho belvederesinde fotoğraf molaları. Son olarak, Portekizli kaşifler Joao Gonçalves Zarco ve Tristao Vaz Teixeira'nın Madeira Adası'na ilk ayak bastıkları yer olan Machico gezisi. Akşam yemeği geleneksel Madeira mutfağının muhteşem tatlarını sunan Quinta do Estreito restoranında. Geceleme otelde.

27 Mayıs 2020 , Çarşamba Madeira Adası - Lizbon - İstanbul

Kahvaltıdan sonra, Funchal Havalimanı'na transfer ve TAP Hava Yolları ile saat 10:00'da hareketle 11:35'de Lizbon'a ve oradan Türk Hava Yolları ile saat 15:45'te hareketle 22:20'de İstanbul'a varış
 

Konaklanılacak Oteller

Madeira / Funchal - (5 *) Melia Madeira Mare

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim