• /
  • Turlar
  • /
  • Kübada 1 Mayıs Yeni

Kübada 1 Mayıs Yeni

-Küba

Tarih : Dilediğiniz Tarihlerde

Kişi Başı Fiyat

3495 $ - 0.00 TL'den başlayan fiyatlarla


Gezilecek Ülke(ler)

Küba

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul/Havana/Santiago de Cuba; Havana/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
1. günden 10. güne kadar 9 akşam yemeği;
1. günden 10. güne kadar 10 öğle yemeği;
Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç**);
Rehberlik hizmetleri;
Havalimanı vergileri;
Seyahat sigorta paketi*.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilmeyen geziler;
Tur lideri bahşişi**;
Her türlü kişisel harcama;
Vize ücretleri;

Dilediğiniz Tarihlerde
Aşağıda size en uygun paketi belirledikten sonra » Satın Al butonuna basarak ödeme sayısında konkalmamak istediğiniz oda tipini, kişi sayısını ve taksit seçeneğini belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşlemleriniz hakkındaki sorularını için 0212 354 2424 No'lu telefondan hemen bizimle iletişime geçebilir veya tur bilgi talebi formu üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

En Uygun Alternatifler

Küba'da 1 Mayıs Standart Paket
11 Gece / 12 Gün - Uçuşlar + 19 Yemek + Tüm Turlar dahil

Kübada 1 Mayıs Yeni


 

Yeşil bir timsaha benzetilen Karayipler'in en büyük adası Küba Asya, Avrupa, Afrika ve yerli Kızılderili etkilerinin bir karışımından oluşan kültürü, kendine özgü ulusal bilinci ve dayanışma duygusu ile, Yeni Dünya'daki diğer İspanyol sömürgelerinden farklı bir ülke. Salsa müziğinin ritminde yaşayan ve adeta bir renk cümbüşü oluşturan bu ada, insana bulaşıcı bir yaşama sevinci aşılıyor...

Hayatı boyunca siyasi ideallerinden hiçbir zaman vazgeçmeyen, 25 Kasım 2016 tarihinde 90 yaşında hayatını kaybeden Küba'nın efsanevi devrimci lideri Fidel Castro, sosyalistler için büyük önem taşımaya devam ediyor. Ancak adanın son dönemdeki açılımlarından dolayı, muhteşem 1 Mayıs kutlamalarını izleyebilmek için belki de son seneler...

Turun Özellikleri

Küba'nın şüphesiz en özel etkinliği olan 1 Mayıs kutlamalarına katılım.
Bu turun programı UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan mistik ve büyüleyici Havana şehrini, şaşırtıcı oluşumları ile Vinales Vadisi'ni, Cienfuegos'un tarihi merkezini, Karayipler'in müze şehri Trinidad'ı ve Ingenios Vadisi'ni, Camaguey'in tarihi merkezini ve San Pedro de la Roca-Morro Kalesi'ni içermekte.
Küba'nın en çekici güzelliklerini ve tarihinin en önemli dönemlerini yansıtan bu gezi esnasında ünlü yazar Hemingway'in bıraktığı izler; devrimci ordunun Amerikalılarla savaştığı Zapata Yarımadası; 'El Che'nin anıtsal şehri Santa Clara; Afro-Kübalı kültürün başkenti Santiago de Cuba gibi yerleri keşfetme imkanı.
Konaklamalar için konforlu 4 yıldızlı oteller.
Seyahati konforlu bir otobüs ile yapıp, Havana'dan Santiago de Cuba'ya uçak ile ulaşım.
Her zamanki gibi tüm yemekler programa dahil. Sadece Havana'da 1 akşam yemeği kabare şovlarına katılabilmeniz veya dilediniz gibi bir akşam geçirmeniz için serbest

Tur Programı

30 Nisan 2020 , Perşembe

29 Nisan Çarşamba günü saat 23:00'da İstanbul Havalimanı'nda buluşma.

1 Mayıs 2020 , Cuma İstanbul - Havana

Türk Hava Yolları ile saat 01:45'te hareketle 08:05'te Havana'ya varış. İspanya'nın ilk sömürge valisi Diego Velazquez de Cuellar tarafından 1515 yılında San Cristobal de la Habana adıyla daha güneyde kurulan şehir, 1519'da şimdiki yerine taşınmış. 1607 yılında Santiago de Cuba yerine başkent olmuş. 1762'de Havana'yı işgal eden İngilizler, yapılan bir anlaşma sonucunda Florida'yı alıp Havana'yı İspanyollar'a bırakmışlar. Küba, 1899'da bağımsızlığını kazanmışsada, 1902'de Amerika Birleşik Devletleri'nin hegemonyası altına girmiş. 1920'lerde ABD'deki içki yasakları döneminde cazibe merkezi Havana bir eğlence cennetine dönüşmüş. 1 Ocak 1959'da diktatör Fulgencio Batista'nın Küba'yı terketmesinin ardından devrim ordusu Havana'ya girince şehrin ve ülkenin kaderi değişmiş. Karşılamadan sonra, Küba'nın başkentinin keşfi için hareket. İlk olarak, 1954 yılında kazandığı Nobel Ödülü'nü Kübalılara hediye eden ve aşkları, ilginç hayatı ile Havana'ya damgasını vuran Amerikalı yazar Ernest Hemingway'in izinde bir gezi. Lobisini fotoğraflarının süslediği eski Havana'daki Ambos Mundos otelindeki ve 'Çanlar Kimin İçin Çalıyor' romanını yazmaya başladığı yer olan Hemingway'in odasını (ziyaret ve Hemingway'in meşhur ettiği Floridita restoranında kokteyl içme imkanı. Daha sonra, Paula tepelerindeki bir görsel şölen olan Hemingway'in evi Finca Vigia'yı ziyaret. 'İhtiyar Adam ve Deniz' adlı yazarın eseri sayesinde hayli popüler olan küçük balıkçı köyü Cojimar'da öğle yemeği. Cojimar'da Hemingway, özellikle onu sevgiyle 'Baba' olarak tanımlayan yerel balıkçılar ile arkadaşlık kurmuştu. Öğleden sonra, Havana'ya dönüş ve şehir merkezinde yer alan otelimize yerleşme. Güzel bir dinlenmenin ardından, akşamüstü otelden hareket ederek yerel bir restoranda akşam yemeği. Geceleme otelde.

2 Mayıs 2020 , Cumartesi Havana

İspanyol sömürge döneminden, sosyalist devrimine kadar kendini ilk inşa edildiği haliyle koruyabilen Havana, müzeleriyle, koloniyal binalarıyla, 50'li yılların Amerikan arabalarıyla, tiyatro, kabare ve gece klüpleriyle, renkli bir gece hayatıyla eşi olmayan bir kültürel yapıya sahip. Sabah, büyük yürüyüşün başlangıç noktasına yakın bir yere otobüsle transfer. 1 Mayıs kutlamaları için yerel rehberimiz eşliğinde 'Jose Marti Plaza de la Revolucion' Meydanı'na yürüyüş. Sabahın çok erken saatlerinde başlayan 1 Mayıs kutlamalarında, Jose Marti Plaza de la Revolucion Meydanı'nda (bölge trafiğe kapatılıyor) 'Kırmızı' T-Shirt giyen 1 Milyon Kübalı ve Küba dostu toplanmakta. Fidel Castro'nun meşhur 'Hasta La Victoria Siempre!' (Zafere kadar, daima), 'Venceremos!' (Kazanacağız), 'Patria o Muerte!' (Vatan ya da ölüm) sloganlarıyla kapatılan konuşmalarının arasında konserler verilmekte. Öğlene doğru, otobüsle buluşma ve otele dönüş. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan, nostaljik bir film setini andıran şehrin en eski bölgesi renkli 'Habana Vieja' ve kolonyal mahallelerinin rehber eşliğinde yürüyerek keşfi. Akşam yemeği serbest. Geceleme otelde.

3 Mayıs 2020 , Pazar Havana - Pinar del Rio - Vinales - Havana

Sabah, Havana'dan 130 kilometre mesafede adanın kuzeybatı ucunda bulunan ve devasa kalker tepeler olan 'mogote'leri ile tanınan yemyeşil bir bitki örtüsü ile kaplı Vinales Vadisi'ne hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmış olan ve harika manzaralara sahip bu vadi, Küba'nın bahçeleri diye de tanınmakta. Küba'nın en önemli tarım merkezi olarak bilinen bu bölgede tütünün yanı sıra kahve, şeker kamışı ve tropikal meyve üretimi genellikle en eski yöntemlerle yapılıyor. Dünyanın en kaliteli puro tütünlerinin yetiştirildiği Pinar del Rio'da geleneksel yöntemlerle el yapımı puro üreten bir fabrika gezisinin ardından Vinales Vadisi'nde 'Cueva del Indio' kireçtaşı mağarası içinden geçen nehirde sandal gezisi. Vinales'te tarih öncesi devirlere dayanan ve 1959 yılında Kübalı sanatçı Leovigildo Gonzalez Morillo tarafından çizilmiş 'Mural de la Prehistoria' adlı dev boyutlu duvar resimlerini gezdikten sonra Los Jazmines'teki etkileyici kayalıkların önünde mola. Ögle yemeği geziler esnasında. Şirin bir kasaba olan Pinar Del Rio gezisinden sonra, akşamüstü Havana'daki otele dönüş. Akşam yemeği yerel 'Habana Vieja'daki yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

4 Mayıs 2020 , Pazartesi Havana - Santiago de Cuba

Sabah, havalimanına transfer ve Cubana Hava Yolları ile adanın doğu ucundaki ve Küba'nın ikinci büyük şehri Santiago de Cuba'ya hareket. İspanya Krallığı adına yeni ticaret yolları ve sömürge arayışındayken, 1492 yılında ilk yolculuğunda Japonya'ya gitme hedefinde olan Kristof Kolomb kendisini yanlışlıkla 'Yeni Dünya' olarak adlandırılan Amerika kıtasında buldu. Bahamalar'da ayak bastığı yeri San Salvador olarak adlandırdı. Juana olarak adlandırdığı Küba'nın doğu kıyılarına ise bir kaç gün sonra, 28 Ekim 1492'de ayak bastı. Sonraki yıllarda İspanya'nın ilk sömürge valisi olarak Küba'ya gönderilen İspanyol 'Conquistador' Diego Velasquez de Cuellar, 1515 yılında Santiago de Cuba'yı kurar ve 1522'de başkent olarak körfezin diğer tarafına taşınır. Taino yerlilerinin yaşadıkları topraklara el koyarak kısa sürede tüm adayı ele geçirir. İspanyolların kurduğu, donanmalarının Karayipler deki ana üssü haline getirdiği ve devrimden önce Küba devletinin başkenti olan Santiago de Cuba, tarihi birçok yapıyı barındırmakta. Bu muhteşem şehir, geçmişte İspanyol Armadası'nın Karayipler'deki ana üssü ve Batı Afrika'dan gelen köle gemilerinin varış limanıydı. Bugün hala, burada yaşayan halkın büyük bölümü Afrika kökenlidir. Adeta müziğin ritminde yaşayan Santiago de Cuba'ya varışı takiben takiben yerel bir restoranda öğle yemeği. Panoramik turun ardından, şehir merkezine transfer ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5 Mayıs 2020 , Salı Santiago de Cuba

XVI. yüzyılın başlangıcında Avrupalılar tarafından kurulan ilk şehirlerden biri olan Santiago de Cuba hareketli bir tarihe sahip fakat en çok 1959'da hükümetin devrilmesine yol açan Fidel Castro'nun diktatör Batista yönetimine karşı saldırısı ile ihtilalin beşiği olarak anılır. 'Ciudad heroina' yani kahraman şehir unvanı verilen Santiago de Cuba aynı zamanda buraya yerleşen değişik etnik grupların etkisiyle küba müziğinin beşiğidir ve Küba'nın en egzotik şehri ünvanına sahip. 1514'te Vali Diego Velasquez'in eseri olan Santiago de Cuba'nın tarihi merkezinin keşfi: katedral; Katedrali'nin yer aldığı ve Fidel Castro'nun 01 Ocak 1959 yılında zafer sonrası ilk konuşmasını yaptığı Parque Cespedes meydanı; Latin Amerika'nın en eski ve en güzel örneklerinden biri 'La Casa de Diego Velasquez' in evi; 26 Temmuz 1953'te, Fidel Castro liderliğindeki bir grup devrimcinin silahlı saldırısına sahne olan ve duvarlarında hala büyük mermi deliklerinin bulunduğu sarı Moncada Kışlası; UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan, Santiago körfezine hakim San Pedro de la Roca-Morro Kalesi; Küba devriminin babası olarak tanınan Jose Marti, Fidel Castro ve efsanevi Buena Vista Social Club orkestrası mensubu Compay Segundo gibi ünlülerin yattığı, görkemli mezar taşları ile süslü Santa Ifigenia mezarlığı; İhtilal Meydanı ve Karnaval Müzesi... Akşamüstü otele dönüş. Öğle yemeği geziler esnasında. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

6 Mayıs 2020 , Çarşamba Santiago de Cuba - Bayamo - Camaguey

Kahvaltının ardından, Sierra Maestra dağlarıyla çevrili Santiago'yu terk ederek Bayamo nehrinin kıyısında kurulmuş Granma Eyaleti'nin merkezi ve Oriente bölgesinin en büyük şehirlerinden biri olan Bayamo şehrine doğru hareket. 1868'de Küba'nın milli marşı La Bayamesa'yı yazan Pedro Figueredo'nun doğum yeri olan Bayamo panoramik gezisinden sonra ülkenin orta bölgesinin tarım merkezi olan Camaguey'e doğru yola devam. Adanın en büyük üçüncü şehri Camaguey'e varışı takiben, yerel bir restoranda ögle yemeği. Santiago, Habana, Baracoa, Sancti Spiritus ve Bayamo'nun yanı sıra Puerto del Principe, Küba'da kurulan ilk altı Hıristiyan kasabalardan biridir. 1514 yılında, Küba'nın doğu kıyısında 'Santa Maria del Puerto del Principe' olarak kurulan şehir, 1528 yılında iç bölgelerde bir yerli köyü olan Camaguey'in bulunduğu yere taşınmış. İlk Küba Bağımsızlık Savaşı'nın kahramanı Ignacio Agramonte'nin doğum yeri olan Camaguey eskiden yağmur suyu biriktirmek amacıyla ve temel gıdaları muhafaza etmek için kullanılan 'tinajores' adlı büyük küpleri ile meşhur. Öğleden sonra, şehir merkezindeki otelimize yerleşmenin ardından, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Camaguey'in kalbinin keşfi: bir labirenti andıran dar sokakları, çok sayıda romantik meydanları, güzel kiliseleri ve binaları... Gezi esnasında, ünlü heykeltıraş Martha Jimenez'in sanat galerisini ziyaret. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7 Mayıs 2020 , Perşembe Camaguey - Los Ingenios Vadisi - Trinidad

Sabah, Trinidad'a doğru hareket. Üç vadiden oluşan, şeker kamışı tarlalarıyla kaplı ve ilk şeker değirmenlerinin inşa edildiği UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Los Ingenios Vadisi'nin keşfi. Sanayinin yükseliş döneminde, üç vadide faaliyet sürdüren elli şeker kamışı fabrikası vardı. Fabrikalarda ve bunları çevreleyen şeker kamışı tarlalarında 30.000'den fazla köle çalışıyordu. XIX. yüzyılın en büyük şeker kamışı plantasyonlarından biri olan Manaca Iznaga ve 45,50 metre yükseklikteki gözetleme kulesi gezisinden sonra, Sancti Spiritus şehrinden geçerek Trinidad'a doğru yola devam. Trinidad'da yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, gönenç dönemi olan XVIII. - XIX. yüzyılları arasında şeker üretimiyle zenginleşen Küba'nın en güzel kolonyal şehri olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan Trinidad'ın keşfi. Şehirdeki Palacio Brunet ve Palacio Cantero gibi binalar şeker ticaretinin yapıldığı ve refah içinde yaşanan o yıllarda inşa edilmişti. Baba-oğul-kutsal ruh yani Kutsal Üçleme'nin onuruna kurulan Trinidad gezisi sırasında, görkemli Plaza Mayor Meydanı ve Kilisesi, parke taşlı tipik sokaklar ve küçük meydanlar, rengarenk evler ve dükkanlar, geleneksel çömlekleriyle Casa del Alfarero, Romantik Müze (Palacio Brunet), adını limon suyu ve bal karışımı bir kokteylden alan meşhur 'Canchanchara' tavernası gibi Trinidad'ın en güzel ve en ilginç yerlerini keşfedebilirsiniz. Gezinin ardından serbest zaman ve sonrasında Trinidad şehrinden 12 kilometre uzaklıkta bulunan Ancon'a varış ve Karayip Denizi'nin kıyısında bulunan otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8 Mayıs 2020 , Cuma Trinidad - Santa Clara - Cienfuegos

Sabah, zırhlı tren saldırısıyla Küba devriminin en şanlı bölümlerinden birinin yer aldığı ve 'Che'nin şehri' olarak anılan Santa Clara şehrine doğru yolculuk. Devrimi'nin son çatışmasının yaşandığı şehirin keşfinde, devrimin önemli lideri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının cephanesinin neredeyse tümünü taşıyan zırhlı treni; küçük bir gerilla grubunun başındayken 9 Ekim 1967'de Bolivya'da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera'nın Mozolesini ve 'El Che' nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini görebilirsiniz. Santa Clara'da ögle yemeğinden sonra UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve 'La Perla del Sur yani Güney'in İncisi olarak bilinen zarif Cienfuegos şehrine doğru yola devam. Bir sömürge kenti olan şehir, 1819'da Fransız ve İspanyol yerleşimciler tarafından Colonia Fernandina de Jagua adıyla kuruldu. Başlangıçta Fransız kökenli göçmenlerin yerleştirildiği Cienfuegos şeker kamışı, tütün ve kahvenin ticaret yeri oldu. Cienfuegos adını, şehrin kuruluşunun onuncu yıldönümü vesilesiyle İspanya'nın Küba Genel Valisi olarak görev yapan Don Jose Cienfuegos'dan almış. Şehir turu sırasında Parque Marti, bağımsızlık savaşçısı adının verildiği Jose Marti meydanı, 1887-1889 yılları arasında yaptırılan Tomas Terry Tiyatrosu ve ihtişamlı Palacio Valle gibi Cienfuegos'un en güzel yerlerini keşfedebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

9 Mayıs 2020 , Cumartesi Cienfuegos - Giron - Havana

Kahvaltının ardından, zengin bir endemik bitki ve hayvan popülasyonuna sahip Zapata yarımadasına hareket. Yarımadanın doğusunda bulunan ve "domuzlar körfezi" anlamına gelen Bahia de Cochinos'taki Playa Giron Müzesi'ni ziyaret. Müze, ABD'nin desteklediği ve başarısızlıkla sonuçlanan, 1961'deki Fidel Castro karşıtı Domuzlar Körfezi istilasını anlatıyor. Daha sonra Guama'da, Taina köyünü ve bir timsah çiftliğini görebileceğiniz "Laguna del Tesoro" lagününde tekne gezisi. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, Matanzas bölgesinden geçerek Havana'ya doğru yola devam. Öğleden sonra varışı takiben otele yerleşme. Akşamüstü, limanda tanınmış bir balık restoranında akşam yemeği için otelden hareket. Daha sonra, Fortaleza de San Carlos de la Cabana Kalesi'ndeki geleneksel top atışı törenini izleme. Limanın batısına 1763 -1774 yılları arasında da İspanya Kralı III. Carlos tarafından inşa edilen Fortaleza de San Carlos de la Cabana kalesi 200 yıl boyunca hem askeri bina olarak hem de hapishane olarak kullanıldı. İspanyol sömürgesi döneminde halkı surların kapılarının kapatılacağına uyarmak için gerçekleştirilen top atışı, bugüne kadar saat tam 21.00'de hiç aksatmadan devam etmiş. Buradaki askeri geçit törenini izleyebilirsiniz. Ardından, Geceleme otelde.

10 Mayıs 2020 , Pazar Havana

Kahvaltının ardından, 1950'lerden kalma rengarenk klasik Amerikan arabalarla geçmişe yolculuk yaparak, Çin mahallesinde ve Vedado, Miramar, Malecon ve Prado semtlerinde Havana'nın keşfine devam. Gezinin ardından, mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında gösterilen Küba Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi'ni ziyaret. XX. yüzyılın ilk çeyreğinde açılan bu müzede, sömürge döneminden günümüze uzanan Küba sanatının dışında uluslararası sanatçıların eserlerini de görmek mümkün. Gezinin ardından, yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra, Havana'da istediğiniz gibi dolaşabilmeniz ve son alış verişleri yapabilmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği yerel 'Habana Vieja'daki yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

11 Mayıs 2020 , Pazartesi Havana - İstanbul

Kahvaltının ardından, havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları ile saat 09:25'te İstanbul'a hareket.

12 Mayıs 2020 , Salı İstanbul

Saat 09:05'te İstanbul'a varış.
 

Konaklanılacak Oteller

Havana - (4 *) NH Capri La Habana

Santiago de Cuba - (5 *) Melia Santiago
Camaguey - (4 *) Santa Maria Hotel
Trinidad - (4 *) Brisas Trinidad del Mar
Cienfuegos - (4 *) La Union

 

0

Attractions travelers recommend

Porto Limnionas Beach
“Just Great!!!” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


31 reviewsMarathonissi (Turtle Island), Laganas
“Beautiful” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


23 reviewsNavagio Beach (Shipwreck Beach)
“like being on a tropical island” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


17 reviewsBlue Caves
“A must see” 08/27/2013

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam velit augue, placerat quis est eget, cursus dictum felis. Morbi non dui vitae nisl pharetra placerat.


10 reviewsDestek mi İstiyorsunuz?

Tecrübeli ekibimiz sizlere hafta içi 09:00 - 20:00 ve cumartesi 10:00 - 17:00 arası hizmet vermektedir.

0 (212) 354 24 24


Tur Bilgi Talebi Formu

Captcha
Sosyal Medyada Entaş
© 2014 | Gizlilik İlkesi
Tüm Hakları Saklıdır

Faydalı Linkler

E-Bülten

İletişim Bilgilerimiz
0 (212) 354 24 24
entas@entas.com.tr
faks: 0 (212) 354 24 98
Anasayfa | Entaş Turizm Hakkında | Enka Grup | İnsan Kaynakları | Sıkça Sorulan Sorular | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim